PGE Dystrybucja na spotkaniu z samorządowcami

  • 16.10.2021, 11:28 (aktualizacja 19.10.2021, 14:03)
  • redakcja
PGE Dystrybucja na spotkaniu z samorządowcami
14 października w Bronisławowie odbyło się Łódzkie Forum Energetyczne, organizowane przez PGE Dystrybucja Oddział Łódź z myślą o samorządowcach. Formuła spotkań z przedstawicielami władz lokalnych: prezydentami miast, burmistrzami, wójtami na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń inicjowanych przez spółkę. To już czwarte tego typu spotkanie w historii łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja.

Bardzo miło mi powitać Państwa na IV Łódzkim Forum Energetycznym, podczas którego chcemy porozmawiać na tematy ważne zarówno dla energetyki, jak i dla lokalnych włodarzy. Takie spotkania są istotne w kontekście transformacji energetycznej naszego kraju, a także codziennych działań modernizacyjnych czy inwestycyjnych – powiedział Andrzej Piętka, Dyrektor Generalny Oddziału Łódź, otwierając konferencję.

W wystąpieniach prezentowanych podczas IV Forum Energetycznego omawiane były kwestie związane z najważniejszymi inwestycjami realizowanymi na terenie Oddziału Łódź w latach 2017-2021 i planowanymi do realizacji do roku 2026. Dużo uwagi poświęcono współpracy PGE Dystrybucja i samorządów przy rozbudowie i modernizacji sieci elektroenergetycznej, podkreślając rolę aktywnego uczestnictwa obu stron w procesie tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Zarówno energetycy, jak i samorządowcy są zgodni, że współpraca przy planowaniu i rozbudowie infrastruktury elektroenergetycznej przynosi wszystkim wymierne korzyści.

Poruszono także tematykę współpracy z gminami przy realizacji prac eksploatacyjnych na terenie gmin oraz przy przyłączaniu do sieci dystrybucyjnej mikroinstalacji OZE. Przypomniano też procedury postępowania w przypadku wystąpienia masowych awarii sieciowych, podkreślając ścisłą współpracę energetyków z Wojewódzkim i Powiatowymi Centrami Zarządzania Kryzysowego.

Inicjatywa energetyków adresowana była do przedstawicieli władz samorządowych z terenu działania Rejonów Energetycznych Piotrków Trybunalski i Tomaszów Mazowiecki. W konferencji wzięło udział ok. 40 uczestników: burmistrzów, wójtów i starostów z województwa łódzkiego, prezydentów miast, przedstawicieli Centrów Zarządzania Kryzysowego oraz Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przyjęta formuła spotkań stwarza możliwość dialogu spółki z władzami lokalnymi w zakresie istotnych dla obydwu stron tematów. Doświadczenia ubiegłych lat wskazują, że jest to dobry sposób na budowania pozytywnych, partnerskich relacji pomiędzy Operatorem Systemu Dystrybucyjnego a władzami samorządowymi.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomaszowianin
tomaszowianin 16.10.2021, 17:14
Proszę Red. o ciągłe informacje o wymiernych korzyściach ze spotkania i współpracy PGE z samorządowcami.

Pozostałe