Co drzemie w człowieku ?

  • 5.09.2017, 22:39
Informacja Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce

Rok 2017- nowoczesne technologie,internet i wyższa świadomość,a głęboko w duszy atawistyczna potrzeba Cyrk2017oglądania igrzysk z udziałem zwierząt. Tak pokrótce można streścić zachowania niektórych osób,z którymi udało nam się chwilę porozmawiać w czasie naszego protestu przed cyrkiem Zalewski.

 

Na widok plakatów rodzice i towarzyszące im dzieci spuszczali wzrok i udawali się w kierunku wejścia do namiotu cyrkowego. Jedna z pań nawet głośno pochwaliła się,że jest weganką,ale i to nie przeszkodziło jej w uczestniczeniu w przedstawieniu.

 

Przyznać trzeba,że tłumów na przedstawieniu raczej nie było,naszych wolontariuszy również wystraszyła pogda.Reakcje ludzi na wręczane im ulotki też bywały różne.Jedna z pań długo wahała się czy wejśc z dzieckiem do cyrku. Ale zdarzył się też pan głośno wyrażający swoje oburzenie wobec naszej akcji.Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to,że przeważająca część widowni to maluchy.Czego się one tam uczą ? Czy aby na pewno jest to dla nich rozrywka ?

 

Pytania są retoryczne. Niech każdy je sobie zada i pomyśli czy zwierzęta biorące udział w przedstawieniach cyrkowych są szczęśliwe.Któż z nas byłby uradowany skacząc na przykład przez płonącą obręcz.Gdyby nam nie wyszło usłyszelibyśmy świst bata w uszach.Bo tak to niestety wygląda.

 

