Z dializą możesz udać się na wypoczynek o każdej porze roku. Gościnne ośrodki DaVita czekają

  • 01.09.2021, 11:13
  • redakcja
Z dializą możesz udać się na wypoczynek o każdej porze roku. Gościnne…
W Tomaszowie od kilku lat funkcjonuje stacja dializ firmy DaVita. Korzysta z niej kilkadziesiąt osób. Dotąd mieli oni kłopot ze spędzeniem urlopu poza miastem. Dłuższy wyjazd nad morze, spacer po górach, rodzinny zjazd, wypoczynek na Mazurach i… zabiegi dializoterapii? To pytanie dręczyło osoby chore. Teraz znajdujemy na nie odpowiedź. Choć może wydawać się, że te rzeczy trudno jest pogodzić, lecząc się w DaVita, możesz swobodnie podróżować. W 66 stacjach dializ DaVita, rozlokowanych w całej Polsce, w tym w atrakcyjnych turystycznie regionach kraju, można skorzystać bezpiecznie z dializ gościnnych.

Pacjenci z niewydolnością nerek, wymagający leczenia trzy razy w tygodniu dializami, nie muszą rezygnować z wypoczynku i podróżowania. Mogą zaplanować gościnne zabiegi dializ w ramach swoich podróży w jednym z ośrodków ogólnopolskiej sieci stacji dializ DaVita. W każdym z nich spotkają się z opieką wysoko wyspecjalizowanej kadry medycznej i bezpiecznym leczeniem.

Jesienne miesiące – wrzesień i październik – są doskonałym czasem na wyjazd, potrafią zachwycić ciepłą aurą. Atutów wypoczynku po pełni sezonu jest więcej. Brak męczących upałów, tłumów w popularnych do zwiedzania miejscach i olbrzymich kolejek. Spadają także ceny turystycznych atrakcji. To wszystko ma znaczenie dla pacjentów dializowanych, wśród których znaczącą grupę stanowią seniorzy.

Istnieją miejsca przyjazne podróżującym osobom dializowanym. Pacjenci leczeni dializami, których w Polsce jest ponad 20 tysięcy, mogą korzystać z tych samych, wysokiej jakości procedur, podczas wypoczynku w całym kraju. Wystarczy, by pacjent przed planowanym wyjazdem znalazł ośrodek dializ DaVita w miejscowości położonej najbliżej swojego hotelu, pensjonatu czy miejsca pobytu u rodziny, zadzwonił tam i zapewnił sobie miejsce na dializoterapię – mówi dr hab. n. med. Szymon Brzósko, nefrolog, dyrektor medyczny DaVita Polska.

Podczas planowania podróży pacjent powinien pamiętać o przygotowaniu historii choroby i aktualnych danych dotyczących leczenia, w tym listy przyjmowanych leków. Ośrodek macierzysty, w którym pacjent jest na stałe dializowany, pomaga mu w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji medycznej.

Z dializ gościnnych, nazywanych wakacyjnymi, chętnie korzystają także pacjenci z zagranicznych ośrodków. Dzieje się tak głównie w okresach wakacyjnym i okołoświątecznym.

Dr n. med. Beata Handzelewicz, kierownik stacji dializ DaVita w Kutnie, wyjaśnia:
W naszej stacji dializ bardzo chętnie zapraszamy pacjentów na gościnne dializy. Cały ubiegły rok nie świadczyliśmy takich usług, z powodu pandemii. Cieszy nas to, że pacjenci zaczynają do nas wracać. Jednym z naszych stałych gości jest Pan Gerardo z Włoch, który przetrwał ubiegłoroczne szczyty zakażeń we Włoszech, nie zachorował, zaszczepił się i przyjechał do nas ponownie.

Pan Gerardo jest gościem stacji dializ w Kutnie regularnie od 2013 roku. Na co dzień mieszka w Curti w regionie Kampanii we Włoszech. Wraz z żoną, rodowitą kutnianką, odwiedza rodzinę w Kutnie w czasie wakacji i świąt. Kontakt z rodziną i pobyt nad polskim morzem, w połączeniu z profesjonalną opieką nefrologiczną, są doskonałą metodą na odpoczynek i poprawę samopoczucia.

Kwestią nadrzędną w trakcie pandemii jest zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa leczenia. Przyjmując osoby na gościnne zabiegi w stacjach dializ DaVita, zalecamy poddanie się szczepieniu oraz stosowanie się do zasad Dystans-Dezynfekcja-Maseczka. Najpóźniej 48 godzin przed gościnną wizytą w ośrodku pacjent powinien mieć ujemny wynik testu PCR w kierunku SARS-CoV-2.

Przewlekła choroba nerek (PChN) jest drugą co do częstości występowania, po nadciśnieniu tętniczym, przewlekłą chorobą w Polsce. Całkowita, nieodwracalna utrata funkcji nerek wymaga terapii nerkozastępczej – przeszczepienia nerki lub dializ. Chorobę można wykryć dzięki regularnym badaniom moczu oraz stężenia kreatyniny w surowicy krwi. Zalecane są one przynajmniej raz do roku wszystkim osobom, które chorują na dowolną chorobę przewlekłą.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe