Wygońmy Kaczora, bo on nas wygoni z Europy

  • 20.09.2021, 20:27 (aktualizacja 20.09.2021, 23:18)
  • Mariusz Strzępek
Wygońmy Kaczora, bo on nas wygoni z Europy
Słuchając tego, co wygadują u nas politycy, można... spaść z krzesła. Oczywiście zwijając się ze śmiechu. Potoki słów, wystrzeliwanych z prędkością karabinu maszynowego i bez głębszego zastanowienia, są naprawdę zabawne o ile ktoś nie traktuje ich zanadto poważnie. Wystarczy uświadomić sobie, że to taki kabaret, gdzie czasem mówi się A a czasem C, w zależności od oczekiwanej reakcji obserwującej to wszystko publiczności. Jedna z moich znajomych lubi powtarzać że ktoś, kto słucha polityków w cyrku się nie śmieje. Najgorsze jest to, że odbierają chleb solidnym rzemieślnikom kabaretowego fachu....

Oglądaliście weekendową konwencje Platformy Obywatelskiej? Mnie się przytrafiło. W sumie niewiele z niej zapamiętałem, bo staram się nie skupiać na skandowanych hasłach a raczej na ogólnym przekazie. Nie emocjonuje się podobnymi imprezami, bo ich celem jest głównie budowanie nastrojów i emocji. Do życia pana Kowalskiego niewiele one wnoszą. Co najwyżej ten i ów pochwali się przy tej okazji, że raz w tygodniu prasuje koszule a nawet potrafi kawę rozpuszczalną zalać przegotowanym wrzątkiem. W sobotę jedne jedna rzecz zwróciła moją uwagę (i jak się okazuje nie tylko moją). Zgadnie ktoś jaka? 

Otóż stwierdzenie Donalda Tuska, że Jarosław Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Cwane i niezbyt mądre zarazem. Zadziała na mało rozgarniętych wyborców i zmotywuje lokalnych działaczy. Najczęściej również niezbyt mądrych, bo mądrzy rzadko do partii się zapisują. Niestety ludzie są mało zainteresowani otaczających ich światem i skupiają się najczęściej na napełnianiu własnego talerza. W sumie to trudno się dziwić... ale tu właśnie działa magia hasła....

A pamięta ktoś (poza Antkiem Malewskim) czasy PRL? Też takie hasła były w modzie. Naród z partią, partia z narodem. No ok, przecież Unię Europejską wszyscy (prawie) lubimy. Można podróżować, pracować i zarabiać. Sam luksus i jeszcze nam za to płacą frajerzy. Jak to w socjalizmie, pieniądze się drukuje a nie wypracowuje.... czy aby na pewno?

Ale nie tu miejsce na dyskusję o prawidłowej krzywiźnie banana. To o czym chcę napisać, to absurdalność stwierdzenia, jakim posłużył się Tusk. Ta absurdalność jest nawet zabawna ale i celowa... Wy - My Europejczycy a ci prymitywni prowincjonalni prostacy chcą nas naszej europejskości pozbawić. No proszę... Wygońmy Kaczora, bo on nas wygoni z Europy...

Tyle tylko, że Prezesowi a przede wszystkim jego ludziom w Unii się zwyczajnie podoba. Europarlamentarzyści kasują grubą kasę, którą dzielą się z mateczką partią, do tego załatwiają setki osobistych interesów. Twierdzenie, że ci ludzie chcą nas z UE wyprowadzić jest nie tyle głupie, co adresowane do głupiego słuchacza. Jeśli ktoś widział grupę osób bardziej zepsutych i chciwych niż politycy PiS, to współczuję... bo znaczy to, że obraca się w niewłaściwym środowisku. 

Donald Tusk dosyć cynicznie pogrywa. Z jednej strony łapie punkty u własnego elektoratu, ale pozwala też łapać je przeciwnikom, którzy faktycznie na pozorach eurosceptycyzmu swoją pozycję polityczną budują . 

Na odpowiedź nie przeszło długo czekać. Druga strona odpowiedziała niemal natychmiast i z ust wiceministra - posła Rzymowskiego dowiedzieliśmy się, że... No czego takiego się dowiedzieliśmy? A więc tego, że to Donald Tusk winien jest temu, że Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. O nie, nie... poseł wcale nie jest kretynem.... on tylko do kretynów przemawia i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. No i jakbyśmy wszyscy nie wiedzieli, że wszystkie niecne koncepcje powstają w winiarniach Tuska. 