Nie mamy nic przeciwko cyrkom,ale niech występują w nich akrobaci i inni artyści.Robią to doskonale.To nie czasy średniowiecza,aby dalej dręczyć i upokarzać zwierzęta.Dzisiejsza akcja mimo tego ,że wypadła skromnie,w naszej ocenie była bardzo potrzebna.Korzystając z okazji pragniemy podziękować funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz za wsparcie.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolarz
Kolarz 9.09.2017, 10:25
Jesteście wielcy oby tak dalej nie słuchajcie tych co dają negatywne komentarze .
Kasia
Kasia 7.09.2017, 19:12
Gratulacje i wielkie brawa dla was protestujących w taką pogodę jesteście wielcy.
lawinia
lawinia 7.09.2017, 11:14
Cześć KIKI już zaczęłam się martwić,że nic na mój temat nie napiszesz.Bez Ciebie byłoby smutno.A korzystając z okazji poszukuję osób,które dobrze znają historię naszego miasta w latach 1935-1945.Ty wyglądasz mi na ogarniętego,to może będziesz mógł mi pomóc.Pozostałym komentującym nasz protest proponuję by lepiej zapoznali się z tematem.Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
kiki
kiki 7.09.2017, 10:36
O jejku! - i znowu Lawinia...w proteście.
multi99
multi99 7.09.2017, 08:54
obejrzyjcie sobie filmiki z CYRKÓW ZALEWSKI , KORONA , ARLEKIN , gdzie specjalnie są w danych miastach zapraszane media lokalne i udostępniane jest im zaplecze i pokazywane są warunki w jakich przetrzymywane są zwierzęta : Teraz cyrki mają KONIE , Wielbłądy , Słonie, Zebry .... to z dużych zwierząt ... drapieżniki typu LWY TYGRYSY to ogromna rzadkość .... kiedyś za komuny to był hit zwłaszcza numer z tygrysem skaczącym przez zapaloną obręcz. .... tak naprawdę zwierzęta tylko w podrózy na kilka godzin są w klatkach a na postojach mają wolne ogrodzone wybiegi ..., a konie stajnie pod namiotami i weterynarza 24 godziny na dobę bo jest w cyrku na etacie ... Porównajcie to teraz z naszymi kochanymi pieskami w naszych polskich przepełnionych schroniskach gdzie w klatkach jest po kilkanaście piesków ????
tomaszowianka
tomaszowianka 7.09.2017, 09:10
te pieski i kotki w schroniskach też są tam z powodu głupoty i podłości nieodpowiedzialnych ludzi,to zupełnie inny temat,gdyby była obowiązkowa rejestracja zwierząt domowych w schroniskach byłyby te zaginione i łatwo wróciłyby do opiekuna
7.09.2017, 00:58
Te zwierzęta są szczęśliwsze od tych trzymanych w schroniskach;-)
Paulinka
Paulinka 6.09.2017, 22:57
jaca to zadaj te kilka pytań przeczytamy .
jaca
jaca 6.09.2017, 22:02
Jeśli dobrze rozpoznaję panią w środku , to chętnie zadałbym jej kilka pytań o czas gdy "szefowała" w tomaszowskim schronisku dla zwierząt
Marco
Marco 6.09.2017, 21:10
Skoro te zwierzęta są tak strasznie traktowane to proponuję wypuścić wszystkie psy i koty z Tomaszowskiego schroniska bo przecież są przetrzymywane w klatkach razem z innymi psami i raczej nie są szczęśliwe z tego powodu!!!Ludzie czy wy nie macie co robić cyrk to tradycja i zawsze w nim były zwierzęta niedługo będą Święta Bozego Narodzenia i pewnie ten pPan będzie protestował przed supermarketem przeciw zabijaniu karpik na Wigilijny stół !!!Ostatnio protestował przeciw rozjezdzaniu ulicy Spalskiej przez tiry !!!!Kabaret !!!
Kiler
Kiler 6.09.2017, 19:36
I bardzo dobrze niech zwierzęta wycofają z cyrku ja byłem obok tej manifestacji i jestem z wami protestujący.
Dorota
Dorota 6.09.2017, 19:02
Faktycznie,frekwencja wolontariuszy zaskakująca niska.Czy te zwierzęta w cyrku są gorsze od psów i kotów ?to przecież też żywe stworzenia,tresowane , dla zaspokojenia ludzkiej próżności,sam fakt wykorzystywania jakichkolwiek zwierząt w cyrku jest niehumanitarne.Dlaczego więc zawieli miłośnicy zwierząt , fundacja i nie wzięli udziału w manifestacji ? Tym, którzy pomimo pogody przybyli pod cyrk ,należą się wielkie podziękowania.
maniek
maniek 6.09.2017, 14:55
A ja jestem ciekaw czy ci państwo odwiedzili ten cyrk i zobaczyli jak zwierzęta są trzymane i do czego się je w cyrku zmusza? Sprawdziliście czy skaczą przez te płonące obręcze? Sam nie byłem w cyrku od wielu lat, ale z tego co słyszałem wiele się zmieniło jeśli chodzi o tresurę. Nie ma już typowo dzikich zwierząt typu: lwy, tygrysy czy niedźwiedzie itp które były zmuszane do wykonywania zadań wbrew ich naturze, teraz jest to bardziej zabawa ze zwierzętami. Z tego co widziałem na stronie to ten cyrk ma tylko wielbłądy, papugi i psy. Papugi to zwierzęta trzymane w klatkach w wielu domach - skore do nauki i robienia sztuczek - tak samo psy - pewnie nie jest im tam gorzej niż w schronisku, wielbłądy to w afryce tak jak u nas konie - kiedyś widziałem w Tomaszowie jak stał cyrk z wielbłądami, przed przedstawieniem chodziły sobie po dość dużym wybiegu obok cyrku.
Patrycja Jóźwik
Patrycja Jóźwik 6.09.2017, 14:40
Ten Pan to tylko jest na protestach w obronie zwierząt z tego co wiem i nie wszędzie musi być.
ŻYCIE
ŻYCIE 6.09.2017, 11:15
Zmusza Nas do skakania przez obręcz z ogniem.Kto stanie w naszej obronie ?
do obserwatora
do obserwatora 6.09.2017, 10:48
Mylisz się co nieco,bo zniczy pod sądem nie zapalał.Postawa ludzi takich jak ten pan budzi szacunek.A Ty zamiast obśmiewać wszystko i wszystkich sam też organizuj protesty.Jest tyle do zrobienia,że każdy jest potrzebny.
Obserwator
Obserwator 6.09.2017, 00:07
Czy Pan ze zdjęcia swoją obecnością zaszczyca wszystkie możliwe protesty i strajki w Naszym mieście?
Claudia
Claudia 5.09.2017, 22:55
Jesteście wielcy za to co robicie dla tych biednych zwierzaków brawa dla was .

Pozostałe