"Ani jednej więcej" na Placu Kościuszki

  • 06.11.2021, 16:27 (aktualizacja 06.11.2021, 17:48)
  • redakcja
"Ani jednej więcej" na Placu Kościuszki
Śmierć ciężarnej 30-letniej kobiety, która trafiła do szpitala w Pszczynie, jest bardzo trudną sprawą, która wymaga wyjaśnienia - podkreślił w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Będzie ona wyjaśniona przez prokuraturę; ja zleciłem kontrolę NFZ-owi - dodał. Tymczasem w całej Polsce odbywały się protesty. Wczoraj na tomaszowskim Placu Kościuszki zgromadziło się także kilkadziesiąt osób. Większość z nich bierze udział we wszystkich podobnych akcjach organizowanych przeciwko Rządowi Prawa i Sprawiedliwości. W 100 tysięcznym powiecie centralny plac miasta powinien być w tej konkretnej sprawie wypełniony po brzegi. Tymczasem zjawia się tu nieliczna grupa przeciwników PiS. Tragedię młodej kobiety skonfrontowano z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i doprowadzono do jej upolitycznienia. Zabrakło refleksji dotyczącej całego systemu opieki zdrowotnej, który skażony jest niewiarygodną wręcz bezdusznością. Zapewne można za wszystko obwiniać pielęgniarki, lekarzy itd. ale gdy uświadomimy sobie, że np. nauczycielom przysługują roczne płatne urlopy na poratowanie zdrowia a lekarze i pielęgniarki mający na co dzień do czynienia z chorobami, cierpieniem, śmiercią i rozpaczą rodzin w wymiarze kilkukrotnie przekraczającym 20-godzinne pensum być może uda się choć odrobinę zrozumieć, że system rodzi patologię

Przepisy prawa dotyczącego aborcji zostały zmienione na skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października ub. roku. Wcześniej obowiązująca od 1993 r. Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, zwana tzw. kompromisem aborcyjnym, zezwalała na dokonanie aborcji w trzech przypadkach: w sytuacji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (gwałt, kazirodztwo) oraz w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Ta ostatnia przesłanka została uznana przez TK za niekonstytucyjną - przepisy nadal dopuszczają możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu.

W miniony weekend media obiegła historia 30-letniej kobiety, która trafiła do pszczyńskiego szpitala w 22. tygodniu ciąży, kiedy odeszły jej wody płodowe. U płodu już wcześniej stwierdzono wady rozwojowe. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Rodzina zmarłej stoi na stanowisku, że lekarze zbyt długo zwlekali z zakończeniem ciąży, co przyczyniło się do zgonu.

Pełnomocniczka rodziny stoi na stanowisku, że lekarze zbyt długo zwlekali z zakończeniem ciąży, co przyczyniło się do zgonu. Sprawę bada prokuratura, kontrolę w placówce rozpoczął też Departament Kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia. Czynności sprawdzające podjął działający przy Śląskiej Izbie Lekarskiej Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Katowicach

Co na to minister Niedzielski? Twierdzi, że postara się wyjaśnić w komunikacie skierowanym do lekarzy, że "w przypadku zagrożenia, które razem z konsultantem bardzo konkretnie zidentyfikujemy, pokazując odpowiednie momenty dotyczące różnych faz ciąży, takie decyzje absolutnie powinny być podejmowane". Dodaje, że lekarze muszą mieć "klarowny sygnał, że nie trzeba bać się w sytuacjach oczywistych podejmować takich trudnych decyzji".

- Spotykamy się tutaj w związku z odejściem jednej z nas, która zginęła na kobiecym stanowisku. Chciała mieć dziecko i niestety... nie ma tego dziecka... nie ma także i jej. Jestem tutaj w imieniu Kongresu Kobiet w Tomaszowie Mazowieckim. Jako kobiety powinniśmy oddać Izie cześć, ponieważ zginęła w związku z obowiązywaniem ustawy, która została przez Trybunał Konstytucyjny uchylona. Proszę o chwilę ciszy, by uczcić pamięć Izy. 

- mówiła Wanda Motyl dodają, że wiele osób uważa, iż polityka ich nie dotyczy, tymczasem puka ona każdego dnia do ich drzwi. Przeczytała też listę kobiet, które odpowiadają za obecny stan prawny. Wśród nich głównie posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniała o projekcie ustawy złożonym w Sejmie przez Kaję Godek i fundację pro life.

- Ta ustawa odbiera mi cale moje człowieczeństwo. Odbiera mi moją wolność sumienia. Ta ustawa odbiera mi mój wolny wybór. Moje sumienie jest moim sumieniem. Jestem tutaj dla Izy i moich trzech wnuczek. Ciąża nie jest chorobą. Do ciąży zostałyśmy stworzone. Znamy kobiety, które nie mogą mieć dzieci i wiemy jak dla nich to trudne i jak bardzo cierpią. 

W czasie protestu zbierano też podpisy w sprawie liberalizacji ustawy aborcyjnej. 

- Ostatnio jeden z polityków PIS stwierdził, że wyrok nie dotyczy młodych kobiet. To jest absurdalne. Jak to nie dotyczy? On głównie dotyczy młodych kobiet. które będą planować ciążę, będą planować przyszłość. Ja, jako młoda kobieta boję się mieć dzieci w tym kraju. Boję się zajść w ciążę. Boję się, że lekarze zaczną mi odmawiać badań. To niewiarygodne, jak ci ludzie są oderwani od rzeczywistości. 

- mówiła jedna z uczestniczek protestu 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Diabeł
Diabeł 16.11.2021, 22:04
Strong, cieniu dopiero co razem z Luxem broniliście życia płodów. Wśród uchodźców też są dzieci, te dzieci chyba same nie zdecydowały o imigracji? Brońcie ich pobożni dobrzy chrześcijanie przed ich rodzicami, podobnie jak bronicie płodów przed matkami. A gdyby ta kobieta, która umarła w szpitalu bo nie przeprowadzono aborcji, była wśród uchodźców ? Wtedy z radością pozwolili byście jej tam umrzeć razem z płodem. Tacy z was zakłamani katole. Z biblii znacie tylko stary testament w dodatku tylko te fragmenty które ksiądz przeczytał w niedziele.
Figo-fago
Figo-fago 21.11.2021, 19:19
Takiego dna i takiej dennej argumentacji dawno nie czytałem - ćwoku jeden. Rzeczywiście jesteś taki głupi, czy tylko takiego głupka udajesz ???
Diabeł
Diabeł 23.11.2021, 17:01
Taka denna argumentacja, że aż Jezus w twoim sercu się zasmucił, że nie rozumiem na czym polega chrześcijańskie miłosierdzie ;) Bo przecież Jezus był Polakiem, Maryja z Częstochowy pochodziła a muzułmanie, żydzi i murzyni to nie twoi bliźni.
kabanos
kabanos 19.11.2021, 10:38
No nie wszystkie dzieci są równe. Te w formie zarodka warte są ochrony za wszelką cenę, te żywe są nie warte nic a nawet stają się wrogami urojonymi...
Strong
Strong 17.11.2021, 00:38
...chyba te "dzieci z Michałowa", co dzisiaj rzucały kamieniami w Naszych mundurowych, buahhaahha. Może przygarnij, otwórz szkołę :-))
... improwizuj _diabeł dalej..., niestety nie zmienia to całokształtu sprawy dot. Pszczyny :-))
pal gume
pal gume 16.11.2021, 09:05
Po co ta dyskusja? Prawo aborcyjne w Polsce dopuszcza aborcję w takim przypadku, w jakim znalazła się ta biedna dziewczyna. Lekarzom odebrać prawo do zawodu, rodzina wytoczy proces i niech się tym zajmie sąd. Ruch proaborcyjny w Polsce zrobił sobie kozła ofiarnego z tej dziewczyny... "Ani jedną więcej" nie wycierajcie sobie swoich zakłamanych mord.
Diabeł
Diabeł 16.11.2021, 12:57
Prawo do aborcji w sytuacji zagrożenia życia kobiety jest fikcją. Wystarczy, że lekarz będzie wierzącym katolikiem, zasłoni się klauzulą sumienia i będzie zwlekał. W tym przypadku lekarze nie odmówili aborcji, tylko zwlekali do ostatniej chwili.
Strong
Strong 16.11.2021, 14:17
Działaj, działaj... i improwizuj _diabeł dalej... już kolejne "lanie wody", ale niestety nie zmienia to nic, a nic całokształtu sprawy :-))
Figo-fago
Figo-fago 16.11.2021, 16:55
Strong: ten typ już tak ma!!! Głowa wielka, ale klocki w tej główce źle poustawiane. I nikt na to nic nie poradzi.. Można się tylko uśmiechnąć....
Diabeł
Diabeł 12.11.2021, 14:37
Jakoś na forum nie widać kobiet, które popierały by prawie całkowity zakaz aborcji w Polsce. Wypowiadają się same konserwatywne samce. Piękną Polskę chcecie budować dla naszych kobiet ;) Polki już powinny gromadzić zaskórniaki, na ewentualną wycieczkę zagraniczną ratującą życie w przypadku zagrożonej ciąży, bo raczej na wasze wsparcie nie będą mogły liczyć.
Żona
Żona 13.11.2021, 16:46
Wolę konserwatywnego samca niż diabelskiego mąciciela.
Diabeł
Diabeł 14.11.2021, 14:43
Żono, prawdziwy diabelski mąciciel może zasłania się "prawem naturalnym', "tradycją', 'Bogiem'. Tak na marginesie, gdybyś znała Pismo Święte, wiedziała byś że Bóg oraz jego pobożni pomocnicy, maja na swoim koncie znacznie więcej ofiar niż Diabeł ;) Diabeł prawie nikogo nie skrzywdził a główną jego przewiną było to, że miał inne zdanie niż Bóg na niektóre sprawy. Nie zapominaj też o tym że to Bóg stworzył diabła i podzielił się z diabłem władzą ;)
Żona
Żona 15.11.2021, 09:14
Bóg nie stworzył diabła, stworzył anioły, które otrzymały wolną wolę. Jednym z najpotężniejszych był anioł światłości - Lucyfer. Wybrał po swojemu, odwrócił się od Boga. Zniszczyła go pycha. Był pewien, że wie najlepiej. Uważaj na siebie, bo czytając Twoje wpisy odnosi się wrażenie, że Ty też wiesz wszystko najlepiej.
Diabeł
Diabeł 15.11.2021, 12:43
Bóg stworzył diabła, hitlera, stalina, biernie przyglądał się holokaustowi, sprowadził potop, zniszczył Jerycho mordując kobiety i dzieci, kazał narodowi wybranemu eksterminować ludność na obszarach tak zwanej "ziemi obiecanej". Jego wyznawcy zorganizowali św inkwizycję, krucjaty, nawracanie mieczem i gwałtem pogan. Obecnie w środowisku kapłańskim ukrywają się pedofile, a wyżsi rangą biskupi chronią pedofili w sutannach. A ty w jego imię chcesz zmuszać inne kobiety do pełnienia funkcji żywej trumny. A co takiego zrobił diabeł ? To co napisałaś o diable nie wzięło się z biblii którego najwyraźniej nie czytałaś tylko z jakiejś legendy ;) Być może z serial netflix "Lucyfer" ;)
Lux
Lux 15.11.2021, 21:58
Każde życie jest cudem. A to co się obecnie dzieje z milionami mordowanych dzieci to shoah. Aborcjoniści robią właśnie to samo co Hitler i Stalin. Czy wobec łamania prawa do życia Twoim zdaniem Bóg powinien zainterweniować i co zrobić? zamordować wszystkich aborcjonistów i innych zbrodniarzy? On tak nie działa, dlatego nie wymordował swoich oprawców tylko umarł za nich na krzyżu. Dlatego pozwala Ci żyć i pisać twoje mądrości, bo masz wolną wolę. Myślę że Twoje błędne myślenie wynika z Twoimi kłopotami z 6 przykazaniem.
Diabeł
Diabeł 16.11.2021, 12:49
lUX, czy wszyscy wierzący to analfabeci, którzy nie potrafią nawet przeczytać najważniejszej księgi swojej religii? Jeśli płód to człowiek taki jak ty, to dlaczego na cmentarzach katolickich nie ma żadnych grobów poronionych dzieci? Ciekawy jestem także jakie jest twoje zdanie na temat przyjmowania uchodźców, pobożny człowieku ? Wiesz dlaczego Bóg nie reaguje? Bo to postać fikcyjna z mitologi judeo-chrześcijańskiej. Konserwy takie jak ty chcą tworzyć prawo w oparciu o fikcyjną postać literacką ;)
Strong
Strong 16.11.2021, 14:24
... widziałeś, cieniu jak twoi uchodźcy "dzieci z Michałowa" :-)) rzucały kamieniami w polskich pograniczników strzegących granicy przed przestępcami.
Zgłoś się tam ze swoją rodzinką i przygarnij to towarzystwo do domku... nie krępuj się _diabeł wcale, nie wstydź się, śmiało ich bierz :-)))
Żona
Żona 14.11.2021, 18:54
Bóg nie stworzył diabła. Stworzył anioły, a wśród nich jednym z najpotężniejszych był anioł światłości - lucyfer. Wszyscy otrzymali wolną wolę. Anioł światłości wybrał zło. Chciał być większy od Boga. Zgubiła go pycha. Czytając Twoje wpisy diable można odnieść wrażenie, że Ciebie też gubi pycha. Wiesz wszystko najlepiej. Uważaj na siebie.
Strong
Strong 12.11.2021, 20:19
Odkładaj, odkładaj... stworzysz fundusz i będziesz zarządzał, wspomagał i dzielił :-))

W tej chwili nie ma w RP całkowitego zakazu aborcji. Komuś nie odpowiada prawo w Polsce, nie chce się do niego stosować, może zmienić obywatelstwo i wyjechać albo będzie odpowiadał za swoje popełnione czyny zabronione w RP. To nie jest przecież takie skomplikowane.
Strong
Strong 10.11.2021, 08:26
_diabeł... ciapatych i ich dzieci nikt nie zapraszał do RP. Zrobili sobie sami wycieczkę rodzinną, nawet zapłacili za nią sporą kasę, to teraz niech podróżują po Białorusi, zwiedzają. Chcieli do Niemiec, mogli jechać do Niemiec, a nie do Łukaszenki.
Mogą też przekroczyć granicę RP na wielu przejściach granicznych zgodnie z prawem. Nikt przecież im tego nie broni.
Wybierają jednak inne rozwiązania, niezgodne z prawem, więc niech się bujają. Naruszając prawo, to przestępcy są.
Jak ci ich szkoda to sam weź paru byczków 20-35 letnich z dziećmi i ich radośnie ugość parę tygodni wraz ze swoją najbliższą rodziną w domku, a nie proponujesz innym.
Inni ich nie chcą w Polsce, wypad skąd przyjechali.
Czekamy z utęsknieniem na -15*C i śnieg :-))
Diabeł
Diabeł 10.11.2021, 14:08
Strongu, czytaj ze zrozumieniem obrońco życia poczętego. Mi nie jest ich szkoda, ale jeżeli uważasz, że możesz kobiecie kazać rodzić narażając życie to pokazuje ci lepsze sposoby ochrony życia. Za waszymi fałszywymi hasłami obrony życia poczętego nie ma nic poza fundamentalizmem religijnym i konserwatyzmem. To typowe dla prawicowców, że lubicie w imię swojej moralności posyłać innych na śmierć.
takie tam
takie tam 12.11.2021, 22:59
JP2 pisał że „należy postępować w taki sposób, aby imigranci niechrześcijanie zawsze znajdowali u chrześcijan jednoznaczne świadectwo miłości Boga w Chrystusie. Powinni oni doznawać przyjęcia tak serdecznego i bezinteresownego, ażeby pobudziło ich to do refleksji nad religią chrześcijańską i motywami owej wzorowej miłości”
Strong
Strong 10.11.2021, 19:39
Cały czas czytam... to po co skamlesz, że prawo jest złe, jak to lekarze nie potrafili zadbać o tą ciężarną i jej dziecko?
Jak lekarz miał wątpliwości lub był niedouczony... to patrz mój wpis niżej :-)) ...i nie chodzi o jego pełny brzuch, wyżywienie lub godzinki, a słabe umiejętności.
Figo-fago
Figo-fago 11.11.2021, 10:36
Brawo Strong!!! Jeżeli życie tej kobiety w ciąży było zagrożone, to obecne prawo nie tylko nie zabrania tym lekarzom-konowałom ratowania tej kobiety, ale nawet nakazuje KAŻDEMU lekarzowi, w pierwszej kolejności, ratowanie życia KAŻDEGO człowieka.
Ci lekarze (raczej lekarzyny za dychę), to takie same bezmózgowia jak ten cały Diabeł.
Takie bezmózgowie nigdy nie znajdzie konkretnych argumentów, więc jedynym wyjściem jest obrażanie tych, którzy te konkretne argumenty przedstawiają.
Właśnie tak wygląda niedouczona, polska "wiocha".

Do Stronga: dziwię się, że z takim badziewiem dyskutujesz.
Diabeł
Diabeł 12.11.2021, 14:29
Bo Strong, mimo że się ze mną nie zgadza, to jednak dyskutuje używając jakichś argumentów. Ty natomiast zamiast argumentów używasz epitetów czyli jesteś zwykłym hejterem. Myślisz, że jak mnie obrazisz i 5 osób cię poprze na forum to masz rację. Figo-fago przestaniesz chwalić to prawo gdy jakaś kobieta z twojej rodziny stanie się jego ofiarą.
Figo-fago
Figo-fago 13.11.2021, 15:55
Jeżeli kobietę z mojej rodziny będą obsługiwać prawdziwi lekarze, a nie medyczne matoły, nie znające również przepisów prawa, to z pewnością ta kobieta zostanie dobrze obsłużona.

A rodzina kobiety z Pszczyny nie będzie sądziła Państwa Polskiego, a lekarzy matołów.
Szkoda, że są tacy, jak ty, którzy z nienawiści do pisiorów, piszą totalne bzdury.
ll
ll 10.11.2021, 11:17
typowy prawdziwy chrześcijanin...
Strong
Strong 10.11.2021, 12:12
Wolisz _II.. muzułmanów i ich religię, najlepszego, nie widzę przeciwwskazań, zawsze możesz wyznawać islam, nie właź jednak z brudnymi buciorami w naszą religię.
Oni szybciutko wyprostowaliby twój światopogląd i ścieżkę życiową. :-))
Dziwne
Dziwne 10.11.2021, 11:28
A po czy poznajesz?
ll
ll 10.11.2021, 13:50
Poznaje po wypełnionej miłosierdziem wypowiedzi
I
I 10.11.2021, 18:51
To masz wyraźnie problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Diabeł
Diabeł 09.11.2021, 14:57
Ja nie mówię, że lekarze byli super i nie popełnili błędu sąd rozstrzygnie, ale złe prawo będzie pogarszało sytuację kobiet na oddziałach położniczych. Większość ludzi tak działa, że nie jest nastawiona bohatersko, nie narazi swojego stołka żeby chronić życie człowieka. Większość zaryzykuje życie innego człowieka, żeby tylko nie narazić się na konsekwencje prawne. Dlatego podstawa to dobre prawo, chroniące kobietę a nie stawiające płód z wadami ponad wartość życia dojrzałego człowieka. Jeśli chcecie chronić ludzkie życie to przyjmijcie dzieci uchodźców, a nie zmuszacie kobiety do rodzenia martwych ledwo żywych płodów.
Strong
Strong 10.11.2021, 00:29
Prawo jest dobre, tylko tacy jak ty i te konowały lekarze z Pszczyny nie potrafią go czytać ze zrozumieniem i stosować w praktyce (bo oczywiście tak wam wygodnie) Żeby coś zrobić dobrze, to trzeba tego chcieć i ciut się zaangażować, oni to mieli wtedy wywalone, umywają od tego ręce i zganiają na wszystko i wszystkich, tylko nie na swoje braki i olewatorskie podejście do pacjenta, którym powinni się sumiennie i odpowiednio zająć... Jak nie wiedział co ma zrobić to powinien warować przy ciężarnej i obserwować non stop 24/24, wezwać do pomocy innego "fachowca" lub 4, jak była taka potrzeba, bo był niedouczony, przewieźć do innego szpitala, itd... ale po co, jak można to olać i zgonić na przepisy..., i taka jest prawda.
Na oddziałach sytuację ciężarnych nie będzie pogarszało żadne prawo, a jedynie lekarze lub biały personel, jak już.
Diabeł
Diabeł 10.11.2021, 14:16
Ty w pracy też warujesz 24/dobę i jeszcze wzywasz czterech specjalistów żeby rozwiązać problem? Siedzisz w domku i przy browarku wypisujesz jak to służby medyczne nie powinny spać, jeść i nie mieć życia prywatnego. Życzę ci takiego lekarza po całodobowym dyżurze albo po dwóch dobach, żeby taki właśnie lekarz udzielał ci pomocy.
Strong
Strong 11.11.2021, 12:26
No właśnie _diabeł, ty nie rozumiesz podstawych rzeczy... raczej udajesz, że nie rozumiesz i rzeźbisz dalej te swoje bzdety, ten "gamoń" właśnie nie warował, nie pilnował, jak powinien, (A ZDECYDOWANIE POWINIEN) nie konsultował, nie zawezwał 4 innych specjalistów dużo mądrzejszych od siebie i masz tego efekt w Pszczynie.

Na takiego gamonia nie chciałbym się nawet o.d.l.a.ć. , a co mówić dopiero o pomocy od niego.
Diabeł
Diabeł 12.11.2021, 14:20
Strong, a może lekarz nie miał skąd wezwać czterech specjalistów? Może musiał wrócić do domu zająć się własną rodziną i nie miał czasu warować ? lekarz jak każdy człowiek powinien mieć prawo pracować 8 godzin i wracać do domu, a to czy ktoś po zakończeniu jego zmiany zajmie się pacjentką to powinna być sprawa dyrektora szpitala i NFZ. Jeśli nie stać nas jako społeczeństwo utrzymywać odpowiedniej liczby etatów lekarzy, położnych, pielęgniarek czy ratowników medycznych to nie jest to wina pracowników służby zdrowia.
Strong
Strong 12.11.2021, 23:17
Improwizuj _diabeł dalej... kolejne "lanie wody", ale niestety nie zmienia to całokształtu sprawy.
Strong
Strong 12.11.2021, 20:27
Tak, tak, ble, ble... ani naszego polskiego prawa i TK, o którym cały czas trąbisz. Czynnik ludzki tu zawinił, i będzie odpowiadał za to.

_diabeł nie rozśmieszaj mnie on nie mógł zostawić ciężarnej pacjentki i jej zagrożonego dziecka i iść sobie do domu zająć się swoją rodziną, psem, czy kanarkiem, nawet jeżeli już skończył dyżur 24h, a nie miał kumatego zmiennika tylko podobnego do siebie konowała...
...a jednak zrobili to... i zmarły dwie osoby, a teraz ogólne zdziwienie, twoje i innych. Ogarnij się człowieku - ty brykasz jeszcze na 4 do przedszkola, czy już do I klasy uczęszczasz? :-)))
Mały
Mały 09.11.2021, 19:21
Kiedy ratujemy życie człowieka, u którego ustała akcja serca pobudza się je do pracy, aby mógł żyć dalej. Kiedy pozbawia się człowieka życia jego serce przestaje bić. W wyniku aborcji serce płodu (czytaj małego człowieka) przestaje bić, aby już nie mógł dłużej żyć.
Mały
Mały 09.11.2021, 19:04
A w czym jesteś lepszy lub lepsza od płodu (czytaj malutkiego człowieka) chorego lub zdrowego?
Diabeł
Diabeł 10.11.2021, 00:15
Mały ty byś wolał żeby twoja żona umarła czy płód, a może oboje powinni się poświęcić dla dobra twojego sumienia ? Jestem lepszy od "takiego małego dziecka" bo mam świadomość, a płód z wadą letalną, a taki to był przypadek nie ma świadomości. Czyli nawet nie wie że żyje. Poza tym żona ma dla mnie większą wartość niż dziecko które umrze dwie godziny po porodzie. Nie ma sensu pozwalać żeby takie dzieci się rodziły. Dla twojej wiedzy Mały, wada letalna to wada która nie pozwala dziecku żyć.
Mały
Mały 10.11.2021, 11:11
Jeżeli masz świadomość to powinieneś wiedzieć, że aborcja jest śmiercią w męczarniach. Jeżeli masz świadomość to powinieneś wiedzieć, że na świecie żyją ludzie , którzy nie rozumieją, nie mają świadomości swojego istnienia, a nie są eksterminowani. Eksterminację przeprowadzał Hitler. On też dzielił ludzi na wartościowych i bezwartościowych.
Lobo
Lobo 09.11.2021, 14:35
Niezle tłumy. Żenada. Robienie polityki z tragedii kobiety i jekj rodziny. Niekompetencja, zaniedbanie albo głupota lekarza, a ulica się grzeje. Jeśli po latach nauki lekarz nie rozumie zapisów ustawy, to nie wiem co powiedzieć.
Diabeł
Diabeł 10.11.2021, 00:18
Skoro to takie logiczne to dlaczego trybunał konstytucyjny musiał orzekać w tej sprawie ? Do niedawna uważano że to logiczne że dziecko z wadą genetyczną można usunąć, teraz mądrzy sędziowie uznali że to nie zgodne z konstytucją.
Tm
Tm 08.11.2021, 08:24
Zbijanie kapitału politycznego na tragedii to obrzdliwosc!
...)
...) 08.11.2021, 08:02
diabeł idź się wyśpij
Diabeł
Diabeł 07.11.2021, 21:29
Lekarze mieli do wyboru, albo przeprowadzić aborcję i czeka ich prokuratura, albo czekać aż płód umrze, ryzykować życie pacjentki i wtedy też grozi im prokuratura. Świetne prawo mamy, takie cywilizowane. Płód miał wady letalne i tak czy inaczej by umarł.
...)
...) 08.11.2021, 08:00
skoro mieli taki wybór TO DLACZEGO NIE RATOWALI MATKI?
Diabeł
Diabeł 08.11.2021, 08:27
Bo trybunał konstytucyjny, PiS oraz połowa Polaków stoi na stanowisku, że płód jest ważniejszy od kobiety.
Strong
Strong 08.11.2021, 14:53
Nie szerz defetyzmów i nieprawdy, kolejny konował lekarski nie zajął się pacjentką jak powinien. Wolał dłubać w nosie i czekał z utęsknieniem na koniec swojej zmiany, by inny "fachowiec" się nią zajął. Nie przewidzieli tylko, że może ona umrzeć... i się teraz narobiło.
Bajkopisarze teraz dorabiają swoje, du...ie, uszy, medialne teorie spiskowe, a raczej polityczno-lewackie, bo się nadarzyła lux okazja. TK i rząd nie ma nic do tego.
Za oczywiste błędy lekarskie odpowiadają wyłącznie lekarze i nikt inny. Lejcie wodę na inny temat, ten jest już słaby do dalszej dyskusji.
Andrzej
Andrzej 08.11.2021, 13:22
Czemu człowieku wprowadzasz ludzi w błąd. Nadal obowiązuje przepis o możliwości aborcji w sytuacji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety.
Były i są przeprowadzane aborcje objęte tą przesłanką a nie nie było wyroku skazującego lekarza za takie działanie.

Więc czemu kłamiesz?
Diabeł
Diabeł 08.11.2021, 15:49
To przekonaj lekarzy, że tak jest. Możesz sobie tak gadać bo ci więzienie nie grozi za gadanie. Lekarze natomiast mają prokuratorski topór na karku oraz klauzulę sumienia. Mogą powiedzieć, że im sumienie nie pozwala abortować, a mogą też powiedzieć, że ciąża nie zagraża jeszcze życiu i czekamy co się stanie, potem powiedzieć że nastąpiło nagłe pogorszenie i robili co mogli. Pacjentka może wymiotować na korytarzu i umierać na sepsę w imię dobrego samopoczucia osób religijnych ;) Takiego prawa bronicie panowie Andrzeju i Strong.
Strong
Strong 08.11.2021, 20:00
Skończ już... i wstydu sobie oszczędź :-))
Jak się nie nadaje na lekarza, niech idzie na śmieciarza.
Albo ty _diabeł mu znajdź jakieś zajęcie, razem będziecie te głupoty opowiadać innym łykającym te wasze banialuki.
trybunałprzylebskiej
trybunałprzylebskiej 07.11.2021, 19:00
stary gej ze swoją kucharką rządzą krajem tego jeszcze nie było !
X
X 07.11.2021, 12:01
A co jeżeli kobieta umiera w wyniku legalnej aborcji? Czy ktoś będzie protestował?
Diabeł
Diabeł 07.11.2021, 20:35
Tak, Kaja Godek, ordoiuris, panowie w czarnych sukienkach oraz oraz inni ekstremiści tacy jak ty.
Window
Window 07.11.2021, 22:52
Czyli tobie jest obojętne, że kobiety w wyniku legalnej aborcji umierają. Bardzo, bardzo smutne…Czyli Twój podpis pasuje do poglądów.
Diabeł
Diabeł 08.11.2021, 02:06
Window, kobiety same powinny decydować w sytuacji zagrożenia ciąży czy chcą ryzykować aborcję czy nie, oczywiście przy wsparciu lekarza. Mnie to nie powinno obchodzić, ciebie też nie powinno, ani też Zbigniewa Ziobry, ani fundamentalistów religijnych. Próbujecie odwrócić kota ogonem i wmówić, że kieruje wami troska o kobietę. Popieracie zakaz aborcji żeby zmusić do rodzenia ledwo żywych płodów, a sytuacja jest taka że kobiety umierają z powodu zakazu aborcji. Kobieta umarła przez sędziów trybunału konstytucyjnego.
...)
...) 08.11.2021, 07:57
Diabeł..
zakładam że umiesz czytać(skoro umiesz pisać) przeczytaj KONSTYTUCJĘ RP i będziesz wszystko wiedział na ten temat.
w tym szpitalu leczą lekarze czy sędziowie trybunału??
D
D 08.11.2021, 07:24
Akurat aborcja spowodowana zagrożeniem życia kobiety w polskim prawie nie jest zakazana.
Diabeł
Diabeł 08.11.2021, 08:32
D, jesteś takim specjalistą to idź do kliniki położniczej i decyduj które przypadki to na pewno zagrożenie życia matki, a które być może zagrożą. Granica nie jest taka oczywista jak nam się wydaje, sąd może to różnie interpretować i wsadzić do więzienia lekarza za aborcję lub za narażenie matki.
Strong
Strong 08.11.2021, 15:10
_diabeł mega 'lej woda' - nie pierwszy raz :-))
Andrzej
Andrzej 08.11.2021, 13:33
W 2020 Polsce wykonano 21 zabiegów ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia matki. Przytocz chociaż jeden wyrok sądu uznającego winę lekarza.
Diabeł
Diabeł 08.11.2021, 15:52
Andrzej, naprawdę myślisz, że w całej Polsce w ciągu roku 2020 było tylko 21 przypadków zagrażających życiu matki i wymagających aborcji ?
K2
K2 07.11.2021, 12:49
To wtedy jest to decyzja kobiety a nie jakiegoś spaślaka w czarnej kiecce. Kazdy ma swoje życie dla siebie i sam o nim powinien decydować
X
X 07.11.2021, 14:03
Ja chciałabym po prostu usłyszeć uczciwy głos od zwolenników aborcji, że aborcja nie jest SUPER, bo stanowi realne zagrożenie dla życia kobiety.
Diabeł
Diabeł 08.11.2021, 02:09
X, dlaczego niby myślisz, że ktoś musi ciebie przekonywać? nie chcesz to nierób sobie aborcji.
dax
dax 07.11.2021, 08:27
" I rodzina, i ja jesteśmy przekonani, że pani Izabela mogła żyć, a jej śmierć była przede wszystkim wynikiem niewłaściwego postępowania leczniczego w szpitalu – powiedziała w TVN24 Jolanta Budzowska, pełnomocniczka rodziny ciężarnej trzydziestolatki, która zmarła w szpitalu w Pszczynie. "
ceda
ceda 07.11.2021, 08:08
Jeżeli przyjedzie pogotowie do wypadku i zajmie się przykładaniem lodu do guza a nie tamowaniem krwotoku to tu żadna ustawa nie pomoże. Lekarz, który boi się ratować życie to niech przeniesie się do prosektorium a tam będzie miał czas na refleksję a nawet zjedzenie kanapki. Ulica wydała wyrok (emocje) a co będzie, że to była wina lekarzy to co wyjdziecie na ulicę i przeprosicie? Ustawa to jedno a ta sprawa to drugie. Nie przesądzajmy i poczekajmy.
bejc
bejc 07.11.2021, 05:02
Złe prawo nie może funkcjonować dobrze ...Jeszcze trochę i uchwalą prawo pierwszej nocy ,żeby Jarek był w 100 % przekonany że wszystko wyszło spod właściwego sortu
Edek
Edek 06.11.2021, 20:25
Chciałem wziąć udział w tej demonstracji i miałem szczere intencje, chciałem stanąć po stronie kobiet, lecz gdy dowiedziałem się że będą tam ci ludzie w kolorach tęczy którzy budzą we mnie agresję .... to wycofałem się.
Andrzej
Andrzej 08.11.2021, 13:52
Jeżeli kierowca zabije pieszego na przejściu to czy też należy robić protest, że takie mamy prawo. Czy winę ponosi kierowca za jego nieprzestrzeganie?