Jedna z nich mówi, żeby przynależność w Unii Europejskiej wpisać do Konstytucji RP. I nikomu nie przychodzi do głowy by zadać naiwne pytanie: po co? 

ps

Nie wydaje się Wam, że budynek sejmowy trochę namiot cyrkowy przypomina? 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

diablo
diablo 02.10.2021, 20:20
Ludzie czy wy kurw....a nie widzicie co robi obecny obóz rządzący, jesteśmy skłóceni ze wszystkimi, Europa ma nas w ***, może nie nas ale Nasz rząd kretynów, nasza polityka zagraniczna nie istnieje, a ja chce do Europy.
Tm
Tm 30.09.2021, 11:58
Panie Kaczyński żyj pan 100lat dzięki Panu każdego dnia mamy niezły ubaw z głupkowatej opozycji, która schodzi na coraz niższy level:)
m&m
m&m 22.09.2021, 14:49
Obie strony siebie warte. Ale co wymagać. Oni trzymają poziom swoich wyborców. To wystarcza, żeby ludzie pluli na siebie czując się członkami ( nie mówię o członkach partii i działaczach, który rzeczywiście mają żywotny interesik w partyjniactwie)jakiejś lepszej idei i uważają, że coś na tym zyskują, a druga strona, to źli i najgłupsi na świecie ludzie. Niestety każdy obywatel nie stojący zawsze w opozycji i podchodzący z krytycyzmem względem władzy i opozycji starającej dostać się do władzy- jest idiotą sam sobie i innym szkodzącym.
Ludzie są po prostu wykorzystywani jako mięso armatnie i frajerskie głosy w wyborach chętnie wpisując się do któregoś z politycznych plemion, co daje wodzom pole do popisu. Tymczasem obiektywne piętnowanie każdej patologii jaka płynie z polityki i realna ocena wykonywania obietnic niezależnie od przynależności i idiotycznej sympatii wzniosłoby każdy kraj bardzo szybko na wyższe poziomy rozwoju.
A co do unii. Pewnie, że lepiej żyć w pokoju i wspólnej egzystencji gospodarczej z resztą cywilizowanych państw naszego kontynentu. Natomiast nie rozumiem, że jako członek tej organizacji, nie możemy mieć swoich racji i interesów, których powinno się twardo bronić kształtując Europę na swoją modłę i dla lepszego interesu reprezentowanej części jej obywateli. Skrajną głupotą jest twierdzenie i myślenie, że nas tam przyjęli w ramach jakiegoś wolontariatu i wszystko co z tamtąd płynie, to uświęcona łaska, którą powinniśmy tylko z nabożeństwem i na kolanach przyjmować(nie mylić z ostatnimi wyliczankami pana Jakiego, który porównując rzeczy nieporównywalne stara się obrzydzić unię, ale swoją głupotą odnosi odwrotny skutek). Przecież to idiotyzm, ale niestety wyznawany przez dużą część Polaków, co jest wykorzystywane przez część klasy politycznej. Nie czuję się zacofany, mniej cywilizowany czy gorszy od statystycznego Niemca czy Francuza. Nie potrzebuję od nich łaski, ale partnerskiego traktowania. Ci europejscy Niemcy czy Francuzi dbają PRZEDE WSZYSTKIM o swój interes stawiając zawsze ponad polski czy dowolnego innego kraju. I nie można mieć o to do nich pretensji tylko wymagać tego samego od naszych. Oni są mocni, bo właśnie dbają o swoje. A nasza mentalność jest taka, że zawsze musi nas kochać albo Rusek, albo Niemiec, albo Amerykaniec. Żadnego pragmatyzmu. Nikt na świecie tego nie szanuje. Demokracja(choć nie wymyślono póki co nic bezpieczniejszego dla społeczeństwa), to, jak klasyk mawia- rządy idiotów. Im niższy poziom inteligencji politycznej i wiedzy społeczeństwa, tym bardziej mamy przej... No i mamy to, co mamy. Debatę polityczną na żałosnym poziomie, który wystarcza do przebywania na świeczniku naszym umiłowanym przywódcom. Tusk nie jest ani o stopień bardziej demokratyczny od Kaczyńskiego. A Kaczyński i jego przy***sy, to tacy sami patrioci jak cała reszta sejmu. Ludzie ogarnijcie się.
bejc
bejc 21.09.2021, 20:03
PIS odgrodził budynek sejmowy od społeczeństwa płotem hańby. Więc jesteśmy w cyrku dzikimi zwierzętami które karmi się co 4 lata.
Gra
Gra 21.09.2021, 16:52
Donalda jak najbardziej! Nie czytam tych durnych artykułów, patrzę tylko często na nagłówki. Widać ze jesteście wszyscy lizaczkami opozycji. Ta strona kiedyś była inna, polityka tu mało potrzebna, chyba ze miasta.
???
??? 23.09.2021, 10:24
Tak - masz rację: ten lokalny portal, kiedyś był inny. Był inny dopóty, dopóki nie został wykupiony przez "jewropiejskoje" News4Media.
Idzie nowe: tym razem - nie ze wschodu (z Moskwy), ale z zachodu (z Berlina i z Brukselki).
I tak trzymać "Nasz Tomaszowie" i pozostałe, jewropiejskoje buractwo.
Uzywam innej ksywki, ponieważ wstydziłbym sie podpisać moją dawna ksywką....
Pixel
Pixel 21.09.2021, 16:04
Oj tak… niech spływa… dzięki niemu tylko z Bałtykiem nie jesteśmy skłóceni …
No
No 21.09.2021, 15:53
Niestety taka jest prawda , bo po słowach suska , butaprena , i byle jakiego widać w jakim kierunku nadprezes zbawcakwak narodu podąża , a ciemny lud oglądający tylko pisowską tubę propagandową i cwaniaczki korzystający całymi garściami w spółach skarbu państwa i rozpasanym do niemożliwych granic kaczym nierządzie przyklaskują grabieży i niszczenia Polski i wyprowadzeniu Polski i Polaków z UE !
Tomaszow
Tomaszow 21.09.2021, 14:58
Po raz kolejny napisze Kaczorowi to może opozycja co najwyżej kota na spacer wyprowadzic:)
Anytykacz
Anytykacz 21.09.2021, 16:03
Kota kaczorowi to ma kto wyprowadzać , a kolejka już ustawiona na kilka lat do przodu. Przejrzyj listy jego przyd.. , aż biją się o bliższe miejsce i przy kuwecie też !
Edmund
Edmund 21.09.2021, 12:33
Którego kaczora ???
Donalda?
Jestem za, Donaldzie. Jestem za wygonieniem takiej mendy jak tY, POmyleńcu.
Raus z Polski zardzewiałku z Danzigu.
Mundek
Mundek 21.09.2021, 17:07
Edmund dostaniesz czternastkę tylko się nie denerwuj
...)
...) 21.09.2021, 10:47
Panie Mariuszu, którego kaczora???? Donalda??.. jestem za niech wraca skąd przyszedł
tomaszowianin
tomaszowianin 21.09.2021, 15:10
ja wygoniłbym z tej całej zabawy najpierw przeprowadzane przez tą NT gazetę ankiety, później CAŁŁŁĄ gazetę i pomyślał gdzie wyrzucić TVP Info razem z TVNem.
rwd
rwd 21.09.2021, 10:11
I dobrze zrobi. Banda gryzipiórków, która tylko myśli co zrobić żeby jeszcze bardziej się wzbogacić. Co oni produkują ? Rozdają nasze. I tacy ważni bo oni dają. Najłatwiej dawać nie swoje.
Mama
Mama 21.09.2021, 09:42
Panie "zadanie", spadaj Pan do centrali, aaa nie będzie makreli i co teraz
Ozi
Ozi 21.09.2021, 09:27
Ludzie nie dajmy się pisowskiej głupocie bycie wUE to najlepsze ,co dla nas ludzi i naszego kraju spotkało nie mamy granic , możemy pracować ,wczasować uczyć się zdobywać wiedzę w wszystkich krajach UE nie pozwólmy tego zepsuć
Jasiu
Jasiu 16.10.2021, 22:11
Tak dla wyjaśnienia:
Brak granic i swoboda przemieszczania wynika z przynależności do strefy Schengen a nie do UE. Cztery kraje spoza UE należące do strefy Schengen to Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Liechtenstein.
A na przykład Bułgaria należy do Unii Europejskiej, i nie należy jednak do strefy Schengen. Zatem przekraczając granicę lądową z Bułgarią z dowolnego kraju sąsiadującego, czy lądując samolotem będą przechodzili kontrolę dokumentów tożsamości.

