KINDER Joy of moving z brązem dla Tomaszowa

  • 26.09.2021, 09:50 (aktualizacja 29.09.2021, 20:38)
  • redakcja
KINDER Joy of moving z brązem dla Tomaszowa
W Arena Gliwice rozgrywany był 27. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Mninsiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Wystąpiły w nim trzy drużyny z Tomaszowa. Nasi mali siatkarze pokazali się z dobrej strony, a najlepiej spisało się czterech uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim, którzy w kategorii trójek wywalczyli brązowy medal.

W turnieju minisiatkówki zagrało łącznie 195 drużyn z całego kraju. O tytuł mistrza Polski w kategoriach „2”, „3” i „4” dziewcząt i chłopców rywalizowało 900 zawodniczek i zawodników. W gronie tym bardzo dobrze widoczni byli siatkarze z Tomaszowa.

Powody do dumy mają chłopcy ze Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego w Szkole Podstawowej nr 12, którzy w końcu czerwca zostali mistrzami województwa łódzkiego w kategorii trójek. Teraz ekipa pod wodzą trenera Cezarego Świecha zdobyła brązowy krążek, wygrywając mecz o trzecie miejsce z BKS Chemik Bydgoszcz 2:0 (15:13, 15:10). Najlepszy był Trefl Gdańsk przed Mieszkiem Połczyn-Zdrój.

Drużynę brązowych medalistów tworzyli: Jakub Przybyłkowicz, Patryk Stachecki, Antoni Pawełkiewicz i Kornel Kowalski.

Druga ekipa SOS SP12 rywalizowała w kategorii czwórek. Wicemistrzowie województwa łódzkiego, byli blisko walki o medale, ale ostatecznie zajęli dziesiąte miejsce. W drużynie prowadzonej również przez trenera Świecha grali: Maciej Chabiera, Dawid Wojtalczyk, Olgierd Skóra, Hubert Kubacki i Adam Rudziński.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe