Synoptyk IMGW: w piątek nadal będzie wietrznie

  • 21.10.2021, 21:27 (aktualizacja 24.10.2021, 09:37)
  • Marek Szczepanik
Synoptyk IMGW: w piątek nadal będzie wietrznie
W piątek nad Polskę od zachodu będzie nasuwać się kolejna zatoka niżowa. Jak powiedział PAP Kamil Walczak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, należy spodziewać się silnego wiatru, choć nieco słabszego od tego z czwartku.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w piątek od zachodu nad Polskę zacznie nasuwać się kolejna zatoka niżowa. "Można powiedzieć, że będzie to powtórka czwartku, na szczęście o słabszym natężeniu" - powiedział Kamil Walczak z IMGW.

"Wejście nowej zatoki niżowej będzie wiązało się ze wzrostem prędkości wiatru na północnym zachodzie. Następnie ta strefa będzie się przemieszczać w głąb kraju. I znowu najsilniej zawieje na Wybrzeżu, gdzie wiatr osiągnie prędkość do 100 km/h. W głębi lądu wiatr nie powinien wiać z prędkościami wyższymi niż 70-75 km/h. Najładniejszą pogodę, bez deszczu i najsłabszymi podmuchami wiatru wiejącego do 55-60 km/h, będą mieli mieszkańcy południa kraju" - powiedział Walczak.

Nad przeważającym obszarem Polski możliwe są słabe opady deszczu. Na północy może także zagrzmieć. Największych opadów meteorolodzy spodziewają się na Pomorzu Wschodnim - do 15 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 10 stopni w centrum, do 12 stopni na południowym zachodzie. Największe wartości wskażą termometry we Wrocławiu, Opolu i Rzeszowie. (PAP)

 

Marek Szczepanik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe