Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe - przegląd propozycji

  • 03.08.2021, 08:37 (aktualizacja 05.08.2021, 13:58)
  • redakcja
Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe - przegląd propozycji
Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest łatwy. Musimy wiedzieć, jaki kruszec najbardziej przypadnie naszej partnerce do gustu (i czy nie jest na któryś uczulona), co jest jeszcze dość proste, ale wybór kamienia i wiedza na temat rozmiaru palca są już dużo bardziej skomplikowane. Żeby przed bardzo ważnym i stresującym dniem, jakim bez wątpienia będzie dzień, w którym poprosimy partnerkę o rękę, nie dokładać sobie kolejnego stresu związanego wyborem pierścionka, warto wiedzieć kilka rzeczy.

Przede wszystkim pierścionek nie jest najważniejszy, ale jednak jest ważny. Skoro więc zmierzyliśmy już dokładnie dotychczasową biżuterię partnerki i sprawdziliśmy, jaki kruszec nosi najczęściej lub o wszystko wypytaliśmy jej znajomych lub rodzinę (albo samą przyszłą pannę młodą nie wzbudzając podejrzeń), pozostaje nam udać się do jubilera i dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym lub online.

Komplet lub wersja „na części”

Coraz częściej odchodzi się od klasycznego zakupu gotowego modelu, a kupując pierścionek zaręczynowy decydujemy się na zbudowanie go z wybranych elementów. Pozwala nam to dopasować kamień, który najbardziej przypadł nam do gustu do samego pierścionka. Brylant w takich sytuacjach osadza się zazwyczaj w oprawie z platyny, białego lub żółtego złota, aby podkreślić jasną barwę brylantu lub go rozjaśnić. Dobierając „składniki” samemu możemy wybrać, który wariant bardziej będzie nam (a właściwie naszej partnerce) odpowiadał. Wybierając kamień pamiętajmy, że stanowi on około 80% wartości całego pierścionka. Warto zwrócić uwagę na sam brylant – nie musi być duży, ważne jest, by był wysokiej jakości i nie posiadał zażółceń. Możemy też nieco wyjść poza schemat i zamiast jednego kamienia wybrać oprawę z wieloma mniejszymi kamieniami, w tym np. centralnie ustawionym, nieco większym od pozostałych.

 

Gdzie kupić pierścionek?

Do wyboru mamy właściwie dwie podstawowe możliwości: sklep stacjonarny lub internetowy. W sklepie internetowym możemy to zrobić spokojniej – bez stresu i presji czasu wybierzemy optymalne dla nas rozwiązanie. Z kolei w sklepie stacjonarnym będziemy mogli porozmawiać ze sprzedawcą i dowiedzieć się nieco więcej o pierścionkach zaręczynowych, nad którymi się zastanawiamy. Warto pomyśleć nad tym, od kogo chcemy pierścionek kupić. W tej branży znana marka to nie tylko logo, za które się płaci. To przede wszystkim pewność, że kruszec i kamienie są prawdziwe i najwyższej jakości oraz że nie pochodzą z wydobycia, za którym stoją wyzysk i konflikty zbrojne. Mamy pewność, że kamień jest tym, czym ma być – dobra imitacja np. brylantu jest dla laika niemożliwa do odróżnienia, zdajmy się więc na fachowców.

Sprawdź także: Po jakim czasie znajomości się oświadczyć?

Pierścionek to wisienka na torcie

Pierścionek zaręczynowy to bez wątpienia niezwykle ważny symbol i pamiątka na całe życie. Warto dobrze się zastanowić nad jego wyborem, pamiętajmy jednak o tym, że bardzo ważne będzie też to, w jaki sposób się oświadczymy, a przede wszystkim, jakie będzie nasze wspólne życie.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe