LETNIE ATRAKCJE DLA DZIECI W ŁÓDZKIEM

  • 04.08.2021, 21:44 (aktualizacja 07.08.2021, 11:20)
  • redakcja
LETNIE ATRAKCJE DLA DZIECI W ŁÓDZKIEM
Trwają wakacje, a więc znajdujemy się w okresie roku, kiedy nasze dzieci oczekują od nas większej niż zazwyczaj inicjatywy. By ją wykazać, wcale nie musimy jechać nad morze, w góry, czy za granicę. 

Łódzkie ma do zaoferowania mnóstwo świetnych propozycji, które do gustu przypadną nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Nieprzekonani? Po lekturze artykułu z pewnością zmienicie zdanie! 

Port jachtowy Jeziorsko

Aby zażyć prawdziwie letnich szaleństw, polecamy wyjazd do Ostrowa Warckiego, gdzie znajduje się Port Jachtowy Jeziorsko. Wasze pociechy będą wniebowzięte liczbą tamtejszych atrakcji. Nad Jeziorskiem popływać można żaglówkami, skuterami wodnymi, motorówkami, czy kajakami. Na najbardziej odważne dzieciaki czeka natomiast kurs kitesurfingu, czyli sportu, który stanowi hybrydę windsurfingu, snowboardu i latania. Wizytówka Ostrowa Warckiego to miejsce idealne zarówno na dłuższy pobyt, jak i kilkugodzinny wypad.   

Termy w Uniejowie

Zmieniamy lokalizację – z powiatu sieradzkiego przenosimy się do Uniejowa – jednak dalej zostajemy przy rozrywkach wodnych. A tych w Uniejowie zażyjemy oczywiście w termach, które z roku na rok zdobywają sobie coraz większy rozgłos w całej Polsce. W kontekście pobytu z dziećmi, Termy Uniejów mają tylko jedną wadę – milusińscy nie będą chcieli opuścić obiektu. Nie jest wykluczone, że nasza pociecha będzie chciała wymusić płaczem jeszcze jeden, ostatni zjazd zjeżdżalnią, albo ostatnie przejście wodną rzeką, która imituje warunki prawdziwego górskiego potoku. Choć możliwe jest też, że dziecko nic na nas nie będzie musiało wymuszać, gdyż sami zapragniemy zostać na terenie obiektu jak najdłużej. Walory rekreacyjno-lecznicze Term Uniejów są bowiem niezrównane, co potwierdzi każda osoba, która wzięła kąpiel w basenie solankowo-uzdrowiskowym, czy też uzupełniła w tężni solankowej roczne zapotrzebowanie na jod. 

W ostatnich kilkunastu latach na prace budowlane związane z uniejowską wizytówką wydano blisko 200 milionów złotych. Znaczną część inwestycji – 125 milionów złotych – pokryły unijne dotacje.

Wakacje w powiecie tomaszowskim

A jak spędzić czas z rodziną w rejonie tomaszowskim? Również na świeżym powietrzu i również w wodzie, choć nie tylko w niej. Jedną z największych atrakcji naszej okolicy jest bowiem Dolina Rzeki Pilicy, która w ciągu ostatnich lat bardzo wypiękniała. Na terenie doliny znacznie rozwinęła się turystyka piesza, rowerowa i kajakowa. Wszystko dzięki budowie i modernizacji infrastruktury turystycznej w Twardej, Smardzewicach, Treście, Spale, Inowłodzu, Łęgu i Grotowicach. Dzięki tej swoistej rewitalizacji terenu pojeździmy z dziećmi na rowerach świeżo oddanymi do użytku ścieżkami, czy zacumujemy nasz kajak w jednej ze stanic.

Prace w Dolinie Rzeki Pilicy pochłonęły ponad 16 milionów złotych, ponad 7 milionów tej sumy pokryła unijna dotacja.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe