Jak urządzić gabinet zarządu?

  • 09.09.2021, 19:34
  • redakcja
Jak urządzić gabinet zarządu?
Gabinet zarządu to jedno z najważniejszych miejsc w całym biurze. Wiele czasu spędza tutaj nie tylko jej dyrektor czy prezes. Jest to również przestrzeń dla gości, kontrahentów, czy partnerów biznesowych. Dlatego też gabinet zarządu powinien być urządzony z klasą, tak aby mógł on pełnić funkcję reprezentacyjną. Zaś wygodę prezesowi zapewni nowoczesny fotel Nova Steel, którego nie może zabraknąć w żadnym gabinecie.

Prosto, lecz z klasą

Pierwszą, podstawową zasadą, którą należy kierować się, urządzając gabinet zarządu, jest minimalizm. Im mniej zbędnych mebli, przedmiotów czy ozdób, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę na to, że w gabinecie zarządu przechowywane są jedynie najpotrzebniejsze do pracy dokumenty. Wystarczy więc wyposażyć go w średniej wielkości szafę, która może stanąć przy ścianie, za biurkiem prezesa. W gabinecie powinno znajdować się biurko, za którym stanie wygodny fotel Nova Steel. Nie możemy zapomnieć o fotelach bądź krzesłach dla gości. Czasami prezesi decydują się także na małą kanapę i fotele oraz stolik. Jeżeli jednak wybieramy sofę z fotelami, to możemy zrezygnować z krzeseł dla gości, które tradycyjnie ustawione są po drugiej stronie biurka prezesa - w myśl zasady minimalizmu.

Jakie kolory wybierać?

Niegdyś gabinety zarządu były urządzane w sposób surowy. Dominowało się ciemne drewno, a ściany zdobiły granaty, szarości czy brązy. Dziś jednak nieco odchodzi się dawnych stylizacji wnętrz. Do środka wpuszczamy jasne barwy, których zadaniem jest rozświetlenie pomieszczenia. W oświetlonych, jasnych pokojach o wiele lepiej się pracuje, a także przeprowadza - nierzadko trudne - rozmowy. Gabinet zarządu może być więc urządzony w beżach, delikatnych szarościach, a nawet w bieli. Ten ostatni kolor cieszy się dużą popularnością wśród młodych przedsiębiorców. Możemy również zdecydować się na grę kontrastów. Wybierając ciemne meble, decydujemy się na jasne kolory ścian. I odwrotnie - wybierając jasne meble, ściany powinny być wtedy w ciemniejszych kolorach.

Niezbędne dodatki

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę w stylizacji wnętrz grają dodatki. Nie ma tutaj znaczenia, czy urządzamy mały pokoik na poddaszu, czy też gabinet zarządu. W tym drugim również nie może zabraknąć ciekawych ozdób, które nadają charakter całemu pomieszczeniu. Jakie dokładnie dodatki wybierać? Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na roślinny akcent, na przykład w postaci małej paprotki czy doniczki z kwiatkami na parapecie. Dodatek sam w sobie mogą też stanowić książki, poradniki czy prasa tematyczna, z których korzystamy w codziennej pracy. Wystarczy tylko pięknie wyeksponować je na biurku bądź regale. Bardzo atrakcyjnym dodatkiem jest również wspomniany wyżej fotel Nova Steel. Jeżeli decydujemy się na mały stolik w gabinecie, to koniecznie musi się na nim pojawić cukiernica, katalog firmowy bądź karta z ofertą współpracy. Tego typu ozdoby całkowicie mogą zastąpić niemodne już obrusy, które nie sprawdzają się zwłaszcza w gabinetach służbowych. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe