W ciągu miesiąca zaleje nas fala protestów: medycy, rolnicy, budżetówka i inni

  • 06.08.2021, 12:08 (aktualizacja 06.08.2021, 12:10)
  • News4Media
W ciągu miesiąca zaleje nas fala protestów: medycy, rolnicy, budżetówka… fot. News4Media
Przez Polskę przetoczy się wkrótce fala protestów, sparaliżować cały kraj chcą nie tylko rolnicy, którzy już organizują strajki ostrzegawcze.

Rolnicy zaczęli blokować drogi

W środę rolnicy manifestowali, czekając na przybycie premiera Mateusza Morawieckiego. Protest polegał na blokowaniu drogi krajowej nr 12 w miejscowości Rękoraj na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Serockiem. W akcji brali udział rolnicy z transparentami (m.in. z hasłami: "Wojna o wieś" i "Politycy niszczą polską wieś") oraz kilkadziesiąt ciągników. Następnego dnia protestujący przenieśli się kilkaset metrów dalej na rondo, na którym krzyżują się drogi krajowe nr 12 i nr 91 oraz droga ekspresowa S8.

Rolnicy chcą rozszerzyć swoją akcję protestacyjną na całą Polskę - „Żarty się skończyły. Planujemy paraliż całego kraju.” – zapowiedział  lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Protestujący swoimi działaniami chcą pokazać swoje niezadowolenie wobec polityki rolnej prowadzonej przez rząd. Przekonywali, że w ten sposób chcą zwrócić uwagę na problemy producentów żywności, w tym głównie trzody chlewnej.

Medycy zapowiadają wielki protest

Pracownicy ochrony zdrowia w całej Polsce zapowiedzieli protest. 11 września do Warszawy zjadą się wszyscy przedstawiciele zawodów medycznych.. 

Biały personel domaga się:

- wzrostu nakładów na system opieki zdrowotnej do wysokości 8 proc. PKB,
- zwiększenia wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach UE,
- zwiększenia liczby finansowanych świadczeń dla pacjentów oraz poprawę dostępności świadczeń dla pacjenta,
- podwyższenia jakości świadczeń dla pacjentów,
- zwiększenia liczby pracowników pracujących w systemie ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach UE.

Wielka manifestacja to nie wszystko. Większy problem jest z ratownikami medycznymi, którzy w całej Polsce składają wypowiedzenia lub przedstawiają zwolnienia lekarskie.

„Tak wygląda 145 wypowiedzeń złożonych przez ratowników medycznych z WSPR w Białymstoku. Lawina przetacza się przez całą Polskę. To naprawdę niebezpieczna sytuacja. Czy ktoś to w końcu zauważy?” –  pyta Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych

 

Protest pracowników sądownictwa i prokuratury

Dość już mają również pracownicy sądownictwa i prokuratury, którzy protestowali przed gmachem Kancelarii Premiera. Jak podaje serwis money.pl, przed budynkiem KPRM stanęła też dwumetrowa lodowa rzeźba Temidy, która topiła się w słońcu. Figura – jak mówili manifestujący - symbolizuje planowane zamrożenie płac i jego skutki.

Pracownicy ZUS zablokują wypłacanie emerytur?

Swoje warunki stawiają również pracownicy ZUS, którzy mówią o strajku, a to z kolei może sprawić, że nie będzie miał kto wypłacać świadczeń emerytom i rencistom. Związkowcy z ZUS mają listę 12 żądań, a kierownictwo instytucji już odpowiada, że wszystkich spełnić nie może.

„Informujemy, iż w przypadku niespełnienia powyższych żądań po upływie 14 dni od dnia rozpoczęcia sporu zbiorowego, ZZP ZUS zastrzega prawo do zorganizowania strajku, w tym strajku ostrzegawczego." – to tylko fragment pisma, jakie działające w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych związki zawodowe wysłały do prezes tej instytucji.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Papaj
Papaj 12.08.2021, 04:11
Dostawali co nie ktorzy 100% wiecej za 100% mniej roboty podczas smiesznej pandemi, gdzie jest grypa i angina znikla jest tylko covid, dziwne.
???
??? 11.08.2021, 16:37
Jaka to wielka radość dla obcych News4Media i dla "naszej", tzw, "redakcji" - no, nie?!?!?!
Jaka to będzie świetna dla nich (News4Media i redakcji) zabawa - no, nie ?!?! Oni już nie mogą sie doczekać tych upragnionych protestów przeciwko tym znienawidzonym pisiorom !!!
Emigracjaprzyszlośćnarodu
Emigracjaprzyszlośćnarodu 09.08.2021, 06:09
Nia kasy na funkcjonowanie państwa całość poszła na:
Fikcyjne wybory
El Ostrołęka
Badziewne respiratory
Badziewne maseczki
Miliony testów na bazie których ujawniono znikomą ilość zainfekowanych covid
Miliony szczepionek dla ozdrowieńców
Nepotyzm
Kościół
Itd

Konstytucyjne obowiązki państwa jak bezpłatna służba zdrowia dla wszystkich i mnóstwo innych to fikcja !

Czy uchwalono ustawę o NOP ?
derder
derder 08.08.2021, 21:11
dziwnym trafem pracownicy budżetowi strajkują , może lepiej zmienić pracę i iść do pracy zarabiać hajs , za żarcie ciasteczek i picie kawusi nikt wam nie będzie płacił , a i może byście wreszcie zaczeli robić coś pożytecznego poza szkodzeniem uczciwym obywatelom , szczególnie pasożyty z ZUS i US
Ratownik
Ratownik 07.08.2021, 22:48
Do Jimmy... Ja się k... A domagam a co??? Za to że cała pandemie ***lem w pocie... W jednorazowej masecce... Narażając siebie i moją rodzine w tym dzieci... W imie czego/kogo??? A zdrowia takich jak ty żebyś teraz mógł ponarzekać.... Tak to to ratujcie... A teraz to kto, gdzie i dlaczego.... Mam nadzieję że czwarta fala dotknie ciebie i twoich bliskich... I że my będziemy w tedy protestować, zamiast pomagać tobie.... Pozdro
...)
...) 09.08.2021, 07:12
I TY JESTEŚ RATOWNIKIEM !!!!?????? Z TWOJĄ EMPATIOM I Z ŻYCZENIAMI ŚMIERCI I CIERPIENIA INNYM???? PO CO TAM POSZEDŁEŚ PRACOWAĆ??? DLA KASY?? JESZCZE CI MAŁO??...TY SIĘ TOTALNIE POMYLIŁEŚ ...JEDŹ NA ZMYWAK DO ANGLII TAM ZAROBISZ!...... MAM NA DZIEJĘ ,ŻE ZA TAKIE PODEJŚCIE DO PRACY NIEDŁUGO POPRACUJESZ..CZEGO CI SERDECZNIE ŻYCZĘ..BRUKARZ ŚRODOWISKO RM
derder
derder 08.08.2021, 21:18
ale to wy zmuszacie nas do korzystania z waszych usług kradnąc nam 9% naszego wynagrodzenia a nie my was , na wolnym rynku pies z kulawą nogą by nie chciał mieć z wami do czynienia ,
Polak
Polak 06.08.2021, 18:26
Na pole udciwie pracować i budować Polski Dobrobyt a nie mącić społecznie a wszystko się ułoży.
Jimmy
Jimmy 06.08.2021, 17:49
Za co pracownicy służby zdrowia domagają się podwyżek? Za zabarykadowanie się przed pacjentami i teleporady? Bezczelność niektórych nie zna granic.
Aga
Aga 08.08.2021, 20:35
te mądrala a politycy za co sobie dali nie pomijając prezydenta sprawującego druga kadencję bezobjawowo...
Yurek
Yurek 12.08.2021, 15:25
Bezobjawowa to jest twoja głupota.
Xmen
Xmen 08.08.2021, 09:11
Tak mało wiesz a pier lisz
derder
derder 08.08.2021, 21:13
argumenty argumenty , my już mamy dość "darmowej" służby zdrowia za 9% naszego wynagrodzenia , jak Polacy zrozumieją ile nas kosztujecie to was na tych waszych śmierdzących noszach wyniosą

Pozostałe