Pędzą bez opamiętania

  • 10.09.2021, 18:17
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Pędzą bez opamiętania
 Jestem mieszkańcem Tomaszowa Mazowieckiego i mieszkam przy ulicy Chopina. Pisze do Was, bo martwi mnie przekraczanie prędkości przez auta, które tamtędy jeżdżą. Minionej soboty jakiś idiota testował auto, jeżdżąc od ronda do ronda osiągając przy tym tak na oko ze 180 km/h  i tak co najmniej kilka razy. Jakiś osobnik w starej Ładzie upozorowanej na rajdowy bolid kręcił bączki na rondach z przeraźliwym piskiem kół. Ten przypadek, to nie wyjątek. Nagminnym jest również przekraczanie prędkości przez jeżdżące tędy ciężarówki. To z jaką prędkością poruszają się tu TIR-y, które od dworca PKP wożą materiały do pobliskiej "Ceramiki" lub innych firm w pobliżu, nie jest jedynym problemem, mimo, że jadący na pusto osiągają tu ponad 90kmh. Można mieć też zastrzeżenia co do dopuszczalnego ciężaru składów... Co najmniej raz w tygodniu od rana do wieczora pędzą tędy ciężarówki wioząc towar z rozładowanych wagonów. Dziś właśnie taki rozładunek miał miejsce. Chodnikiem przemieszcza się tędy dużo ludzi, spacerują wycieczki dzieci z przedszkola, więc nadmierna prędkość  stwarza realne zagrożenie. Zgłaszałem sprawę na policji, ale odsyłano mnie do aplikacji internetowej. Radiowóz pojawi bardzo rzadko. Może wy jako redakcja chcieli byście taki temat poruszyć - opisać 

 

 .

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TOMEK
TOMEK 13.09.2021, 18:50
TO ZAPRASZAM NA UL. NOWY PORT TAM WOLNIUTKO JEŻDŻĄ ;)
Pacan z Pacanowa
Pacan z Pacanowa 13.09.2021, 08:07
Chopina fajna droga taka prosta swoim Tico ostatnio wyciągnąłem tam 250km/h prawie jak na lotnisku
Tomaszowianin
Tomaszowianin 12.09.2021, 16:53
Na Św. Antoniego na odcinku miedzy Starostwem a rondem Olimpijczyków też przydałaby się czasem kontrola prędkości. Szczególnie w godzinach wieczornych.
Heh
Heh 12.09.2021, 11:44
Wina Tuska
Psikuta bez s
Psikuta bez s 12.09.2021, 08:38
Przecież chopina to obwodnica tomaszowa to ile maja jechac? 😀
ETM
ETM 12.09.2021, 06:38
Progi zwalniające to sobie zróbcie w swoich chorych głowach tudzież znaki zakazu z dopiskiem nie dotyczy mieszkańców.
Marek
Marek 11.09.2021, 15:39
Sa dwa sensowne wyjscia.... Progi ze zwezkami albo odcinkowy pomiar predkosci
Taki sobie .
Taki sobie . 11.09.2021, 14:27
Nowo bogacy do tego trzeba mieć psychikę poukładaną.
M
M 11.09.2021, 12:41
Bo Polacy myślą tak: jestem wolnym człowiekiem i mogę jeździć tak jak chcę i mogę śmiecić gdzie chcę, mogę zarażać innych czym chcę, mogę palić papierosy przy nie palących bo to moja sprawa, mogę nie sprzątać po psie itp.
Kris
Kris 11.09.2021, 12:21
Na oko to chłop w szpitalu umarł, 180km/h na Chopina niech autora fantazja nie ponosi
:(
:( 11.09.2021, 19:15
Da sie :(
Taki Pan
Taki Pan 11.09.2021, 11:38
No i ile było kolizji/wypadków? No ja nie pamietam o takiej sytuacji a skrzyżowanie nowowiejska-3 maja ciagle coś się dzieje…

Ludzi którzy kupili sobie tam domy przy szerokiej ładnej ulicy marudzą że ludzie tamtędy jeżdżą no najlepiej zamknąć ulice tylko dla mieszkańców… zmniejszanie prędkości na ulicach powinno być weryfikowane nie przez skargi mieszkańców a przez statystyki wypadków
Mieszkanka Tomaszowa
Mieszkanka Tomaszowa 11.09.2021, 08:47
Kilka progów zwalniajacych i bedzie spokojniej
Progi, wyspeki jak przy sw. A rog Zwirki
Progi, wyspeki jak przy sw. A rog Zwirki 11.09.2021, 19:17
Oj tak! Po uliczkach osiedlowych na Osiedlach Hubala, tez bylo pedzone :( ale juz nie jest. Dzieki progom.

Pozostałe