Spotkanie z Marcinem Witko, Prezydentem Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

  • 11.09.2017, 05:59
Spotkanie z Marcinem Witko, Prezydentem Miasta Tomaszowa Mazowieckiego
W piątek, 8 września br, w Szkole Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, w dzielnicy Ludwików, odbyło się spotkanie Marcina Witko, Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego z mieszkańcami. Udział wzięli także: wiceprezydent Zofia Szymańska i dyrektorzy niektórych Wydziałów Urzędu Miasta.


W spotkaniu udział wzięli też radni Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim: Beata Stańczyk i Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej. 

 

Dobrą informacją dla mieszkańców Ludwikowa, jest to, że już w najbliższym czasie rozpocznie się budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7. - Najświeższa wiadomość, jaką chcemy Państwu przekazać jest taka, że udało nam się uzyzkać dofinansowanie do budowy boiska szkolnego. Mamy tu piękną halę ale brakuje boiska i tak obiekt wielofunkcyjny sportowy powstanie. Na ten cel otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Sportu, ale staramy się też o pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego. Dzieki temu już niedługo nasze dzieciaki będą ćwiczyć na nowym boisku - mówił Prezydent. 

 

Marcin Witko mówił też o innych inwestycjach w dzielnicy Ludwików. Dobra wiadomością jest też przeniesienie słupów energetycznych, dzięki temu wzdłuż ulicy Ludwikowskiej powstanie nowy chodnik dla pieszych. - Liczyliśmy na to, że uda nam się dojść do porozumienia z PGE szybciej, niestety się nie udało. Teraz jesteśmy już na drobrej drodze - wyjaśniał zebranym mieszkańcom dzielnicy. 

 

Była też mowa o zanieczyszczaniu powietrza w naszym mieście i rozwiązaniu tego problemu przez gazyfikację domów, czyli wymianę starych, węglowych pieców na piece gazowe. - W ramach naszych starań o poprawę jakości powietrza bierzemy udział w międzynarodowych badaniach prowadzonych przez Instytut Ochrony Środowiska. Przy okazji tych badań zostaną zainstalowane czujniki zanieczyszczenia. Będzie ich kilkadziesiąt. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw wnioskom składanym przez tomaszoowian. Te czujniki będą zainstalowane w róznych miejsach a do wyników z nich będa mieli dostęp za pomocą spejalnej aplikacji wszyscy mieszkańcy. Do tego Straaż Miejska będzie wyposażona w drony - minilaboratoria. Na początku nie będziemy karać a jedynie pouczać. Jednak w przyszłości te kary się pojawią, ponieważ wszystkim nam zalaży na tym, by oddychać czystym powietrzem - wyjaśniał prezydent podkreślając, że nie chodzi o to, by ścigać osoby opalające domy weglem, ale tych, którzy do pieców wrzucają plastik i inne śmieci. Zachęcał do składania wniosków na dofinansowanie wymiany pieców CO. 

 

Prezydent Marcin Witko podczas swojego wystąpienia mówił m.in. o remontach dróg, których właścicielem jest miasto. Większość tych najbardziej potrzebujących remontu, to drogi w dzielnicy Ludwików. - Ponad 20 kilometrów dróg na terenie miasta, to drogi gruntowe. Ponad połowa jest w naszej dzielnicy. Proszę więc zobaczyć jak byliśmy do tej pory traktowani. Niech więc się inni nie dziwią, że musimy to jakoś wyrównać. Dlatego przygotowujemy projekt do Narodowego Programu Budowy Dróg. Nie chcę o nim szetrzej mówić, ponieważ kryteria się tu zmieniły. Prowaddzimy rozmowy i negocjacje i mam nadzieję, że tak przygotujemy projekt, by uzyskał najwyższą punkatację - mówił prezydent. 

 

Prezydent Witko wspomniał także nowoczesnym monitoringu, który wkrótce zostanie uruchomiony w naszym mieście, a który w piątek prezentowano tomaszowskim służbom mundurowym. - Ten monitoring jest jednym z najnowocześniejszych w całej Polsce. To jest dokładnie ten sam system, który posiada Warszawa, a więc stolica, z tym, że jeszcze bardziej nowoczesny. Na obecną chwilę mamy kilkanaście kamer, ale będziemy przyłączać kolejne. Planujemy aby było ok. 300 kamer w mieście. Inwestujemy tak dużo pieniędzy, że aż serce nas boli, kiedy to, co robimy jest niszczone. Przykładem jest wyremontowana ulica Ludwikowska i Robotniczą, którymi nie powinny jeździć ciężarówki a one i tak jeżdżą. Te kamery w pierwszym rzędzie też tutaj trafią a nagrania przekazywać będziemy Policji. - Marcin Witko podkreślał, że tomaszowskie firmy nie będą karane. Jego zdaniem niedopuszczalny jest tranzyt pojazdów ciężarowych z rejestracjami EOP. 

 

Polecamy także 

100 kamer monitoringu zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom Tomaszowa

 

czytaj również

W sieci monitoringu

 

 

Marcin Witko przypomniał także o tym, że miasto i powiat otrzymały dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla wniosków obejmujących inwestycje rewitalizayjne. Dzięki temu spora cześć miasta uzyska nowy wygląd i stanie się przyjazna dla mieszkańców. 

 

Przeczytaj:

Prawym okiem: warto przypomnieć

 

Marcin Witko wspomniał także o nagrodzie, jaką ma odebrać od czasopisma samorządowego Wspólna na początku października. Tomaszów Mazowiecki otrzymał ją, jako trzecie najszybciej rozwijające się miasto w Polsce.  - Jest to powód do zadowolenia. Jest to powód do dumy. Wszystko jest możliwe dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Szereg inwestycji powstaje przecież w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

 

Poruszony został temat budowy pierwszej w Polsce Areny Lodowej. Po oddaniu do użytku gotowego obiektu Tomaszów stanie się miejscem, do którego będą przyjeżdżać najlepsi na świecie sportowcy. Zdaniem Prezydenya rozwinie się też dzięki temu baza hotelowa w pobliżu Areny. - Już w lutym przyszłego roku zorganizowane zostaną u nas Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie. Jesteśmy w trakcie rozmów. Jeśli się powiodą, przyjadą tu najlepsi zawodnicy z całego świata. Czy ktoś, kiedykolwiek wyobrażał sobie sytuację, że Tomaszowa przyjeżdżać będą przedstawiciele jakiejśc dyscypliny sportu z całego świata? - mówił Witko dodając, że miasto przygotować chce w okolicach nowej hali tereny pod budowę obiektów hotelarskich. 

 

 

Nie brakowało także pytań od mieszkańców. Pytali m.in. o to dlaczego bezpłatna komunikacja miejska będzie obowiązywać dopiero od 1 stycznia przyszłego roku. Prezydent odpowiadał, że wiąże się to z wprowadzeniem z nowym rokiem zaktualizowanych rozkładów jazdy. - Druga a właściwie pierwsza rzecz jest taka, że z bepłatnej komunikacji korzystać będą także mieszkańcy gminy Tomaszów. Porozumienia z gminami zawierane są zawsze od 1 stycznia. Udało nam się wypracować z wójtem Szmiglem porozumienie. - wyjaśniał Marcin Witko. 

 

Kolejne pytania dotyczyły dotacji do doprowadzenia i montażu instalacji gazowej. Dyrektor Lucyna Pietrzyk opowiadała o szczegółach programu. Zgodnie z regulaminem dofinansowanie dotycz zarówno demontażu starego źródła ciepła, montażu nowego oraz prace projektowe. - Wnioski o dofinansowanie można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta lub bezpośrednio w urzędzie. Należy tylko pamiętać, by zrobić fotografie starego pieca .

 

 

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

DO35
DO35 16.09.2017, 08:34
w 2018
klug
klug 16.09.2017, 09:29
Pewny jesteś? A może od 1 I 2118 r.?
Ja
Ja 15.09.2017, 16:16
Słuchajcie jak to jest z tą darmową komunikacją. Miał być wprowadzona zaraz po wyborach w 2014r. Pod koniec 2015 poszło info o zmianie autobusów i darmowa komunikacja została przesunięta do 2016r. Na początku 2017 wprowadzili darmowe przejazdy w dni wolne od pracy. Potem miała być wprowadzona z kartą Tomaszowianina. Karty już są wydawane. Teraz słyszę o 11.11.2017r? Ile razy można zmieniać termin??? Kiedy ostatecznie i definitywnie ma być wprowadzona darmowa komunikacja?
teżciekawski...
teżciekawski... 23.09.2017, 18:04
Ileż to już czcionek zużyto na temat tej bezpłatnej komunikacji miejskiej.
Takie były przedwyborcze wytyczne. Dobrze, że chociaż 200 tysięczny Tomaszów Maz. szybko z pomocą Legionowa padł.
I nikt żadną popisdrańską kiełbasą wyborczą się nie najadł i nie naje. Nie ma darmo – za komunikację trzeba zapłacić, tylko z w tym samym mieście w inny sposób. Chyba, że zatrudnimy darmowych kierowców bez samochodów i bez napędu. I bez prezesów.
Tych wszystkich, którzy łudzą się nadzieją na bezpłatność w kraju kapitału, niech najpierw zastanowią się, jak wyprostować krzywe jezioro.
Ja
Ja 17.09.2017, 16:03
Cały czas mówili, że darmowa komunikacja będzie pojawi się razem z nowymi autobusami na ulicach.
Robert
Robert 13.09.2017, 09:11
Tak czytam te komentarze i jestem załamany... język sięga bruku. Muzykant, prezio, muzykuś, pisior itd. I piszą to Ci sami ludzie, którzy tak sądów bronili? Robili łańcuchy światła i mówili o wzniosłych rzeczach, demokracji itd? Wiecie co Wam powiem? Hipokryci. Nigdy nie słyszałem z ust prezydenta obraźliwych słów w stosunku do swoich oponentów. Jak był posłem i radnym i teraz. Różnica klas między wami jest kosmiczna. Powtarzanie jak mantrę, że nie zrobił nic sam, nic Wam nie da. Ludzie widzą na ulicy jak Tomaszów się zmienia. Hala to pomysł poprzedników? Autobusy to pomysł poprzedników? Karta Tomaszowianina to pomysł poprzedników? Zniżki za inwestowanie dla przedsiębiorców to pomysł poprzedników? Odpracowywanie długów w TTBS to pomysł poprzedników? Ulgi za remont elewacji to pomysł poprzedników? Nienawiść Was zaślepia...
13.09.2017, 09:52
to i tak jest zaledwie mała część tego z czym się spotykamy na co dzień. większość ląduje w koszu.
Mariusz,
Mariusz, 13.09.2017, 16:07
kocham Cię.
klug
klug 12.09.2017, 13:20
Co za rasista(choć czego spodziewać się po pisiorze). Nasi to cacy, a opoczniaki be. Mam nadzieję, że Opoczno da Witkowyi takie retorsje, że muzykantowi sandały pospadają!
Ksenofob lub szowinista,
Ksenofob lub szowinista, 12.09.2017, 15:36
jeśli już, ale nie rasista. Popracuj nad znaczeniem niektórych pojęć. Zapłacę ci.
klug
klug 12.09.2017, 17:19
Ja te pojęcia rozróżniam i rozumiem (toż klugiem jestem), lecz zapewniam Cię, że dla pisiorów i ciemnego ludu, pisizm wspierającego imigrant, emigrant, uchodżca, ksenofob, homofob itp. to to samo.
ja
ja 12.09.2017, 09:09
Jako prezydent pierwsze co bym zrobił to test ze szkoły średniej dla urzędników. Wszyscy z oceną poniżej 3 dostali by propozycje prac fizycznych. Na stanowiska kierownicze otwarta rekrutacja. Po tym jak wymienił bym partyjne miernoty, zaczęłaby się prawdziwa odbudowa miasta. Po pierwsze inwestycje prywatne napędzające gospodarkę miasta. Po drugie koniec z socjalizmem i miejscami pracy dla partyjnych miernot. Po trzecie nowe dobrze płatne miejsca pracy bo miasto obecnie traci mieszkańców. Koniec chwalenia się otrzymanymi dotacjami z projektów poprzedniej władzy.
emeryt
emeryt 12.09.2017, 20:24
proponuję podać konkrety jak to wszystko zrobisz, twoje hasła są ogólne i populistyczne, każdy może tak obiecać, a może jeszcze dodać jakieś inne obietnice? Potwierdza się teza że łatwo krytykować trudniej wykonać samemu.
ja
ja 11.09.2017, 19:36
PiS ma szczęście, że ma tak utalentowanego aktora. Gdy trzeba chwali się sukcesami innych. Gdy che kogoś zniszczyć znajdzie haki. A miasto jak stało w miejscu tak stoi.
Ty wystartuj na prezydenta!
Ty wystartuj na prezydenta! 11.09.2017, 21:21
Wtedy Tomaszów z pewnością ruszy z kopyta!
Tomaszowski Tony Blair
Tomaszowski Tony Blair 11.09.2017, 18:32
Kompetentny, otwarty na ludzi, bez napinki. Takie jest prezydent Witko.
BZDURA
BZDURA 12.09.2017, 11:16
to zwykły bufon który wypłynął na fali dojnej zmiany. Muzykus któremu najlepiej wychodzą działania rozrywkowe bo to ma obcykane zawodowo. A reszta to udawane działania pod ewentualnych wyborców ...tylko że ci co nieco zmądrzeli . I już drugi raz za obiecanki nie dadzą się kupić. PRZY OKAZJI PYTAM GDZIE JEST OBIECANY POMNIK HRABIEGO ZAŁOŻYCIELA MIASTA??? No chyba że witko czeka na dyrektywę z Żoliborza by w tym miejscu zamiast pomnika hrabiego postawić pomnik kaczora???
I znów Witko
I znów Witko 11.09.2017, 16:42
zrobił Tomaszowiaków w balona. Nie dość że za karty mieszkańca każe płacić to w dodatku korzystanie bezpłatne z komunikacji miejskiej przesuwa co rusz na dalszy termin miała być od września...teraz gada że od stycznia a w styczniu powie że gdy wybiorą go na następna kadencję. OT TAKI SAM PINOKIO JAK CAŁA PISOWSKA BANDA*
I tak
I tak 11.09.2017, 17:53
nie głosowałeś na Witkę, więc o co "kaman"? Nie głosujesz, a chcesz korzystać z przywilejów, które chce wprowadzić Witko? Spadaj na szczaw! I mirabelki!
tomaszowianka
tomaszowianka 11.09.2017, 19:07
Czy ktoś głosował na prezydenta czy nie nie ma zupełnie znaczenia bo prezydent pracuje dla wszystkich bez względu na sympatię polityczną
I owszem,
I owszem, 11.09.2017, 21:09
ale nim Witko został prezydentem, musiał przedstawić swój program wyborczy. Tobie się nie spodobał ten program (np. Karta Tomaszowianina czy darmowa komunikacja miejska), więc nie głosowałaś na tego kandydata. dlaczego więc teraz żądasz od Witki tego, co miał w swym programie? Widzisz u siebie jakąś logikę?
RZĄDAMY
RZĄDAMY 12.09.2017, 11:20
tylko realizacji obietnic wyborczych... bo kadencja mija a on wciąż przekłada termin ich realizacji co już zakrawa na kpinę ze społeczeństwa miasta. On jest niby artysta więc powiedzonko o baletnicy której przeszkadza rąbek spódnicy powinien znać. Jemu też wciąż coś przeszkadza by spełnić obietnice!!!
A cóż ci po realizacji
A cóż ci po realizacji 12.09.2017, 15:24
obietnich wyborczych Pana Witki, skoro nie głosowałaś/eś na niego? Ja na Witkę głosowałem i to ja mam przede wszystkim prawo rozliczać go z obietnic. Tobie proponuję dokonać rozliczeń pana Zagozdona. Chętnie udam się np. na stadion Lechii, który obiecał wybudować. Nie tylko na makiecie...
tomaszowianka
tomaszowianka 12.09.2017, 08:59
