Czym jest informatyka?

  • 12.10.2021, 19:50
  • redakcja
Czym jest informatyka?
8 października II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego odwiedził doktor Ścibor Sobieski – doradca strategiczny w zakresie transformacji cyfrowej, coach i mentora, w przeszłości wykładowcę akademickiego, który od wielu lat działa w branży IT. Jego droga wiodła od programisty, poprzez architekta, Dyrektora Centrum Informatyki UŁ, CTO do doradcy.

Podczas dwugodzinnego, pasjonującego wykładu uczniowie klas 3 m-f, 3e oraz 1 i-m poszerzyli swoje spojrzenie na informatykę, skonfrontowali swoje wyobrażenia o branży IT z rzeczywistością, a także spróbowali znaleźć u siebie kompetencje, które wkrótce mają im pozwolić zaistnieć na rynku pracy.

Dzięki wykładowi licealiści dostrzegli, że zarówno introwertycy, jak też ekstrawertycy znajdą swoje miejsce w branży, która oferuje szerokie możliwości ludziom o różnych typach osobowości. Podczas wykładu uczniowie wykonali kilka testów, odpowiadając m.in. na pytanie czym jest informatyka.

Spotkanie, które zorganizował Radosław Matusik, było szczególnie cenne dla osób, które planują dalej rozwijać swoje zainteresowania w szeroko rozumianej informatyce.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe