Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 kwietnia 2024 01:38
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Wrześniowe premiery filmowe. Co zobaczymy w kinie, a co w VOD

Polski kandydat do Oskara, docenione najważniejszymi nagrodami filmy i coś dla całej rodziny - takie produkcje we wrześniu oferują kina i platformy streamingowe.
Wrześniowe premiery filmowe. Co zobaczymy w kinie, a co w VOD
Piotr Adamczyk w "Small world"

Autor: Materiały prasowe

W piątek, 10 września, na ekrany kin wchodzi „Wcielenie”. To horror, w którym sparaliżowaną dziewczynę nawiedzają wizje makabrycznych morderstw, ale na samych zjawach się nie kończy. Tego samego dnia widzowie mogą wybrać się na polską komedię „Teściowie”, gdzie w głównych rolach wystąpili Marcin Dorociński czy Agata Kulesza. Obraz zbiera już dobre recenzje, ale krytycy oceniają, że jednak nie do końca wiadomo, czy jest to komedia, tragedia czy raczej film obyczajowy. Takich dylematów nie ma raczej ze „Small world” Patryka Vegi. Piotr Adamczyk gra tu policjanta, wchodzącego w mroczny międzynarodowy świat handlu dziećmi.

 

„Złe baśnie” to już bardziej wymagająca pozycja – opowieść pełna groteski o lęku i samotności, a za reklamę niech posłuży fakt, że scenariusz filmu został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. Kolejny doceniony obraz to norweski „Wszyscy na jednego” (Europejska Nagroda Filmowa na koncie), czyli historia z czasów II wojny światowej o parze, która z dwójką żydowskich dzieci chce przedostać się do Szwecji.

Tydzień później

17 września na ekranach zadebiutuje kolejna europejska produkcja. „Aida” jest historią z czasów, gdy do Srebrenicy wkraczają oddziały serbskie, a pracująca dla ONZ tłumaczka próbuje ocalić swoją rodzinę. „Boli każdą komórką ciała.” - piszą ci, co film już widzieli. Lżejszym obrazem jest „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. To komedia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. „Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska.” - reklamuje obraz jego dystrybutor. W roli głównej Dawid Ogrodnik.

Także od 17 września w kinach „Jetem Greta”, czyli dokument o nastoletniej Grecie Thunberg, aktywistce ekologicznej, która zmieniła spojrzenie na świat wielu dorosłych. Za tydzień będzie można się już także wybrać z dziećmi na nowości kinowe. Wyświetlana będzie „Mała wielka stopa 2. W rodzinie siła” oraz „Pan Patryk i potwór morski”. Pierwsza pozycja to animacja, druga – film aktorski.

Kilka lat temu kardynała Stefana Wyszyńskiego zagrał Andrzej Seweryn. Teraz w tę postać wciela się Ksawery Szlenkier. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” skupia się na wojennym okresie życia duchownego. Jak informuje dystrybutor, jest to opowieść o hartowaniu się charakteru i odnalezieniu powołania.

Koniec miesiąca, czyli od piątku 24 września, wydaje się być najatrakcyjniejszym czasem w kinie. Właśnie tego dnia na ekrany wejdzie kilka głośnych, dobrze przyjętych filmów. Polski kandydat do Oskara, czyli „Żeby nie było śladów”, to historia zamordowanego przez komunistyczne służby Grzegorza Przemyka. W głównej roli Tomasz Ziętek. Widzowie czekają także na kryminał „Jeźdźcy sprawiedliwości” z przykuwającym uwagę Madsem Mikkelsenem. „Krwawe kino zemsty nakręcone przez Kieślowskiego.” - ocenia jeden z krytyków. „Niefortunny numerek lub szalone porno” to nie komedia, ale poważny chorwacki dramat o nauczycielce, która zmaga się z trudną sytuacją wycieku jej sekstaśmy. Film zdobył Złotego Niedźwiedzia. Taką srebrną statuetkę ma na koncie „Udine” - szalona opowieść o nauczycielce historii, z którą związany jest nordycki mit o zemście na niewiernych kochankach. Dzieci na pewno będzie można zabrać na przyjemną, familijną produkcję „Jak rozmawiać z psem”. Chłopiec w wyniku eksperymentu zaczyna rozumieć swojego czworonoga. I jak to w takich filmach – jest śmiesznie i jednocześnie łzawo.

VOD

Na te wieści czekało wielu. Na platformie Netflix wraca „Dom z papieru”. Fanom nie trzeba przypominać fabuły, a pozostali niech wiedzą, że wydarzenia każdego sezonu kluczą wokół napadu na bank lub mennicę przez zorganizowaną grupę przestępczą prowadzoną przez niejakiego Profesora. „Ile warte jest życie” to z kolei opowieść, której podstawą są ataki na World Trade Center i Pentagon w 2001 roku. Michael Keaton gra tu prawnika, który ma ustalić wysokości odszkodowań dla osób dotkniętych tragedią.

Nietypowa opowieść o wampirach nakręcona w stylu reality show - mowa o kolejnym sezonie „Co robimy w ukryciu” na HBO GO. Serial jest szalenie zabawny i mogą go polubić nawet osoby nieprzepadające za produkcjami traktującymi o osobnikach żywiących się ludzką krwią. Tak samo nie tylko dla rodziców jest nowa wersja „Kopciuszka” na Amazon Prime. Tym razem w tę księżniczkę wciela się Camila Cabello. Warto także rzucić okiem na „Wirtuoza. Pojedynek zabójców” (HBO GO). To krwawy film akcji o zimnych, wyrachowanym zabójcy, który musi wytropić i zabić człowieka, choć nie wie, kim on jest. W jednej z głównych ról Anthony Hopkins.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKlienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Dobre praktyki Ceramiki ParadyżAgresor z Szerokiej trafił do aresztu.Komunikat o przerwach w dostawie prąduWielka Gra w Statki w Galerii TomaszówMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w Gastronomiku
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama