5 praktycznych porad, jak urządzić salon w bloku?

  • 23.10.2021, 15:16
  • redakcja
5 praktycznych porad, jak urządzić salon w bloku?
Bloki znane są raczej z niewielkich pomieszczeń. Powierzchnia dużego pokoju nie przekracza z reguły 20 m², co nie zapewnia zbyt dużej swobody. Jednocześnie salon jest miejscem reprezentacyjnym, w którym przyjmuje się gości. To wizytówka całego domu. Dlatego warto skupić się na odpowiedniej aranżacji salonu, jego optycznym powiększeniu oraz sprytnym umeblowaniu. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie może doskonale spełniać funkcję salonu.

Najlepsze sposoby na aranżację salonu w bloku

Warto szukać inspiracji na salon w bloku w internecie. Strony takie jak AboutDecor są prawdziwą kopalnią pomysłów, które można wykorzystać przy tworzeniu własnego, niesamowitego salonu. Dzięki wykorzystaniu porad i ciekawych sposobów na wizualne powiększenie nawet w bloku można stworzyć wspaniały i reprezentatywny duży pokój, który będzie wywierał ogromne wrażenie na gościach.

Jasne barwy lub pasy na ścianach

W mniejszych pomieszczeniach niezwykłe efekty można uzyskać dzięki jasnym kolorom. Powodują one wizualne oddalanie się ścian od siebie, przez co salon wydaje się dużo większy, niż jest w rzeczywistości. Jeśli mamy do czynienia z podłużnym, długim i wąskim pokojem, można długie ściany pomalować na jasno, natomiast mniejsze na ciemne. W ten sposób cały salon przybierze bardziej proporcjonalnych, kwadratowych rozmiarów.

Kuchnia z aneksem

Połączenie dwóch mniejszych pomieszczeń pozwoli uzyskać jedno z dużo większą przestrzenią. Na tym polega idea łączenia dużego pokoju z aneksem kuchennym. Brak dodatkowej ściany tworzy wrażenie dużo większej powierzchni, przez co łatwiej złapać głęboki oddech. Pamiętać jednak należy, że w takim przypadku kuchnia i duży pokój muszą stanowić wizualnie jedną całość, więc najlepiej stosować podobne materiały i styl.

Odpowiednie oświetlenie

Także oświetlenie ma ogromne znaczenie. W niewielkich salonach najlepiej sprawdza się dobre doświetlenie wszystkich miejsc. Nadmiar cienia może źle wpływać na wizualną stronę, natomiast dobry projekt powinien wydobyć pożądane walory z wystroju salonu i pokazać go w jak najlepszym świetle. Jest to niedoceniany sposób na upiększenie salonu. Inspiracje często pomijają ten element, skupiając się bardziej na umeblowaniu oraz kolorach.

Żywe akcenty zdziałają cuda

Bardzo dużo mogą pomóc także żywe akcenty w pomieszczeniu. Może to być zarówno jakaś duża roślina postawiona na podłodze, jak i mniejsze na parapecie. Doskonale ożywia ona atmosferę oraz tworzy pozytywny klimat. W małych pomieszczeniach należy uważać jednak na pstrokate kolory, które fatalnie mogą wpływać całokształt salonu. Należy zachować szczególny umiar jeśli chodzi o wielobarwne kwiaty.

Meble modułowe

Duże, ciężkie regały oraz meblościanki już dawno zniknęły z mody. Był ciężkie i zajmowały zdecydowanie zbyt dużo miejsca w dużym pokoju. Na szczęście teraz produkuje się różne meble modułowe. Pobudzają one inspirację przy dekoracji salonu. Pozwalają na tworzenie własnego zestawienia poszczególnych części i dopasowania ich do kształtu dużego pokoju.

Korzystaj z porad specjalistów

Warto zaglądać na różne witryny – można wiele nauczyć się na temat odpowiedniej aranżacji. Znaleźć tam można także setki pomysłów, w jaki sposób urządzić salon w bloku. W szczególności warto szukać metod na powiększenie optyczne pomieszczenie oraz odpowiedniego wykorzystania dostępnej powierzchni. Im więcej inspiracji na salon znajdziesz, tym większy wybór będziesz miał w czasie urządzania swojego wymarzonego dużego pokoju.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe