Akcja jak z filmu gangsterskiego. Pseudokibice wzięli na cel towar za 25 mln zł

  • 18.10.2021, 09:36 (aktualizacja 18.10.2021, 11:47)
  • News4Media
Akcja jak z filmu gangsterskiego. Pseudokibice wzięli na cel towar za… policja
Policja zatrzymała kilku mężczyzn, członków pseudokibicowskiej bojówki, którzy wcielili w życie plan rodem z filmu. Podczas akcji mundurowi musieli użyć broni.

Swój plan przestępcy wdrożyli w gminie Krośniewice w województwie łódzkim. Podając się za funkcjonariuszy Służby Celnej, zatrzymali do kontroli opla astrę. Kierował nim 27-latek, a „celnicy” niespodziewanie założyli mu na ręce plastikowe opaski imitujące kajdanki. Oświadczyli, że kierowca jest zatrzymany.

„Następnie, razem z nim podjechali na teren jego posesji pod pretekstem konieczności wykonania przeszukania. Na miejscu w kominiarkach i opaskach z napisem służba celna pozorowali czynności procesowe. Po ujawnieniu w jednej z hal paczek z nielegalnym tytoniem rozpoczęli ich załadunek na wcześniej przygotowany samochód ciężarowy.” - opisuję akcję policja.

W tym jednak momencie na miejsce przyjechali prawdziwi policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Od dawna pracowali nad podobnymi sprawami. Kiedy przestępcy ujrzeli kryminalnych, rzucili się do ucieczki. Służby informują, że funkcjonariusze musieli użyć broni, oddając strzały ostrzegawcze.

Zatrzymani to członkowie pseudokibicowskiej bojówki w wieku od 26 do 36 lat. Wszyscy są dobrze znani policjantom. Prawdziwi mundurowi zabezpieczyli podczas akcji ponad 33 tony nielegalnego tytoniu służącego do palenia w fajkach wodnych. Służby szacują, że gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby na tym ponad 25 mln złotych.

Podczas przeszukania mundurowi odnaleźli także, należące do pseudokibiców, fałszywe legitymacje policyjne, emblematy z napisem służba celna, fałszywe tablice rejestracyjne, kij bejsbolowy czy też gaz łzawiący. Okazało się także, że ofiara przestępców, 27-latek, na swojej posesji posiadał plantację konopi indyjskich.

Wszyscy już zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie postawiono im zarzuty. Sąd zdecydował o aresztowaniu pseudokibiców na trzy miesiące. „Członkom bojówki, która często finansuje swoją działalność z handlu kontrabandą , grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego usłyszał natomiast zarzut uprawy konopi indyjskiej za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Został on oddany pod dozór policyjny.” - dodaje policja i zaznacza, że nie wyklucza dalszych zatrzymań.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Symetryk
Symetryk 19.10.2021, 15:41
Ten "poszkodowany" poza plantacją miał magazyn lewego tytoniu i tylko dozór?

Nasze dzielne służby pomyliły sprawców?

Ci, którzy chcieli ukraść trefny towar areszt a magazynier i plantator dozór :D:D:D
Wolontariat
Wolontariat 18.10.2021, 12:08
"Po ujawnieniu w jednej z hal paczek z nielegalnym tytoniem rozpoczęli ich załadunek na wcześniej przygotowany samochód ciężarowy..."

Czyli jednak coś na rzeczy było. Bardzo mieszane uczucia mam wobec wszelkiego zorganizowanego wolontariatu, bo na uczestniczenie w nim poświęciłem przynajmniej 5 lat podczas studiów, a wcześniej tutaj też tam brałem udział w różnych spędach. Już tam nie będę wymieniał, żeby "nie obrażać". Na studiach to było kosztem życia. Nie lubię za bardzi bidolić o tym jak to ciężko się pracuje, no ale jeśli po zajęciach leci się do pracy zarobkowej, a weekend zamiast odsypiać czy jechać do rodziców idzie się do jakiejś ideowej wydmuszki, no to to jest kosztem życia. Tak, tego żałuję.

Jest naprawdę niewiele wieloletnich inicjatyw społecznych, które organizuje się rzeczywiście z motywacją ideową. Zresztą, to podejście wpajane już w szkołach, że wolontariat to świetny punkt w CV, skutkuje potem tym, że albo wymyśla się potrzebę i przez jakiś czas pod tym hasłem działa samemu tam pozorując jakąś prace - bo to się sprowadza teraz do fotek w mediach społecznościowych i prowadzeniu fanpejdża, albo żeruje się wykorzystując rzeczywiste czyjeś nieszczęście. W drugim przypadku obrzydliwe, bo wzbudza się czyjeś nadzieje, od początku wiedząc, że to lipa. Będzie pińc złotych czyli za dużo żeby umrzeć, za mało, żeby żyć. Obtrzaskanie "beneficjenta" fotkami czyli pogłębienie statusu ofiary losu, fejm dla organizatorów, po roku okazuje się, że nic się nie zmieniło.

Także tu to mogła być jakaś grupa wolontatriuszy i chcieli te faje przekazać Państwu. Odciążyli i celników i Policje... Wszystko nie jest takie jednoznaczne, hahaha :)
m&m
m&m 19.10.2021, 20:00
Taaaak, to się nazywa obywatelskie zatrzymanie. I co ich spotkało? Zamiast zdjęcia pamiątkowego i uścisku dłoni komendanta, to potraktowano ich jak śmieci. Haha.
Patriotyczny Tomaszow
Patriotyczny Tomaszow 18.10.2021, 11:55
Drogie media skąd wiadomo że to kibice? Mieli emblematy klubowe? Czy poprostu artykuł lepiej się sprzeda jak użyjecie nazwy kibice, aż dziwie się że nie uzylisci nazwy polscy patrioci, ale zbliża się wielkimi krokami Marsz Niepodległości i za wszelką cenę trzeba dowalić kibolom i wypisywać bzdury. GNLS
gume pal
gume pal 18.10.2021, 15:30
pal gume

Pozostałe