Rzucił się na policjantów. Stanie przed Sądem

  • 03.08.2021, 14:45 (aktualizacja 17.08.2021, 11:05)
  • redakcja
Rzucił się na policjantów. Stanie przed Sądem
Kierowcy w samochodach z rejestracjami EOP nie mają u nas zbyt dobrej sławy. Często ich umiejętności bywają powodem do kpin i naigrywań. Tym razem skończy się o wiele gorzej. 22-latek za swoje przygody w Tomaszowie odpowie przed sądem.
  • 22-latek  mimo sądowego zakazu kierował samochodem

  • Jadąc osiedlowymi uliczkami był pod wpływem alkoholu.

  • Mężczyzna był agresywny, znieważył mundurowych i naruszył ich nietykalność cielesną.  

1 sierpnia 2021 roku w godzinach południowych, dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się samochodem marki mini po osiedlu Zapiecek w Tomaszowie Mazowieckim. Na miejsce natychmiast wysłano mundurowych, którzy opatrolowali osiedle. W czasie patrolu napotkali kobietę, właścicielkę mini, która stwierdziła, iż pojazdem poruszał się jej partner, który obecnie śpi.

Policjanci poinformowali 22-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego o przyczynach interwencji i poddali sprawdzeniu na zawartość alkoholu, które dało wynik blisko 1,5 promila w jego organizmie. To dało podstawy policjantom do przeprowadzenia dalszych badań tzw. retrospekcyjnych które pozwolą ustalić kiedy i w jakiej ilości mężczyzna spożywał alkohol oraz czy był pod jego wpływem w czasie kierowania pojazdem.

Gdy tylko poinformowali 22-latka o dalszym toku postępowania, młody mężczyzna zaczął się agresywnie zachowywać, szarpał policjantów a w trakcie przejścia do radiowozu znieważył ich i naruszył nietykalność cielesną. Swoim zachowaniem chciał zmusić mundurowych do odstąpienia od dalszych działań w jego sprawie.

Jak się okazało, agresję spowodował fakt, że mężczyzna mimo iż nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, został już wcześniej zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Sąd nałożył wówczas na niego karę 3-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym, który właśnie złamał.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał szereg zarzutów, za które grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 05.08.2021, 15:10
Właścicielce mini pozazdrościć wspaniałego partnera!;-)
YM
YM 05.08.2021, 08:30
"Zaczął się agresywnie zachowywać, szarpał, znieważył ich. Swoim zachowaniem chciał zmusić mundurowych do odstąpienia od dalszych działań w jego sprawie". Co za inteligentny pomysł.
Jimmy
Jimmy 03.08.2021, 18:42
To jakieś pipki, a nie policjanci, skoro pozwalali się obrażać i szarpać. Czyżby mieli pełno w gaciach ze strachu?
222
222 03.08.2021, 16:52
Pijaczek zatrzymany przy Carrefour 16 lipca , cały czas jeżdzi samochodem.
do 222
do 222 03.08.2021, 18:28
To było 15 lipca ,nie 16. nie ma prawka , ale jeżdzi.

Pozostałe