Mieszkania komunalne także przy Szerokiej

  • 23.10.2021, 18:37
  • redakcja
Mieszkania komunalne także przy Szerokiej
W miniony czwartek poznaliśmy kolejną lokalizację, gdzie budowane mają być nowe mieszkania komunalne. Prezydent Marcin Witko zapowiedział budowę 500 mieszkań. Część z nich ma powstać na ul. Chopina i Borek. Kolejne przy ulicy Szerokiej.

W czasie czwartkowego posiedzenia Rada Miejska wyraziła zgodę na nabycie do zasobów miasta działki przy ulicy Szerokiej 38. Dla nieruchomości co prawda brak jest planu zagospodarowania przestrzennego ale zgodnie z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowej i usługowej (U/M) .

Nieruchomość położona jest w pośredniej części miasta, obok działek należących do zasobu komunalnego. Pozyskanie prawa własności do działki o szerokości około 14 m pozwoli powiększyć i scalić powierzchnię gruntu będącego własnością miasta pomiędzy ul. Szeroką i ul. Koplina. Dzięki temu powstanie tu kompleks inwestycyjny o łącznej powierzchni 10644 m2 i wymiarach ok. 214 m x 53 m (w najszerszym miejscu).  

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JZ
JZ 24.10.2021, 19:41
Kraj miodem i mlekiem płynący gdzie rząd i samorząd jako główne misje określa sobie kolejne budowy komunalnych mieszkań.
Wszyscy syci i bogaci że hej !
Wademecum Norwidowskie w Polskim Radio 24 - sobota wieczorem
Wademecum Norwidowskie w Polskim Radio 24 - sobota wieczorem 23.10.2021, 20:34
Brawo! Mimo ataków Polska prze! Dziękuję. Choć to nie dla mnie. Dziękuje!

Pozostałe