A czy na te prezenty dają tylko osoby które głosowały na rządzących czy wszyscy?czy miasto zarobiło pieniądze?nie jesteśmy bogatym krajem żeby rozdawać na prawo i lewo , kiedyś za te wszystkie + zapłaci następne pokolenie ,a pieniądze z pracy się biorą nie z bankomatu
nie odwracaj kota ogonem
nie odwracaj kota ogonem 12.09.2017, 09:26
Gdybym ja głosował na twojego kandydata (Zagozdon czy Łuczak?), płaciłbym zapewne takie same podatki, a o tym, co chce dać tomaszowianom Witko, mógłbym tylko pomarzyć. O Hali Lodowej zwłaszcza. O marazmie, który nadal by trwał litościwie przemilczę. Aha! Czy dorzuciłaś się Zagozdonowi, aby zwrócił miastu ok. 20 tys. zł za rozmowy telefoniczne z chorwackich wakacji? Miał zwrócić...
Chce a Daje
Chce a Daje 12.09.2017, 11:23
to spora różnica ...na tą chwilę dał to co załatwili jego poprzednicy. Sam za swoich rządów dał nie obiecywane i nie wiem czy na prawdę upragnione przez społeczeństwo dni antoniańske. A i te dał raczej klechom i łódzkiej kurii by zapunktować niż narodowi.
Tak tak!
Tak tak! 12.09.2017, 15:26
Witko dał to, co załatwili jego poprzednicy. Oczami wyobraźni widzę ten korowód byłych prezydentów Tomaszowa na czele z Zagozdonem Rafałem, który objawia urbi et orbi plany budowy Hali Lodowej. Zmień lekarza, bo ten obecny mocno cię oszukuje!
ola
ola 11.09.2017, 13:46
Ludzi na spotkaniu raczej mało
To żywy dowód na to,
To żywy dowód na to, 11.09.2017, 14:27
Ze w czasach prezydentury M.Witki żyje się ludziom dobrze i nie mają problemów, którymi zatruwaliby życie władzy.
Sabina
Sabina 11.09.2017, 13:00
Pani wice jakby nieobecna, widocznie sie nudzi jak i pozostali. Reszta jak reszta obietnice które oby zostały spełnione.
Nina
Nina 11.09.2017, 12:27
Z rozmów wynikało że ludzie są bardzo zbulwersowani, zniesmaczeni i niezadowoleni.
gość
gość 11.09.2017, 17:43
...o konkrety proszę co ludziom się nie podoba???
realista
realista 11.09.2017, 12:12
Program wymiany pieców to po prostu przeniesienie programu WFOSIGW z Łodzi do Tomaszowa. Zamiast jechać do Łodzi można to załatwić na miejscu. Nic miasto od siebie nie dało. A powinno bo 40% dopłaty z WFOŚIGW top zamało. Gdyby miasto się dołożyło do np. min 60% tyo fala by ruszyłą i poczulibyśmy wszyscy zmianę w powietrzu...
Nie pamiętam
Nie pamiętam 11.09.2017, 11:58
Może ktoś z szanownych przeciwników prezydentury M. Witki przypomni, ile to razy spotkał się z mieszkancami Tomaszowa niejaki Zagozdon? Rafał Zagozdon. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć.
W.K.
W.K. 11.09.2017, 11:57
II etap budowy Galerii Tomaszów? ... takie stwierdzenie padło z ust Pana Prezydenta na ostatnim spotkaniu... można coś bliżej?
Zagranica
Zagranica 11.09.2017, 11:22
BRAWO tomaszowianie! nareszcie, byc moze, Tomaszow otrzyma status na jaki zasluguje. Jest jeszcze duzo do zrobienia, jesli sie robi caly czas, robi efektywnie, to tego do zrobienia ubywa:-). Tomaszow ma niesamowity potencjal, polozenie, natura, ludzie! Tomaszow rulez!
^^
^^ 11.09.2017, 10:11
W tych relacjach widać, że był to występ jednego aktora (trochę przeszkadzał tylko jeszcze jeden).
Tomaszowianin
Tomaszowianin 11.09.2017, 07:49
Do starzyc Pan Wtko zawita jeszcze? Jest pare spraw z dzielnicy do omówienia... :)
???PEWNIE NIE???
???PEWNIE NIE??? 11.09.2017, 16:37
prezio najlepiej się czuje na swoim podwórku i w otoczeniu kolegów z magistrackiej piaskownicy /Kuchta i Stańczyk/.

Pozostałe