Na jaki zbiornik ciśnieniowy się zdecydować, pionowy czy poziomy?

  • 14.10.2021, 15:46
  • redakcja
Na jaki zbiornik ciśnieniowy się zdecydować, pionowy czy poziomy?
Zbiorniki ciśnieniowe są potrzebne przede wszystkim w zakładach przemysłowych, w których korzysta się na co dzień ze sprężonego powietrza. Do czego zaś wykorzystywane jest sprężone powietrze? Głównie do zasilania niektórych maszyn. Aby móc jednak gromadzić sprężone powietrze, konieczne okazuje się korzystanie ze zbiorników ciśnieniowych. Trzeba jednak zastanowić się nad tym, czy lepiej korzystać ze zbiornika poziomego, czy pionowego.

Czym charakteryzuje się zbiornik pionowy?

Jak już zostało wspomniane na wstępie, wyróżnia się zbiorniki poziome oraz zbiorniki pionowe. Okazuje się, że zbiorniki poziome są nieco mniej popularne niż te poziome. Mimo to pionowe zbiorniki także charakteryzują się pewnymi zaletami. Warto byłoby więc je poznać i zastanowić się nad tym, czy nie zasługują na wykorzystanie.

Zbiorniki pionowe mają zazwyczaj postać walca, który znajduje się na statywach. Gwarantują one wysokie bezpieczeństwo przechowywania nie tylko sprężonego powietrza, ale również ciepłej wody. Trzeba jednak wiedzieć, że pionowe zbiorniki charakteryzują się mniejszą wytrzymałością od tych poziomych. Z tego też powodu, nie będą mogły służyć nam tak długo, jak zbiorniki poziome.

Co warto wiedzieć o zbiornikach poziomych?

Jak wynika z powyższych rozważań, zbiorniki poziome są znacznie bardziej popularne niż zbiorniki pionowe. Wynika to przede wszystkim z ogromnej ich wytrzymałości. Dzięki temu należy uznać je za wyjątkowo funkcjonalne. Ponadto, są one w stanie pomieścić naprawdę sporo.

Kształt poziomych zbiorników powietrza jest dosyć specyficzny i różni się od kształtu zbiorników pionowych. Ma kształt walca posiadającego boki oraz koliste dna. Nadaje się idealnie przede wszystkim do pomieszczeń, w którym znajduje się niski strop. Pionowe zbiorniki nie sprawdzą się w takich miejscach zbyt dobrze. Co należy mieć na uwadze, charakteryzuje je większa wysokość.

Co jeszcze należy mieć na uwadze?

Wybierając zbiorniki, należy zwrócić uwagę na naprawdę różnego rodzaju kryteria. Najważniejsze jest to, aby zbiornik odpowiadał na nasze osobiste preferencje. Dobrze byłoby zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych zbiorników ciśnieniowych. Warto byłoby także mieć świadomość tego, jakie są koszty zakupu poszczególnych rodzajów zbiorników. Należy sprawdzić kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert, bo wówczas istnieje największa szansa na znalezienie oferty atrakcyjnej pod względem cenowym, oraz jakościowym.

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że trudno jest jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj zbiornika jest lepszy. W niektórych okolicznościach zdecydowanie lepiej sprawdzi się zbiornik poziomy, a w innych zbiornik pionowy. Niemniej jednak nie każdy zadaje sobie trud sprawdzenia tego, czym charakteryzują się poszczególne zbiorniki, a szkoda. Znacząco zwiększa to bowiem szanse na powodzenie zakupu. Zakup zbiorników będzie niezbędny, jeżeli posiadamy halę produkcyjną, a także stolarnię, lakiernię czy też firmę budowlaną.

Dowiedz się więcej na https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/zbiorniki-cisnieniowe.7.html

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe