Obyś cudze dzieci uczył

  • 05.10.2021, 05:28
  • redakcja
Obyś cudze dzieci uczył
No właśnie... zwrot użyty w tytule jest właściwie... przekleństwem. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy chęci do nauki brak, a rodzice w każdym ze swoich dzieci widzą lekarzy, adwokatów lub profesorów, nawet jeśli nie mają do tego żadnych predyspozycji intelektualnych. Zawód nauczyciela jest trudny i wymagający. Bywa też niedoceniany. Może warto o tym pamiętać nie tylko przy okazji Światowego Dnia Nauczyciela, który obchodzimy właśnie dzisiaj.

Światowy Dzień Nauczyciela (ang. World Teachers' Day) – międzynarodowe święto nauczycieli proklamowane przez UNESCO w 1994, organizowane tradycyjnie wspólnie przez UNESCO, MOP, UNDP, UNICEF i Education International

Dzień ten upamiętnia podpisanie w 1966 roku „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanego przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy (MOP).

Obchody są okazją do podkreślenia wiodącej roli nauczycieli, w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania. To zalecenie jest moralnie wiążące dla wszystkich krajów.

W 2014 roku miała miejsce 20. rocznica obchodów. Hasłem na rok 2015 było „Potrzeba nauczycieli!” (ang. A Call for Teachers!).

W Polsce od 1997 roku 5 października również obchodzony jest Światowy Dzień Nauczyciela, przez nauczycieli reprezentujących sektor nauki i szkolnictwa wyższego.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Max
Max 05.10.2021, 09:45
Takie będą rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie

Pozostałe