Marszałek senatu rozpętał burzę: „Mamy 1000 szpitali, powinno być 130”

  • 30.08.2021, 09:49 (aktualizacja 02.09.2021, 20:28)
  • News4Media
Marszałek senatu rozpętał burzę: „Mamy 1000 szpitali, powinno być 130” senat.gov.pl Tomasz Grodzki
Lawina komentarzy spłynęła po słowach Tomasza Grodzkiego. Jeden z najważniejszych polityków w Polsce przedstawia swój plan na uleczenie służby zdrowia. Zakłada likwidację setek szpitali.

Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska) był jednym z gości weekendowego Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. To wydarzenie firmowane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, które przyciągnęło około tysiąca młodych osób. Przemawiało wielu polityków KO, ale to słowa Grodzkiego nabrały największego rozgłosu. Marszałek senatu, lekarz, pytany był o o plan na poprawę sytuacji w ochronie zdrowia. Wyjawił, że Polska powinna pójść śladem  Danii, gdzie po przeprowadzeniu szerokiej ankiety, zmniejszono liczbę szpitali, a poprawiło to jakość usług medycznych.

Grodzki wyliczał, że w tym zachodnim kraju jeszcze 16 lat temu funkcjonowały 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców. Teraz jest to 16 placówek przypadających na taką samą liczbę pacjentów. „Personel jest zadowolony, a pacjenci plasują medycynę duńską na trzecim miejscu w świecie.” - mówił polityk i dodał: „W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców.” - zaproponował marszałek.

Komentarze przeciwników

Pomysł jest bardzo burzliwie komentowany przez polityków prawicy. Minister w kancelarii premiera Janusz Cieszyński wylicza, że 130 placówek to mniej niż funkcjonuje w Belgii, Czechach czy Austrii, a są to kraje mniejsze od Polski. Także lekarz, były marszałek senatu, Stanisław Karczewski pomysł Grodzkiego nazywa polityką zwijania Polski. „Szczególnie powiatowej i dyskryminacja mieszkańców mniejszych miejscowości. Ta totalna opozycja to prawdziwa udręka, nie dla PiS, ale dla Polski.” - komentuje.

Inny polityk PiS, Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia przypomina, że gdy konstruowano w Polsce tzw. „sieć szpitali”, Platforma Obywatelska była za tym rozwiązaniem. „Walczyła, żeby każdy szpital był w tej sieci, też zaprzeczając swoim wcześniejszym wypowiedziom. Warto, żeby PO wypracowała jednolite stanowisko i powiedziała, czego tak naprawdę oczekuje.” - ocenia, a jego partyjny kolega, poseł Kazimierz Smoliński opisał obrazowo pomysł marszałka senatu: „Tak więc za rządów PO karetka z chorym do szpitala będzie jeździła nawet po 100 km, a ciężko chorzy będą się leczyć w domach”.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T. M.
T. M. 01.09.2021, 09:34
Cała ta śmieszna, skompromitowana opozycja to Uchodzcy, bo uchodzą za bezmózgow:)
Strong
Strong 31.08.2021, 11:24
U nich to zawsze, po takiej "plugawej gatce" wyssanej z palca, następuje b.szczegółowe tłumaczenie na polski, że nikt tego z normalnych ludzi dobrze nie zrozumiał, a on mówił całkiem o czym innym i co innego miał na myśli. Miernoty bez pomysłów, planu, programu na jakiekolwiek rządzenie. Szkoda nawet takiego olać.
Jaro
Jaro 31.08.2021, 21:28
aż dziw że kolo z twoim IQ potrafi kompa obsługiwać i napisać taki komentarz...
Strong
Strong 01.09.2021, 12:41
Ooo jest i kolejny udający zdziwionego Jaro z mega IQ (bezwzględnie ma takie przekonanie), który też udaje, że nie zrozumiał dosłownie kontekstu słów 'sławnego' marszałka. A może byś sobie odsłuchał jego smęty parę razy i dopiero tłumaczył innym z polskiego na nasze. Zasygnalizował opinię mocny specjalista, pochlebca i wyznawca miernot bez pomysłów. Nikt ci przecież nie broni wsłuchiwania się godzinami w piknikowe wypociny swoich kumpli. Ale inni słyszeli dokładnie co powiedział i nie trzeba tego nikomu tłumaczyć.
Tomaszow
Tomaszow 31.08.2021, 11:19
I to jest całe lewactwo zarznac katolików pozamykać szpitale,wposcic uchodźców, zalegalizować związki partnerskie, to już 4punkty nowego programy PO.
Walka z narodem 2.0 Jeszcze zatesknimy za PiSem
Walka z narodem 2.0 Jeszcze zatesknimy za PiSem 31.08.2021, 00:12
Wymsknela mu sie prawda. Dobrze ze chociaz jestesmy pod Lodzia. Mieszkaj w jakims Bytowie czy Chojnicach...

Bedzie jakosc tylko dla naprawde zamoznych ludzi.

Mam wrazenie jak sobie slucham ba swojej starej Nokii Polskiego Radia 24 w Tomaszowie, to ze ci prowadzacy sa dla PO nawet laskawsi niz to co potem wyczytuje na Der Onet... Jaja :O
WuPe
WuPe 30.08.2021, 22:20
Po co szpitale w Polsce jak można jechać do Niemiec?

Pozostałe