Ten mężczyzna zgwałcił dziewczynkę. Pomóż policji ustalić kim jest

  • 03.11.2021, 10:40 (aktualizacja 06.11.2021, 13:36)
  • News4Media
Ten mężczyzna zgwałcił dziewczynkę. Pomóż policji ustalić kim jest iStock / screen ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili
Są takie sprawy, które przez wiele lat nie znajdują swojego rozwiązania. Jedną z nich jest doprowadzenie do gwałtu dziewczynki. Choć do zdarzenia doszło w 2019 r., teraz policja publikuje portret pamięciowy sprawcy i prosi o pomoc w ustaleniu, gdzie może przebywać mężczyzna.

Sprawa sprzed lat

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzą postępowanie wobec mężczyzny podejrzanego o siłowe zmuszenie młodej dziewczynki do odbycia z nim stosunku seksualnego. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce latem 2019 roku. Zgodnie z treścią art. 197 kodeksu karnego, za gwałt przewidziana jest kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Jeśli ofiarą było dziecko poniżej 15 roku życia, najkrótszy możliwy czas więzienia wynosi 3 lata.

Kim jest ten mężczyzna?

Z nadzieją na odnalezienie gwałciciela sprzed lat policja zdecydowała się pokazać publicznie portret pamięciowy mężczyzny wraz z rysopisem. Podejrzany ma ok. 30 lat i 185 cm wzrostu i średnią budowę ciała. Kontur jego twarzy jest regularny. Spod kaptura mogą ukazywać się czarne, kręcone włosy. Sprawca w chwili zdarzenia miał kilkudniowy zarost. Charakteryzują go jasne oczy. Kiedy doszło do przestępstwa, miał na sobie czarną bluzę oraz szare, dresowe spodnie.Gdzie zgłosić istotne informacje?

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości gwałciciela lub wnieść do sprawy istotne informacje, mogą kontaktować się z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod numerami telefonu: 47 841 48 35 oraz 47 841 12 00, które czynne są w dni robocze pomiędzy godziną 8 a 16. Całodobowo zgłoszenia przyjmuje również dyżurny jednostki, z którym można skontaktować się dzwoniąc pod numer 47 841 22 50. Informacje można przekazać także pod numerem alarmowym 112 obowiązującym na terenie całego kraju.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe