Gminny Dom Kultury w Wiadernie zaprasza na koncert religijno-patriotyczny

  • 14.10.2021, 12:57 (aktualizacja 18.10.2021, 14:50)
  • Gminny Dom Kultury w Wiadernie
Gminny Dom Kultury w Wiadernie zaprasza na koncert religijno-patriotyczny
W niedzielę, 24 października 2021 roku, o godzinie 16.00, w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, wystąpi kapela Fakiry. Monika Saktura – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wiadernie zaprasza na koncert religijno-patriotyczny.

Projekt z Ministerstwem Obrony Narodowej: DZIĘKUJEMY ZA WOLNOŚĆ – KONCERTY RELIGIJNO-PATRIOTYCZNE w ramach programu: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym.

DZIĘKUJEMY ZA WOLNOŚĆ - KONCERTY RELIGIJNO-PATRIOTYCZNE to projekt mający na celu pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej poświęcony uczestnikom ruchu partyzanckiego. Żołnierze Niezłomni byli patriotami, a spędzili najlepsze lata życia w polskich więzieniach, torturowani i poniżani. Zapłacili za swoje przywiązanie do Ojczyzny najwyższą cenę. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę.

Naszym obowiązkiem patriotycznym jest przywracanie pamięci o zapomnianych bohaterach.

Kapela FAKIRY to zespół działający w ramach Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA w Piotrkowie Trybunalskim, który powstał w 1976 roku. W 2021 roku obchodzi jubileusz 45-lecia istnienia. Uznawana jest za najlepszy zespół grający folklor miejski w Polsce.

Gminny Dom Kultury w Wiadernie

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe