Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej w "Trójce"

  • 14.11.2021, 15:43 (aktualizacja 15.11.2021, 09:29)
  • SP3
Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej w "Trójce"
W ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej.

Przed rozpoczęciem konkursu społeczność szkolna wysłuchała strof o wolności, a następnie  odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję  „Do hymnu” rozpropagowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Następnie poszczególni uczniowie wykonywali utwory o charakterze patriotycznym.

Komisja konkursowa uznała, że  wśród klas I- III najpiękniej zaprezentowała się Basia Piotrowska, uczennica kl. Ib, która z ogromną powagą i przejęciem zaśpiewała piosenkę pt. „Niepodległość”. Nagrodzone zostały także dziewczynki z klasy IIIb na czele z wokalistką, Natalką Bąk  oraz Adrian Karkocha , uczeń klasy IIb, który zaśpiewał utwór pt. „Szara piechota”. Wśród wykonawców we starszych klas nie przyznano I miejsca, doceniono jednak występ klasy IV, która wykonała utwór „Przybyli ułani pod okienko” oraz uczennic  z klasy VII, które wyśpiewały „Rotę”.

Za wizerunek sceniczny i radosne wykonanie pieśni „Płynie Wisła płynie” wyróżnienie otrzymała klasa IIa. Dyrektor szkoły, Lucyna Siudzińska podziękowała uczniom za chwilę wzruszeń, a następnie zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy przygotowanej przez panią Monikę Zając- bibliotekarza z okazji 100 rocznicy nadania szkole imienia Józefa Piłsudskiego.

SP3

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe