Dorabianie kluczy. Wszystko, co warto wiedzieć.

  • 08.10.2021, 10:32 (aktualizacja 08.10.2021, 10:34)
  • redakcja
Dorabianie kluczy. Wszystko, co warto wiedzieć.
Dorobienie kluczy jest niezbędne w przypadku ich utraty lub konieczności posiadania dodatkowych kompletów. Wiele osób sądzi, że dorabianie kluczy to prosta sprawa, która wymaga jedynie obsługi specjalnej maszyny, jednak w wielu przypadkach stosowane są w zamkach dodatkowe zabezpieczenia, które mocno utrudniają sprawę i wymagają posiadania odpowiedniej karty zabezpieczającej uzyskanej od producenta, tak może być np. w przypadku wysokiej jakości zamków Gerda Dorabianie kluczy do dowolnego typu zamka, a nawet bez pasującego klucza nie sprawi jednak żadnych problemów wprawionemu ślusarzowi. Ile kosztuje taka usługa i czy dorobienie klucza zawsze jest możliwe?

Czy zawsze można dorobić klucze?

Praktycznie każdy klucz można dorobić, a wykonanie tych najprostszych, czyli kluczy patentowych trwa dosłownie chwilę. Więcej czasu i wprawy wymaga dorabianie kluczy z dodatkowymi zabezpieczeniami np. w systemie jednego klucza. Wyrobienie nowego klucza wymaga specjalnej karty. Usługa Gerda Dorabianie kluczy będzie droższa, ale stanowi to doskonałe zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dorobieniem kluczy. Ślusarz może również dorobić klucz na podstawie zamka, czyli gdy właściciel nie posiada klucza np. do sejfu. Wymaga to większego nakładu pracy i niesamowitej precyzji ślusarza z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ , ale dla dobrego fachowca nie stanowi problemu.

Klucze nietypowe

Istnieją klucze, których nie dorobimy w dowolnym punkcie, a jedynie w wyspecjalizowanych firmach. Wynika to z faktu, że potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia i surowce, których większość firm nie posiada, ze względu na to, że jest to usługa wykonywana niezwykle rzadko. Jeśli jednak potrzebujemy dorobić klucz niestandardowy, to wystarczy nie poddawać się po pierwszej odmowie i poszukać odpowiedniej firmy. Warto również wiedzieć, że czasem możliwe jest uzyskanie oryginalnego klucza bezpośrednio od producenta na podstawie karty bezpieczeństwa. Trzeba jednak liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania.

Ile kosztuje dorabianie kluczy

Ceny uzależnione są od miejscowości, a w większych miastach są one zdecydowanie wyższe. Ważny jest również oczywiście rodzaj dorabianego klucza. Najprostsze klucze patentowe można dorobić za kilkanaście złotych. Klucze do bardziej skomplikowanych zamków to zazwyczaj koszt kilkudziesięciu złotych. Natomiast uzyskanie dodatkowego klucza oryginalnego lub wyrobienie klucza na podstawie zamka są wyceniane indywidualnie, a ich koszt jest wyższy.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe