Wstyd - pisze czytelnik portalu

  • 03.08.2021, 08:05 (aktualizacja 03.08.2021, 08:27)
  • redakcja
Wstyd - pisze czytelnik portalu
I trudno się z nim nie zgodzić. Przesłane fotografie przedstawiają jedyne miejsce do zabaw dla dzieci najmłodszych na jednym z osiedli w Tomaszowie Mazowieckim dzielnicy Białobrzegi, a dokładniej mówiąc przy ulicy Witosa.  Miejsce  jest zdewastowane. Znajdujemy tu urwany znak, podpalone plastikowe elementy budowli na placu, urwaną huśtawkę czy też przepełniony kosz na śmieci odpadami po napojach wyskokowych.

- To tylko część złych rzeczy jakie dzieją się w tym miejscu. Może można byłoby nagłośnić trochę te sprawę medialnie, może ktoś w końcu mógłby się zainteresować tym miejscem i doprowadzić to do porządku. Mógłby wieczorami chociażby przejechać patrol policji. W okolicy mieszkają też radni - czytamy w mailu

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktoś
Ktoś 05.08.2021, 10:44
Dokładnie tak jak pisze Paulina. Monitoring rozwiązałby wszelkie problemy plus odpowiedzialność karna. Jakby jeden drugi rodzic zapłacił za szkode dziecka to by sie wszystko samo uspokoiło. Co do pijanej młodzieży to niestety problem wychowania a raczej braku zainteresowania własnymi dziecmi.
Paulina.
Paulina. 05.08.2021, 06:24
Jako mieszkanka tego osiedla i znawca sprawy powiem tak. Co da pololocja o straż miekska? Jak noe zlapia za rekę to kada do domu. Nawwt szczegolnoe nie rozwoża pikanej młodzieży (iwaga 12+). To najgorszy plac zabaw wybudowany w Tomaszowie. Nie posiada żadnej nawierzchni, jest wybudowany częsciowo pod drzewami dzikiego lasu. Nikt tam nie sprząta. Szkło, puszki po każdym dniu libacji. Rodzice sprzatali pare razy i dali sobie spokój. Naprawa taz na rok i to nie wszystko. Jest to osiedlowe menelisko dla dzieci 13+. Młodzież co prawda nie ma swojego kąta na tym osiedlu ale i rodzice o niego nie zabiegają. Często widząc swoje dzieci sami nie reagują. Straż miejska byla wzywana nic nie mogą zrobić bo za reke nie zlapali. A młodzież w odwecie wszystkim porysowala auta co stoja koło placu zabaw. Dla mnie młodzież czuje się bezkarnie i tak jest. Popijawy od 2017 od kąd powstał plac był problem. Radny mieszka i co z tego jak swoich dzieci tam nie prowadza to nie ma problemu. Wystarczył by monitoring na plac zabaw o jeden na ulive obok placu zabaw to by soe lidzie na Tomaszowie za glowe złapali jak tu " Młodzież soe bawi" Dzieci 13+ plus noszą sie pod rece na zmiane każdego dnia. Picie to jest życie tak brzmi motto młodzieży. A no i wszech obecny głośnik a żeby każdy słyszał co tam młodzież słucha. Ps. Nogdy noe bylam wrogo nastawiona do młodzież. Sama byłam młoda robiło się ogniska i głupoty ale. Bez przesady.
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 04.08.2021, 16:37
Kamera wifi to wydatek około 50 złotych, powerbank może 100 zł. Karta SIM to kolejne 50 złotych. W ten sposób można zbudować tani monitoring, który zwróci się już po jednej uwiecznionej dewastacji. Dziwne, że nikt jeszcze na taki pomysł nie wpadł. Trzeba po prostu złapać swołocz na gorącym uczynku, a potem niech owa swołocz naprawia z własnej krwawicy - tak im to da do wiwatu, że na przyszłość sami będą pilnować tam porządku.
K
K 04.08.2021, 15:27
a gdzie Policja? oczywiście w sklepach łapie przestępców, którzy chodzą bez maseczek...
ahmed
ahmed 04.08.2021, 14:46
a gdzie jest straz miejska ??? nic nie robia nic
BB
BB 04.08.2021, 10:07
Hołota. Straż miejska i policja powinny zwiększyć kontrole a osoby przesiadujące odprowadzać do domów albo na komende i wzywać rodziców.
Kuchta Krzysztof
Kuchta Krzysztof 03.08.2021, 20:51
Szanowni Panstwo kilka lat temu na prosbe mieszkancow udalo sie zbudowac ten plac. Od samego poczatku wieczorami spotykala sie mlodziez na piwku. Wielokrotnie sam przychodzilem nawet wieczorem i prosilem aby tam nie pic alkoholu , kiedy i to nie skutkowalo poszedlem do rodzicow tych dzieci. Rodzice zbulwersowani jak mozna zwracac uwage ich pociechom , kazano mi udowadniac ze na tych butelkac sa odciski ich dzieci. Postanowilem prosic Straz Miejska o wyrywkowe kontrole w tym miejscu i byly one wykonywane. Poprosilem o doswietlenie tego miejsca i zostalo wykonane lecz mimo to ktos przywlaszczyl sobie elementy ogrodzenia , inne zabawki i niektore czesci. Moze gdyby straznik pilnowal to by nie dewastowano.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.08.2021, 15:25
To że młodzież zachowała się nieodpowiednio oraz takie zachowanie nie powinno mieć miejsca jest oczywiste.

Natomiast spójrzmy na powód takiego zachowania. Gdzie ta młodzież ma wyjść? Zero jakiegokolwiek parku, skweru, miejsca gdzie taka młodzież mogłaby się spotykać. Siedzą pod mostem, na peronie, na placach zabaw. Nic tutaj się od wielu lat nie zmienia.


Duży minus dla radnych z tej dzielnicy - Panie Kuchta, może warto by było zacząć robić coś dla dzielnicy, dzięki której Pan dostał się tam gdzie jest?
Mieszkanka
Mieszkanka 04.08.2021, 15:00
A gdzie radny biskup ? Fucha mu się trafila , bo Pan Marcin został prezydentem. Nierub *** . Ani dla Ludwikowa , ani dla Białobrzeg. Wypnie bęc i pozuje do zdjęć.
***** ***
***** *** 03.08.2021, 14:27
Bydło w kraju dlatego rządzi pis - polaków obraz własny
Rybka psuje się od głowy
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 04.08.2021, 16:39
twierdzisz, że owe bydło popiera pis? A masz na poparcie tej hipotezy jakieś dowody? Ja jestem gotów założyć się z tobą o 100 tysięcy złotych, że owe bydło pisu nienawidzi a kocha np. tuska albo korwina. I co teraz, trepie tępy? Przyjmujesz wyzwanie czy frajerzysz?
Strong
Strong 03.08.2021, 16:21
Widziałeś obraz prawdziwego bydła spod znaku ***** *** w TV i na ulicach, jak sobie "spacerowali", wydzierając japę. To jest dopiero zbydlęcenie. Tu oczywiście główka się nie psuje co, cieniu :-)))
Strong
Strong 03.08.2021, 22:33
Żyjmy zdrowiej ,nie oglądajmy telewizji reżimowej szkodzi w dalszym życiu społecznym .Szkoda ciebie ,ale straty muszą być rozum przed mięśniami rozumiesz?.
Strong.
Strong. 04.08.2021, 18:40
Z niewiadomego powodu widać coś cię tam piecze w 4 literach, może ani rozumu, ani mięśni? Straty takich jegomości mających problemy z oglądaniem TV wliczają się w straty nieuniknione, tzn. jakby cię wcale nie było.
A twoje leczenie, cóż może jakaś poradnia się zlituje nad tobą, choć w zasadzie to cię przecież nie ma :-))
Gocha
Gocha 03.08.2021, 11:37
Może wystarczy założyć monitoring i pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy niszczą to miejsce?
Jak lo
Jak lo 03.08.2021, 09:33
Bezstresowe wychowanie...
varan
varan 03.08.2021, 19:59
..róbta co chceta
Maksimus Keksimus
Maksimus Keksimus 03.08.2021, 09:07
Jeżeli nasze Polskie bydło nie potrafi się zachować lub wychować dzieci to zaorać te place zabaw, parki, ławki- zasiać trawę i po sprawie. A jak znajdzie się monitoring i znajdą kto to zrobił zrobić to ręce połamać żeby zapamiętał.
Jeżeli się nie nauczymy szanować wspólnego mienia ( Państwowe znaczy niczyje) to nic nie robić a zaoszczędzone pieniądze gdzieś indziej ulokować.
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 04.08.2021, 16:41
Zgadzam się z łamaniem rąk, ale za pisanie takich kretyńskich komentarzy. Co przyjdzie z tego, że patusowi połamiesz łapy? Jeszcze odszkodowanie będzie trzeba płacić. Idź ty się rozpędź i tym swoim pustym jak meczet nocą cabanem walnij o coś ciężkiego.
Tam trzeba zainstalować monitoring, którego koszt to max 200 zł i który zwróci się po pierwszej dewastacji bo sprawców trzeba karać finansowo, a nie w sposób przez ciebie proponowany. Kara pieniężna podziała znacznie skuteczniej, śmiem twierdzić, że sami po takiej akcji będą pilnowali żeby nikt niczego nie rozpierniczył.
Strong
Strong 03.08.2021, 16:22
B.dobry pomysł.
Strong
Strong 03.08.2021, 22:35
Proszę o leczenie

Pozostałe