Andrusiewicz: Na razie nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń

  • 06.10.2021, 15:58 (aktualizacja 09.10.2021, 10:09)
  • Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
Andrusiewicz: Na razie nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń
Na dziś nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń, zapas łóżek w szpitalach jest znaczący – powiedział w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany m.in. o plany wprowadzania ewentualnych obostrzeń w okresie Wszystkich Świętych.

Andrusiewicz pytany był na środowym briefingu, jak wyglądają plany odnośnie placówek edukacyjnych, czy jest brane pod uwagę zamknięcie szkół i o plany dotyczące wprowadzenia ewentualnych obostrzeń 1 listopada, w okresie Wszystkich Świętych.

"Na dziś nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń"

– odpowiedział rzecznik MZ.

Andrusiewicz tłumaczył, że przy podejmowaniu ewentualnych decyzji w sprawie obostrzeń brany jest pod uwagę m.in. wskaźnik zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców. Zauważył, że liczba zakażeń "przynajmniej w 9 powiatach predestynowałaby je do wprowadzenia do strefy żółtej, a jeden powiat nawet do strefy czerwonej".

"Ale my obserwujemy zajętość łóżek i to zajętość łóżek będzie decydowała o tym, czy jakieś obostrzenia wprowadzać, czy nie. Bufor łóżkowy jest znaczący, więc nie ma potrzeby wprowadzania obostrzeń 

– zaznaczył.

Andrusiewicz powiedział również, że "szkoły to jest na pewno ostatnia dziedzina naszego życia społecznego, w której chcielibyśmy jakiekolwiek obostrzenia wprowadzać".

"Co do Wszystkich Świętych to wszystko wskazuje, że będą to normalne święta spędzone na grobach, na otwartym powietrzu. Przypominam – zakażamy się mniej, a obecna fala pod tym kątem – osób trafiających do szpitala – w tej chwili nie powoduje konieczności wprowadzania obostrzeń"

– podkreślił.

Andrusiewicz pytany był też o zainteresowanie dodatkowym szczepieniem przeciw COVID-19. Dodatkową uzupełniającą dawkę przyjęło 90 tys. osób z upośledzoną odpornością, a dawkę przypominającą 220 tys. osób powyżej 50 lat i ze służby zdrowia lub z nią związanych.(PAP)

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wirus
wirus 07.10.2021, 17:44
Jakim trzeba być idiotą by z powodu choroby zakaźnej wprowadzać zakaz wstępu do lasu? Chyba że chodziło o zaplanowaną wycinkę w miejscach gdzie dziś rosną 40-to centymetrowe sadzonki.
Stachu
Stachu 08.10.2021, 09:40
Widocznie drzewa zawirusowane trzeba było wyciąć w pień. Rzeczywiście lasy wokoło Tomaszowa wycina się drastycznie, dlatego tegoroczni grzybiarze byli mocno zdziwieni.

Pozostałe