Grał papieża, a teraz polski aktor wystąpi w serialu o superbohaterach Marvela

  • 14.09.2021, 09:16 (aktualizacja 14.09.2021, 11:54)
  • News4Media
Grał papieża, a teraz polski aktor wystąpi w serialu o superbohaterach… Screen Youtube
Już od dłuższego czasu trwały spekulacje na ten temat, a teraz mamy ich potwierdzenie. Znany polski aktor zagrał w amerykańskiej produkcji. To superbohaterski serial Marvela.

W internecie właśnie zadebiutował zwiastun serialu „Hawkeye”, który pod koniec roku będzie dostępny na platformie streamingowej Disney+. Główna postać znana jest już fanom kina i komiksów. Hawkeye to łucznik, jeden z superbohaterów Marvela występujący w kilku częściach kinowej serii Avengers. Tym razem otrzymał on solową produkcję, a w bohatera nadal wciela się Jeremy Renner.

Ciekawostką jest fakt, że w produkcji zobaczymy także polskiego aktora. Chodzi o Piotra Adamczyka. Już od kilku miesięcy trwały spekulacje na ten temat, a podsycał je sam Polak. Publikował w sieci zdjęcia z kulis planu zdjęciowego. Pozował też fioletowej bluzie, a właśnie ten kolor w komiksach jest przypisany Hawkeye’owi. Zwiastun serialu potwierdza wcześniejsze plotki.

W zapowiedzi widać ogolonego na łyso Adamczyka z brodą. W serialu gra członka rosyjskiego gangu, który walczy w głównym bohaterem. Fani komiksów mogą mieć rację, twierdząc że serial oparty jest na jednym z ostatnich cyklów wydawniczych serii Marvela, w której dosyć nieporadny Hawkeye, nieposiadający żadnych super mocy musi stawić czoło rosyjskim przestępcom.

Rola Piotra Adamczyka nie jest pierwszym pojawieniem się Polaka w produkcji Marvela. W pierwszej części serii Avengers z 2012 roku zagrał Jerzy Skolimowski. Ten uznany reżyser, i czasami także aktor, wcielił się w epizodyczną rolę rosyjskiego generała, przesłuchującego jedną z bohaterek – Czarną Wdowę.

Piotr Adamczyk ma 49 lat. Ukończył PWST w Warszawie. To aktor teatralny, filmowy i serialowy. Do jego najgłośniejszych ról należą te w „Chopinie. Pragnieniu Miłości” (Fryderyk Chopin), „Karolu – człowieku który został papieżem” (Jan Paweł II) czy w różnych komediach romantycznych jak „Och, Karol 2”.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe