Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 06:12
Reklama
Reklama Odnawialne źródła Energii

Strofy dla Niepodległej

Za nami I Powiatowy Konkurs Recytatorski pn. „Strofy dla Niepodległej”. Był on organizowany w ramach obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego. Do konkursu wpłynęło 67 zgłoszeń. Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas 0-III, którzy też jako pierwsi odebrali swoje nagrody. Tu, decyzją jury w składzie: Beata Kubacka – Mizerska – przewodnicząca oraz członkinie: Jolanta Olczyk i Anita Kurpińska przyznano:

I miejsce Aleksandra Krzyżańska z kl. 0 SP nr 9 w Tomaszowie, przyg. p. Agnieszka Fijołek – Smejda

II miejsce Karolina Jaworska kl. II SP nr 1 , przyg. p. Anna Muszyńska

III miejsce Maria Melon PCAS, przyg. p. Joanna Domalik- Dróżdż

Wyróżnienia:

Wojciech Majda z kl. II SP nr 12, przyg. p. Beata Milczarek

 Lena Grzegorzewska kl. II AKPSP w Tomaszowie, przyg. p. Katarzyna Kuta

W kategorii kl. IV-VI

I miejsce Hanna Biegun kl. VI  AKPSP w Tomaszowie, przyg. p. Natalia Jaborska – Bieniek

II miejsce Aleksandra Kafar kl. VI SP nr 9 , przyg. p. Joanna Domalik – Dróżdż

III miejsce Michalina Goworek kl. V SP nr 6, przyg. p. Agnieszka Kujawska

Wyróżnienia:

Maria Mucha PCAS, przyg. p. Joanna Domalik – Dróżdż

Igor Górski kl. VI Zespół Szkół w Wiadernie, przyg. p. Anna Sobierska

W kategorii kl. VII-VIII

I miejsce Jagoda Kucharska kl. VIII SP nr 1, przyg. p. Karina Góra

II miejsce Jowita Mazurek kl. VIII SP w Glinniku, przyg. p. Małgorzata Smolarek

III miejsce Bartłomiej Gierczak kl. VIII SP nr 12, przyg. p. Mariola Tatarynowicz

Wyróżnienia:

Amelia Byczkowska kl. VIII SP nr 6, przyg. p. Ewa Turlik - Kostanek

Julia Śmiechowicz kl. VIII SP nr 1, przyg. p. Karina Góra

Karolina Gajewska PCAS, przyg. p. Joanna Domalik – Dróżdż

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:

I miejsce Zuzanna Guść, zgłoszenie indywidualne, przyg. Joanna Domalik – Dróżdż

II miejsce Dorota Lalek ZSP nr 2, przyg. p. Aneta Bednarek

III miejsce Nadia Gronostaj, zgłoszenie indywidualne, przyg. p. Joanna Domalik – Dróżdż

 - Uczestnicy I edycji konkursu postawili poprzeczkę bardzo wysoko, gdyż poziom recytacji był niesamowity. Myślę jednak, ze najważniejszy był tu poziom emocji, od którego aż gęsto było na sali widowiskowej. Widać, że i uczestnicy i ich opiekunowie włożyli mnóstwo pracy w przygotowania  - mówi dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. –  Bardzo dziękuję dyrektorom, nauczycielom za przygotowanie uczniów, umożliwienie im wystąpienia na scenie PCAS-u, a uczestnikom konkursu, że wzięli w nim udział i byli najlepsi. Bo tu tak naprawdę wszyscy byli najlepsi, i tak jak powiedziała p. Jolanta Olczyk z jury, wszyscy są zwycięzcami. Ciesze się, że właśnie w ten sposób włączyliśmy się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Przed nami jeszcze spektakl muzyczny, który odbędzie się w poniedziałek, 15 listopada, o godz. 18.30, na który już dziś bardzo serdecznie zapraszam.

Podczas konkursu w patriotycznym repertuarze zaprezentowali się też wokaliści PCAS-u – Lena Andrzejewska, Julia Stępień, Aleksandra Sobkiewicz i Justyna Sadowska, których przygotowała p. Katarzyna Rychlik. Tuż przed ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród i dyplomów, z etiudą teatralną pt. „Żeby Polska była Polską” wystąpili uczestnicy sekcji teatralnej prowadzonej przez p. Joannę Domalik – Dróżdż. Przy obsłudze transmisji na żywo pracowały uczestniczki sekcji filmowej, Zuzanna Chlebosz i Nadia Gronostaj, prowadzonej przez p. Pawła Zysiaka, a konkurs prowadziły adeptki sztuki teatralnej, Anna Smejda, Kornelia Kawecka i Nadia Gronostaj.

Nagrody wręczały: Elżbieta Łojszczyk, członek zarządu powiatu, Izabela Śliwińska, wiceprezydent Tomaszowa i Dorota Ignasiak, dyrektor PCAS-u.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy i upominki. Podziękowania i róże otrzymali również wszyscy nauczyciele, opiekunowie i instruktorzy przygotowujący uczestników do konkursu. Konkurs honorowym patronatem objęli: starosta tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski i prezydent Tomaszowa, Marcin Witko.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama