XXI Dzień Papieski pod hasłem ”Nie lękajcie się”

  • 10.10.2021, 17:44
  • redakcja
XXI Dzień Papieski pod hasłem ”Nie lękajcie się”
10 października w polskim Kościele obchodzony jest XXI Dzień Papieski. Jego hasłem w tym roku są słowa „Nie lękajcie się”, wypowiedziane przez Jana Pawła II w dniu inauguracji jego pontyfikatu na Placu św. Piotra.

Podczas Dni Papieskich w wielu miastach Polski odbywają się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, spektakle. Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie.

W tych dniach odbywa się zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Ze wsparcia "Dzieła" korzysta rocznie blisko 2 tys. osób z całej Polski.

Z tej okazji  również w kościele św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim wolontariusze ze szkolnego koła caritas wraz z opiekunem p. Marcinem Rybakiem po niedzielnych mszach świętych rozprowadzali kremówki papieskie.

Ulubione ciastko papieża - słynna kremówka - stała się symbolem Jana Pawła II. Wspomnienia młodości, jakie papież snuł podczas ostatniej wizyty 16 czerwca 1999 r. w rodzinnych Wadowicach, zapoczątkowały niesamowitą popularność tych ciastek.

Chętnych do nabycia papieskich ciastek nie brakowało sprzedano ich 300. – W tym dniu smakują najlepiej – mówili wierni.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Diabeł
Diabeł 11.10.2021, 13:03
Okazało się, że wielu duchownych, jeśli nie większość, którymi otaczał się Wojtyła kryła pedofili lub sami byli pedofilami. Biedny ten papież był, taki naiwny. Owca otoczona wilkami ;) Oczywiście nie był też taki dobry, bo gdy w Afryce szalała epidemia AIDS, on sprzeciwiał się stosowaniu tam środków antykoncepcyjnych w postaci prezerwatyw, które mogły by uchronić wielu ludzi przed tą groźną chorobą. Antykoncepcja jest według kościoła większym grzechem niż pedofilia duchownych ;)

Pozostałe