Miasto wspiera powiat finansowo. Inwestycja ruszyła pełną parą

  • 04.09.2021, 11:20 (aktualizacja 04.09.2021, 12:26)
  • redakcja
Miasto wspiera powiat finansowo. Inwestycja ruszyła pełną parą
Pisaliśmy już n naszych lamach o konieczności dokonania przebudowy ulicy Dąbrowskiej od skrzyżowania z ulicą Bema aż do granic powiatu tomaszowskiego. W tej sprawie prowadzimy akcję zbierania podpisów pod petycją do władz powiatu tomaszowskiego. Zwracamy uwagę, że w inwestycji finansowo mogą uczestniczyć miasto oraz gmina Tomaszów Mazowiecki. Dokładnie tak właśnie dzieje się teraz n odcinku od Bema do Legionów. Prezydent Witko oraz radni dołożyli do remontu 420 tysięcy złotych.

Ulica Dąbrowska i dalej Piotrowska to ciąg drogi powiatowej nr 4333E prowadzącej w kierunku Bronisławowa i dalej do Koła i Piotrkowa Trybunalskiego. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęło w tym roku remont 800 metrowego odcinka. Do zarządu powiatu od dłuższego czasu wpływały skargi od mieszkańców, których posesje były zalewane przez wodę deszczową.  W sierpniu Starostwo zwróciło się z prośbą o udzielenie w 2021 r. pomocy finansowej na rzecz Powiatu Tomaszowskiego na realizację zadania. Nosi ono nazwę  „Budowa kanalizacji deszczowej w ciągu drogi powiatowej nr 4333E – ul. Dąbrowska na odcinku od ul. Legionów do ul. Bema”.

Na ten cel samorząd  otrzymał z dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 254.803,00 zł. To tylko niewielki ułamek potrzebnej kwoty. Po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wartość zadania inwestycyjnego została określona na kwotę 1.259.757,05 zł. Pomoc finansowa, o którą wystąpił Powiat Tomaszowski to  420.000,00 zł.

 Zakres robót obejmuje: budowę kanalizacji deszczowej, wprowadzenie stosownych poprawek w zakresie kolizji projektowanej sieci kanalizacji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym (gaz, sieć kanalizacji sanitarnej). Rozebrane zostaną elementy drogi kolidujące z wykonywanymi robotami wraz z robotami ziemnymi.

Na ulicy wykonawca wykona podbudowę z kruszywa na której położona zostanie nawierzchnia bitumiczna. Pojawią się również chodniki z kostki betonowej. W ramach zadania wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome.

Termin zakończenia zadania określono na dzień 01.12.2021r. I to właśnie krytykował w czasie sesji radny Andrzej Wodziński. Jego zdaniem termin wykonania inwestycji został źle zaplanowany, ponieważ obejmuje cały miesiąc listopad a więc nie wzięto pod uwagę święta zmarłych i wzmożonego ruchu samochodów - Zrozumiałbym, gdyby to tak musiało być, ale nie rozumiem czemu powiat daje tak odległe terminy realizacji. Podobnie jest w przypadku ulicy Popiełuszki, gdzie remont przewidziano na dwa lata. To naprawdę można lepiej zaplanować - mówił 
 

Oczywiście zapraszamy Was do podpisania petycji. Wystarczy kliknąć w ink poniżej 

https://www.petycjeonline.com/signatures/petycja_w_sprawie_budowy_ulicy_dbrowskiej/

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ujazd
Ujazd 07.09.2021, 10:26
Można rzetelna informacje jakie powiat posiada środki na remonty dróg, i poszczególne gminy(budżet powiatu i poszczególnych gmin) wtedy można będzie zrobić zestawienie czy coś robi czy nie. Każdy by chciał mieć u siebie wszystkie drogi załatane ale podejrzewam. Ze środki są tak skromne ze wszystkich nie da się uszczęśliwić.Np chyba najbogatsza gmina w powiecie gmina Ujazd nie ma wszystkich dróg gminnych zrobionych, wyremotowanych mimo tak dużego budżetu i jest ok ale jeśli droga powiatową w tej gminie jest dziurawa to już powiat nic nie robi:)

Pozostałe