Uliczny morderca za kratami

  • 07.10.2021, 22:46
  • redakcja
Uliczny morderca za kratami
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 48-latka posiadającego dożywotni zakaz kierowania pojazdami, który kierując osobowym renault, potracił 39-letniego pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia. Uszkodzony pojazd 48-latek ukrył w stodole znajomego licząc, że nikt nie powiąże go z wypadkiem. Pieszy zaś zmarł w szpitalu po kilku godzinach od przewiezienia. Podejrzanemu grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło 3 października 2021 roku po godzinie 20.00 na ulicy Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Sprawca mimo, iż bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymał swój pojazd, postanowił po chwili odjechać z miejsca nie udzielając ofierze wypadku niezbędnej pomocy.

Pracujący przy sprawie policjanci pod nadzorem prokuratora zbierali wszelkie informacje na temat zdarzenia. W sprawę zaangażowane zostały duże policyjne siły a nadzorujący sprawę prokurator zlecił sekcję zwłok ofiary wypadku i powołał biegłego z zakresu ruchu drogowego co przyniosło wymierny efekt.

5 października 2021 roku pracujący przy sprawie policjanci wydziału kryminalnego, dotarli do informacji o potencjalnym sprawcy wykorzystując przy tym również zapis z kamer monitoringu miejskiego i prywatnego.

Wstępna weryfikacja dała podstawy do zatrzymania 48-letniego tomaszowianina. Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali zaskoczonego sytuacją mężczyznę na jednej z ulic w centrum miasta.

Już we wstępnej rozmowie z kryminalnymi mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku. Policjanci ustalili również, że 48-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a auto uczestniczące w zdarzeniu ukrył w stodole swojego znajomego.

Samochód został zabezpieczony przez policjantów na potrzeby prowadzonego postępowania, a mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, spowodowania zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł uczestnik, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

On.a
On.a 08.10.2021, 13:48
12 lat za zabójstwo???

Pozostałe