Tak się szkoli łowców pedofili. Ujawniamy rozmowy. Mało się rozkręcił? To go podkręcimy

  • 02.09.2021, 23:57 (aktualizacja 03.09.2021, 11:25)
  • redakcja
Tak się szkoli łowców pedofili. Ujawniamy rozmowy. Mało się rozkręcił?…
- Jak bardzo aktywnym w sieci pedofilem trzeba być aby natrafić aż na 16 naszych wabików i prowadzić z nimi rozmowy - pyta w internecie jeden z łowców, pracujący zawodowo, jako kierowca ciężarówki. Mimo, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, ponieważ pozory mogą bardzo mylić, to tutaj mamy do czynienie z przypadkiem osobnika dosyć szczególnego. Koszulka na ramiączka a na ramieniu więzienny tatuaż ze stopniem majora. Ma on swoją symbolikę i oznacza, że jego posiadacz spędził co najmniej pięć lat za więziennym murem.

Oczywiście możemy powiedzieć, że nie powinno się ludzi rozliczać z ich błędów młodości, bo każdy jakieś popełnia. Jednak komunikaty werbalne i niewerbalne, jakie ten pan wysyła nagrywając kolejne internetowe "lajwy" świadczą o tym, że wciąż tkwi zamknięty w celi i chyba nigdy z niej nie wyjdzie. To, za co był karany stanowi głęboko skrywaną tajemnicę. Sam siebie prezentuje, jako szlachetnego obrońcę dzieci.

Co ciekawe nie jest to jedyny przypadek łowcy pedofili, który w swoim życiu z prawem był na bakier. Wyrokowców nie brakuje, podobnie jak osób o psychice mocno zaburzonej. Mają w swoim dorobku wyroki za pobicia, kradzieże i oszustwa. Wielu znajduje się na celownikach komorników. Tak samo, jak wiele z ich ofiar nie są w stanie właściwie ocenić tego co jest dobre a co złe. W dodatku, kiedy przejrzymy profile internetowe i wypowiedzi kolejnych osób, robią one wrażenie zaprogramowanych. Wszyscy powtarzają nie tylko te same argumenty, ale używają nawet identycznych zwrotów. To nie przypadek. Tak są szkoleni i programowani. Jak wyglądają takie szkolenia? Pokazują je w sieci osoby, które od grup odchodzą

Łowcy pedofili z uporem powtarzają, że nie dokonują żadnych prowokacji, że pedofile zaczepiają w internecie podstawione wabiki z własnej inicjatywy, Stwierdzenia takie znajdujemy niemal w każdym poście i w każdym publikowanym materiale. Dlaczego to robią? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Sami jej udzielają. Otóż w polskim prawie prowokacje tego rodzaju są nielegalne, a sądy uznają je za podżeganie do popełnienia przestępstwa. Podżeganie polega na nakłanianiu innej osoby do dokonania czynu zabronionego (art. 18 § 2 kk).  Według karnistów powinno być to aktywne zachowanie zmierzające do wywołania u bezpośredniego sprawcy zamiaru dokonania czynu zabronionego. I właśnie z taki przypadkiem mamy do czynienia. 

Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego "dopuszczalna jest konstrukcja tzw. podżegania łańcuszkowego, czyli podżegania do podżegania, gdy nakłaniający nie ma możliwości oddziaływania na bezpośredniego wykonawcę i czynności nakłaniania kieruje na inną osobę, która ma następnie nakłonić bezpośredniego wykonawcę do popełnienia czynu zabronionego". Warto o tym pamiętać, bo zjawisko to występuje także w przypadku grup łowiących w internecie rzekomych pedofili. 

Za podżeganie sąd wymierza karę przewidzianą dla sprawstwa, chyba że podżegacz dobrowolnie zapobiegł popełnieniu czynu do którego podżegał i wówczas nie popełnia przestępstwa. Dodatkowo podżegacz może skorzystać z tzw. "czynnego żalu". 

Grupy działają nie tylko na portalach społecznościowych  ale również (a może przede wszystkim) na komunikatorach gg. Czy rzeczywiści jest tak, że zainteresowany kontaktami z dziećmi osobnik sam trafia na wabika? Wszystko wskazuje na to, że jest przez członków grupy osaczany. Jak to wygląda w praktyce możecie zobaczyć na screenie, jaki otrzymaliśmy od jednej z wabiących kobiet.  Wabiki otrzymują "namiary" na konkretną osobę. Wszystko odbywa się według opracowanego wcześniej scenariusza. 

