650 tysięcy złotych zgarnął fałszywy policjant. Pomagał równie autentyczny prokurator

  • 26.10.2021, 20:27 (aktualizacja 30.10.2021, 18:42)
  • redakcja
650 tysięcy złotych zgarnął fałszywy policjant. Pomagał równie autentyczny…
Wielomiesięczna praca tomaszowskich policjantów oraz nadzorującego śledztwo prokuratora doprowadziła do zatrzymania 23-letniego mieszkańca Pruszkowa. Mężczyzna działając metodą na policjanta i prokuratora wyłudził blisko 650.000 złotych od mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Decyzją sądu 23-latek został aresztowany na 3 miesiące.

4 listopada 2020 roku policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z tomaszowskiej komendy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, iż w okresie od 19 października 2020 roku do momentu złożenia w sprawie zawiadomienia, mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego stał się ofiarą oszustów. Przestępcy metodą "na policjanta i prokuratora" wprowadzili go w błąd i doprowadzili do przekazania blisko 650.000 złotych swoich oszczędności.

Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony został telefonicznie poinformowany przez rzekomego policjanta, że jego dowód osobisty został podrobiony i może być wykorzystany do wypłaty oszczędności zgromadzonych na bankowych kontach. Podczas rozmowy mężczyzna dał się przekonać, że jedynym ratunkiem przed utratą kilkusettysięcznych oszczędności jest wypłacenie ich z banku i przekazanie "policjantom" prowadzącym sprawę, co też mężczyzna uczynił.

Dalej sprawę przejął fałszywy prokurator, któremu udało się nakłonić mężczyznę na likwidację lokat oszczędnościowych i ponowne przekazanie pieniędzy na potrzeby "prowadzonej sprawy”. Finalnie na skutek odpowiednio moderowanych rozmów telefonicznych, tomaszowianin dał się również nakłonić na przekazanie swoich kart płatniczych, co jak się okazało umożliwiło sprawcom wypłatę z bankomatów zlokalizowanych w Warszawie jak i na terenie województwa mazowieckiego kolejną kilkusettysięczną kwotę.

Skrupulatnie gromadzony przez policjantów materiał dowodowy oraz uzyskane przez prokuratora dane teleinformatyczne, pozwoliły na wytypowanie 23-letniego pruszkowianina jako sprawcy kilkunastu wypłat gotówkowych z kont pokrzywdzonego. 19 października 2021 roku tomaszowscy policjanci zatrzymali 23-latka w miejscu pracy na terenie Pruszkowa. Po przewiezieniu do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa na skutek, którego doszło do utraty przez pokrzywdzonego znacznych wartości, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 23-latka areszt na najbliższe trzy miesiące. Sprawa nadal ma charakter rozwojowy.     

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emerytka
emerytka 27.10.2021, 11:30
Uuuu! ale biedny emeryt uskładał.
?
? 26.10.2021, 20:51
A co się dzieje ze skarbnikiem partii "Możemy" Pani Agnieszki Łuczak? Siedzi? Tam zdaje się cała bańka wchodziła w grę, czy nawet ponad?

Pozostałe