Uczniowie ZSP nr 8 gotowi do mobilności II projektu POWER

  • 14.11.2021, 20:38 (aktualizacja 15.11.2021, 09:23)
  • ZSP nr 8
Uczniowie ZSP nr 8 gotowi do mobilności II projektu POWER
Zakończył się etap przygotowania uczestników mobilności II projektu „Ścigaj marzenia rozwoju zawodowego” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" , którzy już jutro 15 listopada 2021r. rozpoczną praktyki zawodowe w Hiszpanii w mieście Ubeda. W drugim etapie projektu wyjechało na staż 20 uczniów z zawodów technik analityk i technik architektury krajobrazu-Technikum nr 6.

Przed wyjazdem uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 uczestniczyli w 25 godzinnym kursie języka angielskiego, który  prowadzony był przez p. Tomasza Radzikowskiego, ponadto brali udział w przygotowaniu kulturowym, którego celem było poznanie specyfiki kraju docelowego (gospodarki,  środowiska, turystyki). Zajęcia prowadzone były przez nauczyciela geografii p. Sławomira Szymańskiego.

Uczestnicy projektu odbyli także:  zajęcia pedagogiczne i zajęcia z doradztwa zawodowego, na których prowadząca zajęcia p. Katarzyna Sikora zapoznała uczniów m.in. z zasadami przygotowania dokumentów aplikacyjnych (Europass CV), uczestnicy określali swoje oczekiwania dotyczące kariery zawodowej i zamierzeń związanych z przyszłością zawodową poprzez wypełnienie kwestionariusza zainteresowań zawodowych. Podczas spotkań uczniowie uczyli się także jak radzić sobie ze stresem, który może towarzyszyć im podczas wyjazdu zagranicznego.

Dla uczniów i ich rodziców odbyły się, także dwa  zebrania z koordynatorem projektu p. Małgorzatą Chrząszcz, na których zostały objaśnione kwestie wyjazdu, podróży, zakwaterowania. Uczniowie podczas spotkań organizacyjnych poznali program stażu i plan upowszechniania projektu.

Do celu praktyk dotarli przez Wiedeń i Malagę do ukrytej wśród oliwkowych gajów Ubedy (Andaluzja) pod opieką p.Agnieszki Meli i p.Jakuba Chojnackiego. Już pierwszego dnia dowiedzieli się, że będzie czas na pracę, naukę zwiedzanie i zabawę.

Hasta luego a todos!

 

ZSP nr 8

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe