Małe pieski dwa, czyli kropidłem w Macierewicza

  • 19.10.2021, 18:13 (aktualizacja 19.10.2021, 19:36)
  • redakcja
Małe pieski dwa, czyli kropidłem w Macierewicza
Edward Gierek, to był jednak gość. Prosty górnik w roli I Sekretarza PZPR przemierzał przez 10 lat całą Polskę, składając gospodarskie wizyty w zakładach pracy, szpitalach, na placach wielkich budów, w nowoczesnych mleczarniach obsługiwanych przez spółdzielnie rolnicze. Wpadał do szkół i przedszkoli, do marynarzy i strażaków. Wsłuchiwał się w głos ludu, przecinał wstęgi w trakcie otwarcia nowych tras szybkiego ruchu, hut stali, lotnisk i dworców kolejowych. Głaskał dzieci po główkach na koloniach letnich, słuchał harcerzy i rolników w PGR-ach. Bez tego ojca narodu, który porzucił pachnącą winnym gronem Francję, by służyć krajowi nad Wisłą, nic nie posuwałoby się do przodu. Rządowa Czajka jechała z miejsca na miejsce tow. Gierek wszędzie był potrzebny

Od wielkiego politycznego upadku towarzysza Edwarda Gierka minęło równo 40 lat, od śmierci już 20, a jego duch wciąż narodzie jest żywy. Nie on był zresztą pierwszy. Wcześniej podobne propagandowe działania prowadzili inni komuniści a także ich bracia w wierze, czyli faszyści, To, co zmieniało się na przestrzeni lat, to środki masowego przekazu. Szybkie, dynamiczne, zdolne w krótkim czasie dotrzeć do dużej grupy ludzi.

Co ciekawe taki styl prezentowania się w roli nieomylnych "ojców narodu" i "dobrodziei" właściwy jest systemom totalitarnym. Dzisiejsi politycy PiS funkcjonują dokładnie w tym samym stylu, żyją od konferencji do konferencji. ciągle w podróży. Jeżdżą z miasta do miasta i przecinają wstęgi. Ne ma autostrady? Nie szkodzi można otworzyć miejski szalet albo kładkę nad rzeczką. Dumnie wyprężone piersi i okazuje się, że... możemy zawołać:

Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić...

Znacie piosenkę o pieskach, które chciały przejść przez rzeczkę? Ech si bon, si bon... la la la la la.....  Na pewno nie znacie.... W każdym razie nie muszą już szukać deseczki, bo mają kładeczkę i to dzięki staraniom posła Antoniego Macierewicza. Prawda, że to ciekawe? Jest specjalny dedykowany drogom lokalnym fundusz, do którego należy złożyć wniosek, ktoś go rozpatruje (chyb fachowiec) ale to nie wystarcza, bo konieczna jest... interwencja św. Antoniego Smoleńskiego. Co to znaczy? To proste, że albo powiatowi urzędnicy spieprzyli wniosek, a za ich pracę odpowiada Zarząd Powiatu i konkretny jego członek, albo urzędnicy wojewody są niekompetentni i należało im pokazać, gdzie Misiewicze zimują. 

Przyznam, że takich cyrków, jakie dzieją się obecnie, to od czasów komuny nie widziałem. Uroczyste otwarcia szaletów, kładek, chodników i podpisywanie umów o wysypywanie pobocza żwirem. Wszystko w asyście księży, którzy jak się domyślam pobierają za machaniem kropidłem wynagrodzenie w formie "co łaska". To, że radni na te "widowiska" pchają się drzwiami i oknami, jest też rzeczą niepojętą. Przy podpisywaniu umów asystują nawet ci, którzy z poszczególnymi inwestycjami nie mieli nic wspólnego i pewnie są nawet zaskoczeni, że mają być realizowane. Sam Macierewicz dzisiaj w czasie konferencji po prostu bredził. Można było odnieść wrażenie, że nawet nie bardzo wie gdzie jest i co w tym konkretnym miejscu robi.  Czy ludzie nie mają poczucia już nie tyle wstydu, co pospolitego nieco bardziej obciachu? 

Buduje się takie wrażenie, że gdyby nie mateczka partia nic nie udałoby się zrealizować i umarlibyśmy wszyscy z głodu. Tymczasem każdy, kto trochę "kuma" wie, że żaden Macierewicz nie jest w stanie załatwić nic, co i tak nie mogłoby zostać załatwione. Dlaczego? Otóż dlatego, że żaden profesjonalny urzędnik pod lewizną się nie podpisze. Nie uwali też (z obawy przed sprawami sądowymi) dobrze przygotowanego wniosku. Wyrzucanie pieniędzy w błoto i wydawanie ich na różnych Bąkiewiczów ma oczywiście miejsce ale tylko tam, gdzie decydują o tym w sposób arbitralny politycy. 

Na zakończenie jeszcze tylko dodam, że uroczyste oddanie do użytku i skropienie święconą woda kładki (niezwykle potrzebnej i zbudowanej przed czasem) to mały pikuś. Prawdziwym hitem było w niedzielę oficjale otwarcie obiektu, który radośnie funkcjonuje już u nas od.... dwóch lat. Nie pozostaje nic innego jak zapytać: co by tu jeszcze otworzyć? Ja proponuję butelkę dobrego, czerwonego wina.... 

 

 

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xxx
xxx 2 dni temu, 20:41
pleban ile zawołał?
m&m
m&m 24.10.2021, 10:52
Najgorsze jest to, że te prostaki myślą, że to naprawdę działa na ich korzyść w oczach wyborców. Nie widzą całej komedii i żenady jaką bije z takich sytuacji. Nie widzą zażenowania i pogardy, jaką mają normalni ludzie patrząc na takie widowiska. Stoją tam skromnie , jakby sami to budowali. Brawo dla autora . Piętnować i wyśmiewać pajacykow, którym się wydaje, że są jakimiś dobroczyńcami czy ojcami narodu.
T. m
T. m 22.10.2021, 08:41
Ile to lat psioczę liście, że kładkę trzeba zrobić, wyremontować? Jakoś poprzednicy byli tacy wspaniali i tego nie zrobili a teraz kiedy już jest oddana to trzeba się przyczepić że nie ci goście zaproszeni, dla mnie mogą nawet Rydzyka zaprosić byle w naszym mieście powstawały nowe mosty, kładki czy drogi. A wy tym jadem się nie uduscie.
Kamilka
Kamilka 21.10.2021, 12:44
A może? to przymiarka do otwarcia remontowanego mostu na Pilicy...
Odyn.
Odyn. 20.10.2021, 15:04
I od razu przypomina mi się scena wręczania paszportu z filmu Miś - Bareja byłby z nich dumny , to jest naprawdę kraj absurdów , a komuna ma się świetnie .
x
x 20.10.2021, 14:24
Nie robią, źle. Zrobią, też źle.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.10.2021, 13:02
Mieszkam na Dolnej zrobili to z cicha za by nikt ich nie wyśmiał
To
To 20.10.2021, 15:16
że zrobił to ok. Bardziej chyba chodzi bezsensowną celebrę każdej inwestycji. Autokreacja polityczna na tym samym poziomie od 45 roku.
@To
@To 20.10.2021, 20:15
Nie było celebry. Było przecięcie paska czerwonego materiału przez kilku urzędników.

Macierewicz przyjeżdża za pieniądze które i tak dostaje na prowadzenie biura. Czy by się zjawił w Tomaszowie czy nie i tak był je dostał.

Boli co poniektórych dlatego, że jest najaktywniejszym posłem reprezentującym Tomaszów.
Hejt
Hejt 21.10.2021, 12:28
Naprawdę zaszczyt dla Tomaszowa
No dobrze
No dobrze 21.10.2021, 09:08
nawet jeśli przyjmiemy, że poseł jest tylko od jubli, to czy reszta towarzystwa też?
także tak
także tak 20.10.2021, 12:56
Dotychczasowe krytyczne komentarze to tylko objaw jedynie frustracji tych, którzy przez 40 lat tej kładki nie zrobili. Zrobił PiS, i jest skowyt z tego powodu.
Hahah
Hahah 20.10.2021, 18:54
Tak se tłumacz xD
???
??? 20.10.2021, 11:18
Do redakcji: Wy-redakcjo tez jesteście wredni. Dlaczego Wasza kamera była ustawiona w jednym, stałym kierunku ?! Nie można było przejechać ta kamerą chociaż raz dookoła ?? Nie zrobiliście tego i teraz wszyscy zainteresowani tym wiekopomnym wydarzeniem, mogą sie tylko domyślać: do kogo (do jakiego tłumu) przemawiali ci bonzowie.
?
? 20.10.2021, 13:16
Powiedz kto tam miał być w środku pracującego dnia? Kogo być oczekiwał. Koleś z rowerem spieszył się na ryneczek przy Mazowieckiej, został przepuszczony. Odbudowali zapadającą się przeprawę dla 70% mieszkańców Michałówka. Dlaczego to wam tak przeszkadza?
???
??? 23.10.2021, 16:50
Nam nie przeszkadza remont tej kładki dla około 20 - 30 % Michałówka (na Michałówku to: 10% małe dzieci i niemowlaki, 60% dziadki i babki, 30 ludzie, którym będzie się chciało lecieć do kładki i przez nią chodzić).
My nie możemy patrzeć na tych urzędników-pustaków i różnych lokalnych "polytykierów" , których głownym zajęciem jest ustawianie się do zdjęć na różnych "szwancparadach".
M
M 26.10.2021, 22:35
Babki i dziadki korzystaja z kladki. Mlodsi maja samochody.
G.
G. 20.10.2021, 12:56
Tam z tyłu była sfora głodnych psów, to na co odwracać kamerę niby? hmm
No, nie do wiary!!!
No, nie do wiary!!! 20.10.2021, 11:07
Przecież ta kładka istniała od niepamiętnych czasów. O ile się nie mylę, to była zbudowana jeszcze przed II WŚ. Obecnie był przeprowadzony tylko remont tego obiektu.

Aaa, jeszcze jedno. Kiedy będzie uroczyste otwarcie kładki nad Wolbórką, która znajduje się na końcu
ul. Nadrzecznej i można przejść nią do Schroniska dla zwierząt?
Heniek
Heniek 20.10.2021, 10:22
Że tej taśmy i nożyczek starczyło
Kris
Kris 20.10.2021, 14:54
Oni je mają napewno już na stałe w kieszeniach , albo specjalne kieszenie poszyte to marynarek - tylko na nożyczki
&
& 26.10.2021, 22:36
Byly oddawane na tacke do pani. Nie ogladales nagrania, ale komentujesz :(
Edek
Edek 20.10.2021, 08:57
Proszę o wcześniejsze nagłaśnianie takich kabaretów chętnie popatrzę na tych błaznów na żywo
...)
...) 20.10.2021, 08:07
następne wystąpienie i przecięcie wstęgi ze wszystkimi oficjelami niższej i wyższej rangi, odbędzie się na przejściu dla pieszych gdzie zostały prawidłowo zamocowane dwie kostki brukowe obluzowane przez przejeżdżające samochody...będzie się działo..
Pp
Pp 26.10.2021, 22:38
Boli, boli. Kazda PiSowska inwestycja jest sola w oku. No nie dziwie sie, nie zrobiliscie nic przez 30 lat.
Buuuu
Buuuu 19.10.2021, 22:56
Jeszcze bardziej żenujaca byla ta hucpa w Pecasie...
Szyt niekompetencji
I ta gwiazda w granat sukni jak na Sylwestra
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.10.2021, 22:53
Nie ma Pani Beaty S.
Nie liczy sie.
Psia psiułka
Psia psiułka 20.10.2021, 16:19
"bardzo chora" :-) teraz lansuje się na wiecach w Łodzi z "Laurką". Chce zostać kura - torem wojwuckim.
ODP
ODP 20.10.2021, 19:02
Nie napiszę już kim ona może jedynie zostać widząć to wazeliniarstwo.
Halina
Halina 20.10.2021, 08:28
Tak tę zasuszona śliwkę w podomce kocham
Zawiedzona
Zawiedzona 20.10.2021, 14:53
Taakkkk , takie otwarcia nie mogą odbywać się bez Czarnej Mamby ! Proszę o zabieranie jej busem ze starostwa abym miała na kogo popatrzeć , zawsze ożywi to towarzystwo jakimś oczojebnym kolorkiem różu, zieleni czy bieli. Achhhh moja mambo
K2222
K2222 19.10.2021, 22:28
To jest jeszcze nic. Poczekajcie jak będą otwierać po przebudowie rondo u zbiegu Milenijnej, Zawadzkiej i Dzieci Polskich. Podobno ma zostać wybudowany tymczasowy ołtarz i będzie odprawiona msza święta wraz z kazaniem i możliwością przyjęcia komunii.
Lukas
Lukas 20.10.2021, 10:45
Podobno to chłop w szpitalu umarł. Wam antyklerykalom to już naprawdę odpier......
ateista
ateista 20.10.2021, 12:55
chyba na odwrót
Zdegustowany
Zdegustowany 19.10.2021, 21:26
Cyrk, to mało powiedziane! Tyle jest ważnych spraw wiecznie odkładanych a świta tylko pokazówki robi i po imprezach fruwa! A my podatnicy za te ich wymysły ponosimy koszty!!! Czy to się może skończyc?! Widac, że Radni nie mają własnego zdania, skoro godzą się na udział w tym cyrku!
.
. 19.10.2021, 21:14
Edward Gierek prosty górnik z biegłym francuskim...
J.P.
J.P. 19.10.2021, 22:17
To prawda, trzeba tylko zajrzeć do źródeł
.
. 19.10.2021, 22:40
Pierwszy przemawiający: https://www.polskieradio.pl/13…
Zdzich
Zdzich 19.10.2021, 20:32
A gdzie widownia, pewnie przybyło tysiące mieszkańców z Niskiej Mazowieckiej i Strzeleckiej. Czemu ich nie pokazano???
???
??? 20.10.2021, 11:16
A dlaczego nie pokazano mieskańców Michałówka i osób mających działki, które znajdują sie tuż obok tej kładki?
z Dolnej
z Dolnej 20.10.2021, 07:20
Widziano kilku ładnych panów i chyba kamerzystę przed nimi, no i kilka wygłodzonych psów krążących wokoło.
czytelniczka
czytelniczka 20.10.2021, 14:52
Ładnych panów tam raczej nie widać, chyba że ten młody pleban.
Edward
Edward 19.10.2021, 20:11
Jeżeli chodzi o kandydatury do ponownego otwarcia inwestycji. To proponuję "gierkówkę" i to codziennie na innym jej zjeździe.
kierowca
kierowca 20.10.2021, 09:34
tu będzie niebawem promenada na Mireckiego i rondo do ochrzczenia
JaPa
JaPa 20.10.2021, 15:57
Tam przynajmniej będzie miejsce na ołtarz polowy a tutaj kładeczka wąziutka, że ledwo dwóch chudych się wyminie.

Pozostałe