Jak podłączyć komputer do telewizora? Poznaj sposoby

  • 04.08.2021, 20:18 (aktualizacja 06.08.2021, 16:46)
  • redakcja
Jak podłączyć komputer do telewizora? Poznaj sposoby
Dzięki komputerowi podłączonemu do telewizora można cieszyć się rozrywką na większym ekranie. Gry, seriale czy filmy nabierają lepszej jakości. Połączenie tych dwóch urządzeń przydaje się także w pracy, kiedy trzeba wygłosić prezentację. Jak więc podłączyć komputer do telewizora?

Podłączenie komputera za sprawą kabla HDMI, VGA oraz Wi-Fi

Komputer można podłączyć do telewizora za pomocą kabla HDMI. Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy sposób, aby przerzucić obraz z jednego urządzenia na drugie. Wejście HDMI posiada już większość telewizorów. Drobne różnice mogą być natomiast w przypadku najnowszych laptopów – ultrabooków. Ze względu na obudowę o mniejszych gabarytach producenci montują w nich wejścia microHDMI. Można w takim przypadku kupić po prostu nieco inny kabel lub zamówić przejściówkę.

A jeżeli nie można podłączyć komputera do telewizora za pomocą kabla HDMI? Co w przypadku, gdy korzysta się z nieco starszych urządzeń? Rozwiązaniem jest port VGA. Aby móc skorzystać zarówno z obrazu, jak i muzyki, trzeba pamiętać o tym, aby mieć dodatkowe głośniki zewnętrzne, ponieważ kabel VGA nie przesyła dźwięku.

Do trzeciego, bardzo popularnego rozwiązania, należy transmitowanie obrazu oraz dźwięku za pośrednictwem połączenia Wi-Fi. Tutaj warto się upewnić, że zarówno komputer, jak i telewizor mogą obsługiwać tę funkcję. Jest ona zwykle oznaczona jako Wi-Fi Direct.

Czy są inne sposoby na podłączenie komputera do telewizora?

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest funkcja Miracast. Do obsługi tej technologii wymagane jest to, aby komputer miał wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową i włączone Wi-Fi. Całość można sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy nacisnąć kombinację dwóch klawiszy – Windows + K. Powinny wyświetlić się opcje połączenia z innymi ekranami. Jeżeli to nie nastąpi, pojawi się informacja o braku wsparcia. Oprócz przesyłania z komputera, technologię Miracast można również zastosować w przypadku urządzeń z Androidem, także na komputer.

Prędkość Internetu – ważny aspekt przekazywania obrazu z komputera na telewizor

Większość funkcji umożliwiających przesyłanie obrazu jest możliwe za sprawą połączenia internetowego. Warto, żeby było to dobre łącze. Można to sprawdzić, na przykład wykonując test prędkości Internetu na stronie Speedtest.pl.

Test prędkości Internetu na tym portalu można wykonać w bardzo prosty sposób – wystarczy nacisnąć przycisk „skanuj”. Test Internetu wykaże, jak w zestawieniu z poszczególnymi prędkościami plasuje się aktualnie posiadany pakiet. Można także od razu zdecydować się na sprawdzone opcje i nie martwić się, że nie posiada się dobrego łącza.

Dobrym rozwiązaniem, które wygrywa każdy test prędkości Internetu jest Internet światłowodowy. Oferują go m.in. tacy dostawcy jak INEA czy Vectra. W drugim przypadku Internet światłowodowy osiąga prędkość 1 Gb/s. Jeżeli chodzi o INEA, może to być nawet wielokrotność 1 Gb/s. Ponadto, dostawca oferuje światłowód oparty na łączu symetrycznym, które zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Warto wybrać szybszą i stabilniejszą opcję, ponieważ dzięki niej będzie można cieszyć się lepszą jakością obrazu oraz dźwięku przy przesyłaniu obrazu z komputera na telewizor.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe