Koalicja czekała na te wyniki od dawna. Najnowszy sondaż wyborczy

  • 16.08.2021, 09:33 (aktualizacja 17.08.2021, 13:07)
  • News4Media
Koalicja czekała na te wyniki od dawna. Najnowszy sondaż wyborczy Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl/European People's Party - IMG_7386, CC BY 2.0 Jarosław Kaczyński i Donald Tusk
Na takie informacje Koalicja Obywatelska czekała od kilku lat. Według najnowszego badania, formacji tej udało się dogonić Prawo i Sprawiedliwość. Sondaż przynosi bardzo złe informacje dla Pawła Kukiza.

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę Kantar podaje portal Onet. Telefoniczne badanie zostało wykonane 13 sierpnia (dwa dni po przyjęciu przez sejm tzw. „lex TVN”) na próbie 800 dorosłych osób. Pracowania przeprowadziła sondaż na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Koalicji Obywatelskiej udało się po bardzo długim czasie dogonić w notowaniach Prawo i Sprawiedliwość.

Zarówno partia Jarosława Kaczyńskiego, jak i formacja, której największą częścią jest ugrupowanie kierowane przez Donalda Tuska, cieszą się 26-procentowym poparciem. Kantar zestawia te dane z informacjami, jakie firma podawała miesiąc temu i wynika z tego, że PiS zanotował spadek poparcia o trzy punkty procentowe. Z kolei dzisiejsze badanie daje KO wzrost o 2 punkty procentowe. Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą gotowych jest zagłosować 17 proc. ankietowanych. Dla tej formacji to o 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu. Wzrost zanotowała także Lewica, bo 30 dni temu miała notowania niższe o 3 punkty procentowe. Dziś to równo 10 procent. Za to w miejscu sondażowym stoi Konfederacja (7 procent).

Gdyby te wyniki przełożyły się na głosowanie w wyborach parlamentarnych, to poza sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (3 proc.) oraz Kukiz’15, dla którego poparcie szacowane jest w okolicach zera. Z badania wynika także, że Polacy zdecydowanie będą głosować w wyborach. Taką deklarację złożyło aż 75 procent zapytanych o zdanie.

Jak widać powrót Donalda Tuska do rodzimej polityki, przysłużył się Platformie Obywatelskiej. Obawy prorządowych publicystów skupionych wokół TVP okazały się nie do końca bezpodstawne. Stąd wyjątkowo agresywne ataki na lidera PO, jakie mamy okazję obeserwować od kilku tygodni. 

W ostatnim sondażu, jaki przeprowadziliśmy na portalu NaszTomaszów.pl, w którym badaliśmy preferencje wyborcze naszych czytelników najlepszy wynik uzyskała Koalicja Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość znalazło się na pozycji wicelidera. Kolejne były Konfederacja oraz Polska 2050 Szymona Hołowni. 

Wyniki te warto porównać z ostatnimi wynikami wyborów samorządowych w naszym mieście 

 

oraz Prezydenta RP

 

Większość w powiecie tomaszowskim, jaką zbudował PiS jest stosunkowo wątła. Zarząd Powiatu funkcjonuje jedynie dzięki wsparciu grupy radnych Koalicji Obywatelskiej uzależnionych od starosty zajmowanymi stanowiskami. Należą do nich między innymi Paweł Łuczak oraz Tomasz Zdonek. 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tm
Tm 08.09.2021, 11:32
Koalicja to może co najwyżej Kaczyńskiemu wyprowadzić kota na spacer :)
Tomaszow
Tomaszow 03.09.2021, 12:46
Brawo koalicja wposcic uchodźców, dać sluby homoseksualistom, wytepic katolików :) napewno wygramy kolejne wybory:)
???
??? 16.08.2021, 18:54
KO zleciła sondaż, bo na takie wyniki czekała. Brawo KO !!! Takie wyniki (na jakie czekała KO) t jest REWELACJA !!!
Do wyborów w 2023 roku jeszcze dwa lata, a oni już zniszczyli tych pisiorów !!!

Jednak ja, z zapartym stolcem, wstrzymałbym się do wyborów, czyli do tego sondażu, jaki zafundują nam w 2023 roku: mohery, rydzykowcy, emeryci, i inni - nienormalni.

Duża buźka dla tego od Anielki Merkel: marzenia, marzenia .......
Do???
Do??? 17.08.2021, 08:31
U ciebie bez zmian trzymaj się koryta
Maniek
Maniek 16.08.2021, 15:23
Jedni i drudzy siebie warci! A My Naród znowu wydymany.
M
M 16.08.2021, 23:01
Maniek to nie głosuj już na tych co cię wydymali. Są inne partie, które jeszcze nie zdążyły cię wydymać.
Maniek
Maniek 17.08.2021, 08:32
No i wreszcie jakiś pozytywny odzew
wyborca
wyborca 16.08.2021, 13:28
o to w Tomaszowie mamy dwóch Kikizów?

Pozostałe