Dlaczego warto zostać pielęgniarką?

  • 23.09.2021, 14:19
  • Artykuł partnera
Dlaczego warto zostać pielęgniarką?
Każdy z nas ma swoje powołanie. Jedni garną się do pracy fizycznej, mając ku temu odpowiednie predyspozycje, inni z kolei twierdzą, że ich powołanie jest praca z ludźmi. Nie ma co ukrywać, współpraca z drugim człowiekiem wymaga rozwinięcia odpowiednich cech psychicznych jak empatia, zrozumienie czy też otwarcie się na drugiego człowieka i jego potrzeby. Są to cechy, które są nieobce kobietom, więc warto zastanowić się nad tym czy drogą życiową, którą należy podjąć, nie jest pielęgniarstwo. Aby się dowiedzieć o zaletach byciu pielęgniarką, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Pomoc drugiemu człowiekowi

Każdy człowiek ma w sobie gen chęci pomagania drugiemu człowiekowi. Nawet najprostsze gesty sprawiają, że ludzie czują się lepiej i mają świadomość zrobienia dobrego uczynku względem innej osoby. Pielęgniarki są osobami, które taką pomoc niosą nieustannie osobom chorym i cierpiącym. Bardzo często cały splendor spływa na lekarzy, natomiast trzeba powiedzieć, że osobami od "czarnej roboty" są właśnie pielęgniarki, które dbają przede wszystkim o zdrowie fizyczne pacjentów, ale są też w pewnym sensie ich "dobrymi duchami" poprzez dobre słowo, uśmiech i rozmowę. Osoba przychodząca do lekarza czy szpitala z problemem często się stresuje, więc jak najbardziej należy nawiązać dobry kontakt i być otwartym. Pielęgniarka więc jest też w pewnym sensie psychologiem, który ma wprawić pacjenta w odpowiedni nastrój i nawet przed najbardziej skomplikowanymi operacjami nie pozwalać, aby pacjent się załamał.

Poważna pozycja społeczna

Pielęgniarki może od czasu do czasu same czują niedosyt, jednak gdy przychodzą do pracy i widzą wdzięczność swoich pacjentów, to wszystkie troski im mijają. Pomimo ogromu pracy, które wykonują, by osobom chorym było lżej, starają się cały czas uśmiechać i dzielić dobrem z drugim człowiekiem. Bycie pielęgniarką z pewnością jest zawodem szanowanym, ponieważ kojarzy się ludziom z niesieniem pomocy w cierpieniu. Pójście na studia pielęgniarskie (mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo) gwarantuje prestiż społeczny i docenienie przez wszystkich dookoła. Trudno sobie wyobrazić kogoś, kto nawet w minimalnym stopniu nie ceni ogromu pracy, która jest wykonywana. Po latach okazuje się, że nawet ciężkie dni w pracy są rekompensowane miłymi słowami od pacjentów jak "dziękuję" czy też w innej formie podziękowań, jak np. poprzez podarowanie prezentu.

Możliwość nawiązywania nowych kontaktów

Do lekarza trafia mnóstwo osób, które są z różnych warstw społecznych. Każdy z nas częściej czy rzadziej potrzebuje konsultacji medycznej, więc pielęgniarka jest osobą mającą styczność z każdym z pacjentów. Biorąc pod uwagę to, o czym wspomnieliśmy wcześniej, że pielęgniarka powinna być osobą otwartą, umiejącą rozmawiać z ludźmi, to dzięki temu jest to szansa na nawiązanie nowych kontaktów, które mogą się przydać na przyszłość. Nigdy nie wiadomo do czego przyda się dana znajomość, więc siłą rzeczy ich nawiązywanie może mieć pozytywny skutek, a Mazowiecka Uczelnia Medyczna, która umożliwia ukończenie kierunku, jakim jest pielęgniarstwo, stara się kształcić swoich studentów, jak najlepiej, by w przyszłości osoby kończące ten kierunek były odpowiedzialne i w pełni profesjonalne.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pp
pp 26.09.2021, 01:31
Nie warto!!!
rwd
rwd 23.09.2021, 15:27
Może tak powinno być, to są tylko pobożne życzenia.

Pozostałe