Nagi prokurator chodził po mieście. Poszedł też na zakupy

  • 10.09.2021, 12:07 (aktualizacja 10.09.2021, 12:39)
  • News4Media
Nagi prokurator chodził po mieście. Poszedł też na zakupy Screen TVN24
Śledczy ma teraz na głowie masę kłopotów. Był nie tylko nagi, ale także pijany. Głos w sprawie zabrała już Prokuratura Krajowa.

Wszystko wydarzyło się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. W czwartek policja otrzymała zgłoszenie o nudyście chodzącym po ulicach. Był widziany w rejonie ulic Rolniczej, Kilińskiego i Kopernika. Odwiedził także osiedlowy sklepik. Świadkowie wszystko to nagrywali, a filmy dostępne są w intrenecie. Jak podał portal swidnica24.pl, mundurowi zatrzymali mężczyznę. 38-latek został przekazany rodzinie. Na jaw wyszło także, że był pijany – miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jednak nie to jest najbardziej bulwersujące w tej sprawie. Dziennikarze ustalili, że nudysta to Maciej W., od 2016 roku prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Potem doniesienia ta potwierdziła sama prokuratura. „Był to prokurator pełniący służbę w jednej z jednostek okręgu świdnickiego, przebywający w tym momencie na urlopie. – mówił Tomasz Orepuk, z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

W tym momencie było już wiadomo, że śledczego spotkają kłopoty, a potwierdził to piątkowy komunikat Prokuratury Krajowej. „Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, którego dotyczą doniesienia medialne, został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych, a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia przez niego godności urzędu.” - powiedział dziennikarzom Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy PK.

Wyjaśnił, że nagi śledczy pracę w prokuraturze zaczął w 2011 r. Najpierw w Wałbrzychu, a następnie w Świdnicy. Dotychczas nie było zastrzeżeń do jego pracy i zachowania. Łapczyński uzupełnia, że zgodnie prawem karą dyscyplinarną dla prokuratora może być upomnienie, nagana, obniżenie wynagrodzenia zasadniczego, kara pieniężna, usunięcie z zajmowanej funkcji, przeniesienie na inne miejsce służbowe lub wydalenie ze służby prokuratorskiej.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Strong
Strong 12.09.2021, 07:54
To jakiś oszołom, niepełnosprawny umysłowo. Coś łyknął większego i poprzestawiało się w główce. Klient ewidentnie do natychmiastowego wywalenia z zawodu. Krótkie postępowanie 3 miesięczne i wypad. Byle nie trwało znów z 2 lata - ustalania, ble, ble, itp. Niech się zgłosi do urzędu pracy i tam szuka teraz wsparcia, a nie zabiera miejsce innym chętnym do tego zawodu. Żenada na całej linii.
Łoj tam
Łoj tam 12.09.2021, 11:46
Od 2016 to już z dojnej zmiany, no to im si~ należy
Strong
Strong 12.09.2021, 16:08
Łój tam z matmą, powrót do szkoły podstawowej raz jeszcze, do powtórki marsz. Prokuratorem to jest już od 2007/08 asesor, 2010/2011... to kto tu ciebie tak wydoił przy obliczeniach :-))
kolo
kolo 11.09.2021, 09:44
a może ma coś na sumieniu i nie będzie sądzony bo jest niepoczytalny?
m&m
m&m 10.09.2021, 15:32
I jak tu nie mówić i kastach w Polsce. Powinien być z automatu wyjeban.... na zbity pysk. Ale jemu tylko to grozi. Ojej. Zawieszeny. Na pewno by nie robił tego nie mając poczucia bezkarności. Cham i prostak z immunitetem. Oblech. Jak to chociaż jedno dziecko zobaczyło, to już powinien być penetrowany oddolnie w celi...
Tłusty kot
Tłusty kot 10.09.2021, 15:16
Przecież on był "na uropie" :-)) a, że chciał się zresetować, to trochę przegiął ... Prawdopodobnie jest naturystą i kocha naturę, a jak wiadomo, po alko wychodzi nasza druga (prawdziwa) natura.

Pozostałe