 

 

 

 

 

Okazuje się, że początek znajomości z domniemanym pedofilem jest nieco inny niż deklarowany przez łowców. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wabiki są instruowane przez liderów grupy na bieżąco. Jak to wygląda w praktyce? Zobaczcie poniżej 

 

 

W galerii poniżej możecie zapoznać się ze screenami ze szkoleń nie tylko dla wabików ale osób biorących udział w zatrzymaniach. W szkoleniu mowa jest między innymi o obywatelskim zatrzymaniu. 

Art.  243.  [Ujęcie obywatelskie]

§  1.  Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

§  2.  Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

Ten przepis ma być największym atutem łowców, sankcjonującym ich działania. Tymczasem jest on w zdecydowany sposób nadużywany. Już z samego jego brzmienia wynika, że ma zastosowanie tylko doraźne.  Trudno mówić o ujęciu na gorącym uczynku, kiedy do potencjalnych przestępstw dochodziło na przestrzeni kilku tygodni w internecie. nie ma też zagrożenia ucieczki z miejsca przestępstwa lub konieczności podjęcia pościgu.

Co powinien zrobić wabik, który na trafi na pedofila? Złożyć zawiadomienie w najbliższej jednostce policji. Co istotne, powinien zrobić to niezwłocznie. Zamiast tego osobnicy prowokowani są przez wiele tygodni. Z jednej strony chodzi o to, by mieć więcej materiałów dla prokuratury, z drugiej o możliwość zrobienia internetowej relacji (więcej o tym w kolejnej części naszego cyklu). 

Łowcy zamiast stać na straży dziecięcych uśmiechów zamiast chronić dzieciaki, sprowadzają na nie zagrożenie i to nie tylko z tego powodu, że będzie on zaczepiał inne osoby w internecie. Nie trudno wyobrazić sobie, że wabik trafi w sieci na kogoś pokroju Mariusza Trynkiewicza. Rozbudzone w nim emocje mogą doprowadzić do prawdziwego nieszczęścia i jego ofiarą wcale nie będzie wirtualny dzieciak, a całkiem realny czyjś syn lub córka napotkane przypadkowo na ulicy. I nad tym powinni zastanowić się entuzjaści działalności tak zwanych łowców pedofili. 

Łowienie pedofili w internecie stało się ostatnio modnym sportem. Powstają kolejne grupy, które ze sobą konkurują. Dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji, że umieszcza się w nich "agentów", którzy informują konkurencję o planowanych zatrzymaniach. Jeśli pan X miał być zatrzymany przez grupę go obserwującą w niedzielę, to inna grupa jedzie na akcję w sobotę. Może się to wydawać śmieszne ale wcale takie nie jest

Formuła takie działania ma znamiona działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym (na jednym z filmów słychać rozmowę łowców, w czasie której kobieta mówi do mężczyzny, by wyjął pistolet. Ludzie ci mają powiązania nie tylko z lokalnymi policjantami (o czym wkrótce) ale także z politykami. Być może dlatego właśnie czują się bezkarni, a ich działalność jest akceptowana. Osobami tymi z bliska powinna zainteresować się CBŚP. My ze swej strony zawiadomiliśmy też Rzecznika Praw Obywatelskich.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hakaped
Hakaped 25.05.2022, 12:19
I jeszcze sobie strojem żarty z tych zatrzymanych zero jakiejkolwiek kultury
Potrafią człowieka wyciągnąc z mieszkania jak był jeden przypadek opisany wyborczej. A jeden z zatrzymanych popełnił samobójstwo ale oczywiście grupa łowców pedofilii tłumaczy że został potrącony przez pociąg
Ludzie na ich fanpage’ach wierzą w te głupoty
Sprzedaz_Leadów
Sprzedaz_Leadów 28.03.2022, 20:25
Ten wabik jest tak głupi, że posłusznie wykonał moje polecenie. Dokonałem zbrodnie w internecie zepsułem im chatbota xD
patoreakcja
patoreakcja 05.09.2021, 17:06
lepiej chyba jak zboczeniec trafi na wabika i łowców niż prawdziwe dziecko być może wasze hejterzy! łapią pedosów i zapobiegają tragedii ale w tym chorym kraju zawsze znajdzie się banda debili która ich zhejtuje. Nie zycze wam tego ale ciekawe jakbyscie gadali jakby ktorys z zatrzymanych miał kontakt z waszymi dziecmi
łowca łowców
łowca łowców 08.09.2021, 12:10
Ogranicz Internet dziecku, kontroluj co robi, a nie szukasz wymówki.... w tych czasach, nawet i w Internecie rodzic dziecka powinien mieć wzgląd w to co robi, aby uniknąć tragedii, ale niektórzy rodzice mają to gdzieś i liczą na takich pseudo łowców (nie obrażając tych, którzy naprawdę robią to z powołania, a nie dla kasy)
Podpis
Podpis 03.09.2021, 15:50
ameryka, panie 😂
Ariel Starosta
Ariel Starosta 03.09.2021, 13:45
Mam nadzieję że w końcu Pan Prezes Kaczyński weźmie się za tą mafię która ma powiązania ze skorumpowaną policją i sądami które nie robią nic aby ich powstrzymać. Państwo w państwie jak widać chlew.
A1A2
A1A2 04.09.2021, 12:19
zaraz po tym jak otrzepie łupież z marynarki i znajdzie buty od pary..
Radoskór
Radoskór 03.09.2021, 13:41
straszne co ci zboczęńcy robią z upośledzonymi samotnymi osobami, najgorsze że przy poklasku debilek z patologicznych rodzin.Pora to ukrócić!
cimkacz
cimkacz 03.09.2021, 13:28
Patusy biorą sprawiedliwość w swoje ręce, czyli pierwszy krok upadku państwa. Zaraz kogoś zlinczują bez sądu, prawilne chłopaki.
al kohl arabski alkohol
al kohl arabski alkohol 03.09.2021, 12:59
skoro to nielegalne i uciążliwe, to można zrobić grupę łowców łówców pedofili, żeby łapać wabików i ich oskarżać za podżeganie. oni często polują na ludzi upośledzonych i robią z nich pedofili na siłe, żeby podnieść swoje ego
9001
9001 03.09.2021, 11:34
quality content, plusuję.

Na przyszłość polecam popatrzeć w komentarze od Grażyn na fejsbukowych profilach tych grup. To dopiero rakowisko
dfvd
dfvd 03.09.2021, 10:30
no ok, ale przeciez tacy ludzie się na luzie wybronią
fanf
fanf 03.09.2021, 09:12
czyli to banda agresywnych sebów, którym ubzdurało się, że są łowcami głów i sami nakręcają sytuację, łapiąc totalnych przegrywów, którzy cieszą się, że ktokolwiek do nich w ogóle napisał? xD
Dorothy Decoy
Dorothy Decoy 02.09.2021, 17:26
Czat szkolenia Wabikow nie jest czatem szkolenia z grupy Elusive Child Protection Unit Poland!!!
Mmmmmm
Mmmmmm 09.09.2021, 09:28
Odezwała się prawa i sprawiedliwa. Oddaj pieniądze człowiekowi który ma nakaz na ciebie 1100 funtów. Pokaż prawdziwe dokumenty z rozliczeń zrzutki pokaż film na którym córka Mateusza mówi kogo on bije pokaż dokumenty z sądu oraz wszystkie wyroki za które mateusz odbywał kary więzienia. wszystko tylko na pisaniu u ciebie lub screnach. ,,,,Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli,,,, twoje słowa. Jesteś taka sama oszustka jak Alex i Mateusz i Mishoon i reszta łowców. Niczym się nie różnicie. Jestem ciekaw kto odpowie że śmierć Antoniego. Życzę wam wszystkim gnicia w więzieniach. Żeby wam wszystkim policja na chaty wjechała i wszystkie kompy oraz tel zabrała do badań.
Martii
Martii 02.09.2021, 16:49
Ten cały Matthew siedział za pobicia, i był oskarżony przez swoich koleżków z grupy o grożenie bronia kierowcy Ubera, może by się w końcu Policja zainteresowała, bo te całe grupy "łowcow" to tylko grupy przestępcze wyłudzające kase od naiwniaków.
Jarosław Rozpłochowski
Jarosław Rozpłochowski 02.09.2021, 16:46
Tak to już jest, easy money. ;) Pozdrawiam
A
A 02.09.2021, 16:34
Popieram artykuł
Owen
Owen 02.09.2021, 15:47
Artykuł to straszne gówno opisuje tylko działania starego ecpu nie można wkładać wszystkich łowców do jednego worka zresztą nowe ecpu działa tak samo
Janix2
Janix2 02.09.2021, 11:46
Od dawna było wiadomo że to przestępcy. Manipulują mało inteligentnymi ludźmi aby zdobyć fejm i kasę. Policjo, gdzie jesteś zanim stanie się kolejna tragedia. Tam żadne zagrożone dziecko nie występuje, za to stworzył się niebezpieczny trend wodzenia ludzi na pokuszenie.
Strong
Strong 02.09.2021, 14:09
tzw. szukanie miodu w dup...ie wszystko na siłę, by cyknąć gościa. Słabe to, powinno się
medialnie piętnować takie zachowania

Pozostałe