Uważają się za zapomnianych mieszkańców miasta. Są też wyborcami

  • 18.09.2021, 09:00 (aktualizacja 18.09.2021, 09:23)
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Uważają się za zapomnianych mieszkańców miasta. Są też wyborcami
- Piszę w imieniu mieszkańców ulic: Piaskowej, Wysokiej i przyległych. Przy natężonym ruchu na ulicy Wysokiej większość mieszkańców korzysta z rowerów, skuterów, bądź chodzi pieszo w stronę dworca, skąd najłatwiej można dostać się do centrum miasta autobusami MZK. Jedyna droga prowadzi od ulicy Piaskowej w stronę wiaduktu pod torami, dalej mostkiem na rzece Czarnej i uliczką między firmami IF i Biegun. Stan tej drogi pozostawia wiele do życzenia . Nieremontowana od lat 80-tych, bez oświetlenia . Zachwaszczona i mało przejezdna. Może dotrze do osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy, że my też chcemy normalnie żyć . Zatorze to nie wiocha zabita dechami,  to też wyborcy. Przesyłam kilka zdjęć . Będę wdzięczna za pomoc - napisała czytelniczka portalu

Rzeczywiście sytuacja, szczególnie obecnie jest niezwykle trudna. Ulica Wysoka to jedyny ciąg komunikacyjny, który wyprowadza ruch pojazdów w kierunku powiatu Opoczyńskiego. Tworzą się tu kilometrowe korki, podobnie jak na ulicy Warszawskiej, gdzie ciąg samochodów sięga od ulicy Ujezdzkiej ż do dawnej szkoły numer 2.

Zamknięto nie tylko ulice Białobrzeską, czyli wojewódzką W713 ale także most na Spalskiej. Dodatkowo remontowana jest też ulica Główna w Smardzewicach, którędy można było jeździć w kierunku Sławna, Białaczowa i Mniszkowa oraz dalej w kierunku Kielc. 

Mieszkańcy dzielnicy proponują zmiany w organizacji ruchu. Ich zdaniem samochody osobowe należy skierować na ulicę Piaskową z możliwością skrętu w lewo i prawo, a na ulicę Wysoką pokierować transport ciężarowy i auta osobowe z nakazem jazdy w prawo, czyli w stronę trasy S8. Być może jadący ciężarówkami w kierunku Łodzi nadłożą kilka kilometrów ale korki powinny zniknąć  

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Psikuta bez s
Psikuta bez s 18.09.2021, 13:44
A ja proponuje żeby w godzinach szczytu policja kierowała ruchem na ul wysokiej warszawskiej
Tomaszowianin
Tomaszowianin 18.09.2021, 10:28
Temat samego przejścia z ul. Głównej do ul. Tamka/Wspólna i ul. Piaskowej był poruszany nawet przez samch mieszkańców chociażby przez budżet obywatelski. Projekt odrzucono bo ponoć sytuacja własnościowa na to nie pozwala, tereny zalewowe, kolei itp. Bardzo ciekawe bo w Studium uwarunkowań ul. Główna jest wyprostowana właśnie przez to przejście i prowadzi do skrzyżowania ul. Ujezdzkiej i Warszawskiej (przy orlenie). Mało tego, oznaczona jest jako droga kategorii głównej. Jakim cudem 'niedasie', a w najważniejszym dokumencie planistycznym 'dasie'? Tak czy inaczej komuś po prostu sie nie chce.

PS. Sam remont ul. Wspólnej był obiecany przez Pana Witko już kilka lat temu, zapewniał, pisał listy, obiecywał i co? To już by był krok blizej do remontu owego przejazdu.
PW
PW 20.09.2021, 14:43
Za daleko od Ludwikowa ;)
Antek
Antek 18.09.2021, 16:08
Zawsze obiecuje przed wyborami

Pozostałe