Niepodległościowy listopad w ZSP nr 8

  • 14.11.2021, 02:26 (aktualizacja 14.11.2021, 09:21)
  • ZSP nr 8
Niepodległościowy listopad w ZSP nr 8
Jak co roku społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 aktywnie uczestniczyła w wielu projektach związanych z obchodami Święta Niepodległości .

W głównych uroczystościach patriotyczno- religijnych 11 listopada 2021r. z okazji 103.Rocznicy Odzyskania Niepodległości wzięli udział uczniowie klas policyjnych, klasy przyrodniczej z elementami ratownictwa oraz pierwszej klasy technicznej.  Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski dalsze obchody Święta Niepodległości odbywały się na Placu im.Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości  Komendant Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman wręczył kadetom klasy drugiej policyjnej listy gratulacyjne za godne poszanowanie munduru oraz rzetelną pracę na rzecz bezpieczeństwa i dobrego imienia ZSP nr 8. Listy otrzymali: Wanessa Woraczek, Natalia Rybińska, Julia Kobyłecka i Maciej Białas. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Pomnikiem Legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Po zakończonych oficjalnych obchodach liczna grupa młodzieży ZSP nr8 brała udział w XVI edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości.

Już w poniedziałek 8 listopada 2021r. uczniowie klas europejskich wzięli udział nietypowej lekcji historii.  W Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt."Niepodległość" w reżyserii Krzysztofa Talczewskiego pokazująca drogę Polski do Niepodległości i początki naszej państwowości dla uczniów tomaszowskich szkół.

W dniu 10 listopada o godzinie 11.11 uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości w ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do Hymnu".

Na początku Pani Dyrektor Agnieszka Dziedzic wygłosiła krótkie przemówienie okolicznościowe. Następnie, na korytarzu pierwszego piętra chór szkolny odśpiewał Hymn Polski. Pozostała cześć społeczności uczniowskiej w tym samym czasie odśpiewała Hymn w klasach. Po uroczystości uczniowie wysłuchali audycji radiowej przygotowanej przez Jakuba Jędrzejewskiego i Filipa Owczarka (kl. 3BP) na podstawie opowiadania autorstwa Aleksandry Strzeleckiej (kl. 3BG).

 

 

Tradycją szkoły stały się rokrocznie przeprowadzane w ZSP nr 8 konkursy z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkursy zostały rozstrzygnięte 10 listopada 2021 roku.

Wyniki konkursu wiedzy z okazji 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę: I miejsce- Aleksy Wachnik (kl. III AP);  II- miejsce Karolina Jagiełło (kl. III BG);III miejsce -Michał Radziwoniuk   (kl. I A).

Wyniki  konkursu  plastyczno - historycznego z okazji 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę: I miejsce-Maja Plich ( kl. I A); II miejsce -Julia Madzio (kl. I TA); III miejsce Martyna Boksza (kl. I TA).

11 listopada o godz.15.00 w kościele św. Marcina w Białobrzegach odbyła się uroczysta Gala Finałowa XV Jubileuszowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Decyzją jury Daniel Wysokiński (kl. 2BP), który zaśpiewał utwór „Rozkwitały pąki białych róż” zdobył najwyższą nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego wykonawcy, natomiast Jakub Jędrzejewski otrzymał wyróżnienie, w swojej kategorii wiekowej wykonując utwór „Ostatnia kula”.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

ZSP nr 8

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe