Jeszcze tylko 10 a może 20 lat... Miejmy nadzieję, że szybciej

  • 28.09.2021, 19:55 (aktualizacja 28.09.2021, 20:51)
  • redakcja
Jeszcze tylko 10 a może 20 lat... Miejmy nadzieję, że szybciej
To poniekąd dobra wiadomość dla mieszkańców części Tomaszowa Mazowieckiego ale i miejscowości graniczących bezpośrednio z terenami miejskimi. Chodzi o Wolę Wiaderno, Wiaderno, Zwadę, Dąbrowę. Radni  miejscy przyjęli na ostatniej sesji uchwałę w sprawie w sprawie zawarcia porozumienia o wspólnej realizacji rozbudowy i przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Miasta Tomaszów Mazowiecki i Gminy Tomaszów Mazowiecki

Porozumienie, do którego zawarcia upoważnili Prezydenta radni dotyczy zaprojektowania i realizacji budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie dwóch samorządów.   Przedsięwzięcie podzielone zostanie na kilka etapów. 

Etap pierwszy to  projektowanie i budowa sieci kanalizacji sanitarnej od ul. Wola Wiaderno w kierunku kolektora K.0 przez Zakład Gospodarki Wodno–Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Spółka z o.o., na długości ok. 1,8 km. Szacowany koszt zaprojektowania i budowy tego odcinka sieci wynosi około 2,6 mln zł. Planowany termin realizacji lata 2021 – 2024. 

W etapie drugim nastąpi budowa sieci kanalizacji sanitarnej w obszarze osiedla i ulic: Wola Wiaderno, Migdałowa i ul. Dąbrowska. Długości nitki kanalizacyjne to ok. 1,9 km. Szacowany
koszt zaprojektowania i budowy przedmiotowego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej wynosi około 2,4 mln zł. Planowany termin realizacji inwestycji: lata 2021 – 2024.

Kolejny etap to kanalizacja w miejscowości Dąbrowa - ul. Cegielniana i Wiaderno - ul. Piotrkowska na długości ok. 1,5 km. Koszt według wstępnych szacunków  wynosi 1,8 mln zł a planowany termin realizacji inwestycji: lata 2021 – 2024.

W latach 2023 - 2026 zostanie zrealizowany kolejny etap w miejscowości Dąbrowa w ul. Południowa, Spacerowa, Osiedlowa, Cegielniana na długości ok. 1,8 km. Koszt inwestycji to 2,8 mln zł.  Do 2030 roku z kolei skanalizowana ma zostać miejscowość Wiaderno.  

 Warto zwrócić uwagę, że tereny, o których mowa w uchwale stanowią część aglomeracji tomaszowskiej. Są atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi, gdzie powstają kolejne osiedla domów jednorodzinnych 

Z uchwałą i porozumieniem możecie zapoznać się w dokumencie zamieszczonym poniżej 

 

 

Przypominamy też, że możecie podpisać petycję w sprawie budowy ulicy Dąbrowskiej 

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_budowy_ulicy_dbrowskiej 

Być może chcecie pomóc zebrać podpisy w formie fizycznej. Prosimy o kontakt na adres [email protected] 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pracownikszpitala
pracownikszpitala 01.10.2021, 13:28
Wszystkie gminy będą skanalizowane a okolica /otulina/ rezerwatu
Niebieskie Źródła NIE !!! Dotyczy to ulic Smardzewicka , Utrata i Żródlana. Od kilku lat pisma oraz interwencje mieszkańców są bagatelizowane.Mimo istnienia knajpy okolica nie jest skanalizowana.
Wybory dadzą mieszkańcom do myślenia - czy głosować czy NIE!!!

Pozostałe