Polityka to gra zespołowa a nie orwellowski folwark! - twierdzi Piotr Kucharski

  • 18.10.2021, 08:30 (aktualizacja 18.10.2021, 09:41)
  • redakcja
Polityka to gra zespołowa a nie orwellowski folwark! - twierdzi Piotr…
Cykl wyborczy w Platformie Obywatelskiej trwa. Tak jak zapowiedział po swoim powrocie do kraju Donald Tusk, w pierwszej kolejności wybierane są władze w strukturach lokalnych. Na początek wybierano szefów najmniejszych kół. W Tomaszowie funkcjonują trzy takie podmioty. W dwóch wybory się odbyły. W jednym z nich szefem pozostał Michał Jodłowski, w drugim Arkadiusz Gajewski. W sobotę w głosowaniu wzięło udział 70 osób. Na drodze radnemu sejmikowemu stanął niespodziewanie kontrkandydat, którym okazał się Piotr Kucharski. Głosowanie zakończyło się wynikiem 70/18 na korzyść Gajewskiego. Wszyscy, którzy liczyli na zmiany, mogą czuć się zawiedzeni

Po sobotnim "plebiscycie" Piotr Kucharski zdecydował, że zrezygnuje z ubiegania się o funkcje przewodniczącego struktur powiatowych PO. Swoje poparcie przekazał Michałowi Jodłowskiemu.

Znam Michała od kilkunastu już lat, jest doświadczonym i wykształconym samorządowcem, świetnym organizatorem i mediatorem ale przede wszystkim jest dobrym człowiekiem, dla którego najważniejsza jest empatia w stosunku do drugiego człowieka. Łączy nas również nadrzędna wartość jaką jest Rodzina, która jest dla niego drogowskazem i to dzięki niej potrafi mieć zdrowe i altruistyczne podejście do samorządu i polityki. Zbyt wiele nas łączy, zbyt wiele betonu partyjnego i koterii do rozbicia po poprzednikach. Polityka to gra zespołowa a nie orwellowski folwark!

Michał Jodłowski moje poparcie składam na Twoje ręce 🙂

Czas na zmiany, czas na łączenie a nie dzielenie, czas na lepszą przyszłość, czas oddać swój głos na Michała!

- napisał n swoim Facebookowym profilu radny. 

 

 

Kucharski podkreśla odpowiedzialność, jaka ciążyć będzie na nowym liderze partii.  W 2023 roku wejdziemy w Polsce w cykl kampanii wyborczych. Najpierw wybory do parlamentu, gdzie jego zdaniem aspiracje pojedynczych osób negatywnie mogą zaważyć na tym jak będzie wyglądać sejmowa większość.

- 10 okręg wyborczy, ten w którego centrum jest Tomaszów Mazowiecki to 9 mandatów poselskich. W poprzednich wyborach niestety zdobyliśmy jeden mandat co nawet nie pokrywa się z faktycznym poparciem jakie ma KO...

-  dodaje 

Nie jestem niespełnionym egocentrykiem, nie aspiruje do honorów, godności czy zaszczytów. Obca jest mi też wrogość czy zawiść, ale jednocześnie nie pozwolę na zawłaszczanie wspólnych wartości, na krzywdy ludzkie, nieczyste gry, wewnętrzne intrygi i szkodliwe działania. Za cel stawiam sobie wygrać wybory wewnętrzne, aby dalej służyć ludziom swoją wiedzą i doświadczeniem, móc realizować wspólną wizję lepszej przyszłości.

- pisze z kolei na swoim profilu Michał Jodłowski 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomaszow
Tomaszow 22.10.2021, 08:47
Mam pytanie po ostatnich wybrykach polityków PO np. W komisji Europejskiej jak pluli na Polskę, Nasuwa mi się myśl czy te wybory o prymat to czasem nie była walka w kisielu i wygrał najwiekszy:)
Ola
Ola 19.10.2021, 23:11
Witczak ma być odmianą wizerunku? :) Z poparciem starych wyjadaczy konfitur?!
BOLEK
BOLEK 19.10.2021, 18:27
A gdzie w tym wszystkim koleżka Zdonek. Czyżby stał w rozkroku? Witczak do Sejmu, popieram. Jodłowski cichy jak myszka. Kucharski jedyny który ma olej w głowie, ale brak trochę wiedzy. Ot mały lokalny cyrk....bez głównej atrakcji - LWA
dziw
dziw 18.10.2021, 15:47
We wcześniejszych artykułach pisaliście, że głównym kandydatem do objęcia funkcji przewodniczącego powiatu PO jest A.Witczak. Czy już go wyhuśtała starszyzna? Proszę redakcje o odp.
Witczak nadal w grze, a nawet mocniejszy
Witczak nadal w grze, a nawet mocniejszy 18.10.2021, 18:50
No jednak nie. Skoro Gajewski wygrał w kole tak wielką różnica głosów z Kucharskim, a to on miał namaścić Witczaka, to uzasadnionym jest wniosek, że poparcie Gajewskiego spłynie na Witczaka.

Pan Jodłowski nastomiast przeszedł jakąś weryfikacje wyborczą od czasu kiedy dostał się do Rady Miasta? Bo znowu nic nie wiemy...
Aż
18.10.2021, 14:13
70 członków ? Jest moc!
Ps. Ciekawe ilu członków jest w innych partyjach?
???
??? 21.10.2021, 20:20
W kontekście tych różnych partii, partyjek, wszyscy piszą o członkach tej zbieraniny. Rzeczywiście: ci, którzy są w tej zbieraninie, faktycznie są członkami.
teflon na paździerzu
teflon na paździerzu 30.10.2021, 12:47
Będą Ci ustalać za dwa lat cenę śmieci, likwidować szkoły, dawne jadloodalnie w parku Rodego bo "fatalny stan techniczny", nie budując nic w zamian.

Bez pomysłu, bo nawet jeśli 2-3 byłoby mądrzejszych, to zyją w kontekście i musza się z nim liczyć. No ale przede wszystkim cały czas to samo - zerowe kontakty na szczeblu nawet łódzkim, we własnym ugrupowaniu. Zerowe. Bo to, że Grabarczyk uściśnie na zdjęciu to równie dobrze może oznaczać, że nie bardzo kojarzy. A jeszcze to będzie koalicja dwóch, może nawet rzech ugrupowań bo i PSL może się jeszcze załapać, to znaczenie takiego planktonu tomaszowskiego w partii będzie własnie fejsbukowe.

Dlatego im to będzie słabsza partia tym lepiej dla miasta.
KaJa
KaJa 18.10.2021, 23:19
Zależy jak na to spojrzeć.
Byłam na wyborach. Dotarło 90 osób z około 150.
Była cała rodzina Arka z kuzyni, żonami i Bóg wie kim. Klatka z rodziną. Kucharski przytargał żonę i to chyba tyle z jego krewnych i bliskich. Mógł się lepiej przygotować jak Arek.
Złamał albo przekonał kilkunastu wyznawców w kole, które tworzył Arek.
Mnie zastanawia brak ponad 50 osób. Po co są w kole skoro raz na kilka lat nie potrafią zagłosować???
@KaJa
@KaJa 19.10.2021, 09:59
No i w czym problem? Przeciez Pan Michal Jodłowski, tez twierdzi, ze rodzina to podstawa. Co, nie pasuje, gdy czyjas okaze sie liczniejsza?
kontynuacja
kontynuacja 18.10.2021, 10:42
Rodzina to i do tej pory przez 30 lat marazmu i upadku Tomaszowa była de facto jedynym punktem programu lokalnych platformersów.

Pozostałe