Gdy mówimy o swobodzie gospodarczej wypada znać relacje pomiędzy Europejskim Obszarem Gospodarczym (EOG) a Europejskim Stowarzyszeniem Wolnego Handlu (EFTA) oraz wiele umów dwustronnych, np. Szwajcaria ma podpisane z UE ponad 120 umów dwustronnych.

Zatem, można nie należeć do UE i mieć to wszystko na czym Ozi zależy.
...)
...) 21.09.2021, 12:43
tylko w głowach totalnej opozycji mógł powstać taki bzdurny pomysł..nie mają już innych pomysłów?...a gdzie ich program ? co chcą zrobić?..nikt tego nie wie
Do :)
Do :) 21.09.2021, 17:11
Totalnie to ty jesteś nawiedzony nie szukaj wroga tam gdzie go nie masz. Nie daj się ogłupiac włącz myślenie
as
as 21.09.2021, 06:40
Trzeba zawsze dyskutować o celowości bycia w UE, ale bez emocji. Nie psujmy tego co dobre.
Onufry
Onufry 21.09.2021, 00:00
Ciężko zapomnieć to "pinindzy nie ma i nie będzie". Dlatego wolę Kaczora
Karol
Karol 21.09.2021, 08:47
Bo ciemny lud wszystko kupi wystarczy dać 500 i na wszystko się zgadza
Zbych
Zbych 21.09.2021, 09:45
A innym tęczę
Do zbych
Do zbych 21.09.2021, 17:09
Tęcza była jest i będzie! a 500 było? nie ale może być
M
M 21.09.2021, 13:48
A ja jestem zwolennikiem 500 plus, ale jednocześnie za wolnymi mediami, za tęczą i za wywaleniem z polityki kleru. Na kogo w takim wypadku głosować ?
SA.
SA. 22.09.2021, 13:31
W takim układzie, zdecydowanie na siebie. Twórz klub, kampania, wybory... i gotowe, jak cię wybiorą. Jak nie, to dalej będziesz zadawał te swoje pytania.

Pozostałe