W Polsce nadal obowiązuje przepis o możliwości aborcji w sytuacji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety.
Zatem personel medyczny był zobowiązany do ratowania życia kobiety nawet kosztem dziecka.

A oto relacja i to nie z prawicowo-kościelnego pisma,
"Trafiła na oddział, ale nikt się nią nie zajmował. Iza coraz gorzej się czuła – opowiada pani Barbara. Dodaje, że nikt nie zauważył rozwijającej się u jej córki sepsy. Na oddziale nie było nawet termometru. – Lekarze kazali jej czekać, aż dziecko umrze – wtrąca pani Barbara.
Po interwencji jednej z pacjentek o godz. 1.25, Iza została przebadana, a następnie dostała kroplówkę. To pomogło na krótko. Zaczęła wymiotować"
Jan
Jan 07.11.2021, 22:46
to idź do kościoła może jakiś ksiądz ię tobą zaopiekuje ..
Pawełek
Pawełek 06.11.2021, 23:58
No i dobrze zrobiłeś, bo z przebarwionymi kolorowańcami mało kto ma po drodze. Oni ostatnio cały czas są nieszczęśliwi w tych swoich związkach. Nic im nie pasuje, za krótka, skórzana smycz i kaganiec doskwiera.
K2
K2 06.11.2021, 22:20
Edziu nie wychodź z domu jak pada deszcz bo niechcących zobaczysz tęcze i tą swoją agresją się pochlastasz.
keks
keks 07.11.2021, 07:55
Jest zasadnicza różnica między tymi tęczami. Chyba żadna ze stron nie chciałaby ich zrównywać.
...)
...) 07.11.2021, 07:10
do K2
nie porównuj tęczy do sześciokolorowej chorągiewki

Pozostałe