Znowu posprzątamy świat

  • 14.09.2021, 09:32
  • redakcja
Znowu posprzątamy świat
Trudno w to uwierzyć, ale to już dwudziesta ósma edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska”. W tym roku przebiegać ma pod hasłem „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ ”. Zaplonowano ją w dniach 17-19 września br. Udział w akcji jak zwykle weźmie młodzież z tomaszowskich szkół, ponieważ jej cel ma charakter edukacyjny? Czy Polacy są podatni, czy odporni na wiedzę? Możemy przekonać się spacerując po mieście i okolicznych lasach.

Tomaszowski magistrat oraz ZDiuM podkreślają, że poza edukacją proekologiczną celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Ziemia to nasz wspólny Dom, o który wszyscy powinniśmy zadbać.  Zakład Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o. o. przekaże uczestniczącym akcji niezbędne rękawice i worki.

Po zakończeniu akcji miejska spółka odbierze też z wyznaczonych miejsc zebrane odpady. Do akcji włączyli się uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także przedszkoli.  Zapraszamy także dorosłych do wzięcia udziału we wspólnym sprzątaniu.

Tymczasem na portalach społecznoścoych regularnie pojawiają się posty o dzikich wysypiskach w okolicach Tomaszowa. Lasy Państwowe zamykają wszystkie drogi prowadzące do lasów. Na wjazdach coraz częściej widzimy biało zielone szlabany. Dzięki temu śmieci jest mniej. Gmina Tomaszów oraz nadleśnictwa reagują na wszystkie zgłoszone do nich przypadki. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ekolog
ekolog 14.09.2021, 14:16
no to brawo ale może magistrat zaczął by od swojego "podwórka" a konkretnie teren boiska Lechii przy ogrodzeniu od strony rzeki wolbórki tylko są przesypywane aby nie rzucały się w oczy. Aż dziwne że nie przyjrzał się temu żaden ekolog bo afera z wywozem śmieci była by.To prawdziwe wysypisko ale i od strony bulwarów też jest nie wesoło tam to chyba w ogóle nie zabierają śmieci.

Pozostałe