Gdzie znaleźć dobrze płatną pracę w dobie pandemii?

  • 23.09.2021, 14:16 (aktualizacja 24.09.2021, 09:43)
  • redakcja
Gdzie znaleźć dobrze płatną pracę w dobie pandemii?
Pandemia dla wielu osób oznaczała konieczność pożegnania się z dotychczasowym pracodawcą. Nie oznacza to jednak, że w tej chwili nie można znaleźć dobrze płatnej pracy. W tych zawodach rekrutują cały czas, a zarobki są naprawdę atrakcyjne.

Kto najwięcej stracił na pandemii?

Z utrzymaniem zatrudnienia najwięcej problemów mieli pracownicy z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Wielomiesięczne zamrożenie działalności zmusiło do zwolnień w tym sektorze. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej (widać to choćby na portalu: https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;st), hotele i restauracje znowu poszukują pracowników. Jednak to nie w tych branżach można liczyć na naprawdę wysokie zarobki. Ponadto nie ma żadnej gwarancji, że kolejne obostrzenia związane ze zbliżającą się tzw. czwartą falą nie spełnią czarnego scenariusza hotelarzy i właścicieli restauracji. Jeśli więc szukasz pracy, zainteresuj się innymi sektorami gospodarki.

Branża IT stale rekrutuje i dobrze płaci

Sektor IT to marzenie wielu. Niestety, żeby znaleźć tu zatrudnienie trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje. Niezbędne jest wyższe wykształcenie oraz znajomość języka angielskiego. Jedynie testerzy oprogramowania mogą nie spełniać pierwszego warunku.

Branża IT to bardzo pojemne określenie. Co robią zatrudnieni tu pracownicy? Wiele rzeczy, począwszy od testowania oprogramowania, poprzez tworzenie programów i aplikacji mobilnych, obsługiwanie baz danych i systemów sieciowych, aż do obsługi klienta. Zarobki w branży IT są bardzo atrakcyjne, zaczynają się średnio od pięciu tysięcy złotych, górną granicę trudno określić.

 

Branża e-commerce

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że mocno rozkwitł handel w internecie. Powody takiego obrotu sprawy były dwa: po pierwsze wiele sklepów, zwłaszcza w galeriach handlowych, musiało zamknąć działalność, po drugie – coraz więcej klientów wybierało zakupy w internecie, chcąc pozostać w izolacji.

Trzeba tu zauważyć, że branża e-commerce obejmuje bardzo dużo różnych specjalizacji i jest częściowo powiązana z branżą IT, szczególnie w temacie dostarczania oprogramowania, dzierżawienia serwerów i systemów sprzedażowych. Ponadto potrzebne są osoby bezpośrednio odpowiedzialne za obsługę zamówień w poszczególnych sklepach. Przy sklepach internetowych bardzo prężnie działają magazyny, więc specjaliści w tej branży też znajdą tu zatrudnienie.

Branża spedycyjna i firmy kurierskie

W ślad za rozwojem e-commerce poszła spedycja i transport. Ktoś te zamówione towary musi przecież dostarczać do klientów. Firmy kurierskie od początku pandemii intensywnie poszukiwały nowych pracowników, oferując bardzo atrakcyjne stawki wynagrodzenia. Mocno rozwinęła się także branża spedycyjna, szczególnie w sektorze usług międzynarodowych. Stale poszukiwani są kierowcy z międzynarodowym prawem jazdy i uprawnieniami do kierowania samochodami ciężarowymi z przyczepami.

Przedstawiciel handlowy zawodem przyszłości?

Nie da się ukryć, że dobry przedstawiciel handlowy jest dla firmy na wagę złota. Prawdą jest też, że w dobie załamania rynku z powodu pandemii firmy intensywnie poszukiwały nowych klientów właśnie rękami przedstawicieli handlowych. Praca w tym zawodzie wymaga samodyscypliny, zorientowania na sukces, przekonania do produktu bądź usługi, którą się rekomenduje klientom, łatwości nawiązywania kontaktów i to właściwie tyle. Nie są wymagane wyższe studia. Wyjątkiem może być branża medyczna, gdzie trzeba się wykazać specjalistyczną wiedzą.

Przedstawiciele handlowi rozliczani są w systemie prowizyjnym. Im więcej klientów pozyskają, tym więcej zarobią. Zarobki najlepszych zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojtek
Wojtek 02.10.2021, 15:09
Dobrze ma się m.in. branża logistyczna. Myślę że szukac trzeba własnie w transporcie. Co zresztą potwierdza strona imex logistics z ofertami pracy
Czesiek
Czesiek 23.09.2021, 22:44
W:
- starostwie
- w urzędzie miasta
- w jednostce wojskowej
- w TTBS, ZGC, ZWiK itp
- w zus krus cos itp.
???
Do wyboru do koloru, warunek konieczny i wystarczający członkowstwo w pis lub po jak za czasów pzpr !

Pozostałe