Apel klas mundurowych

  • 05.09.2017, 20:51
  • Mariusz Strzępek
Apel klas mundurowych
Uczniowie klas reprezentujących ponad 250 szkół z klasami mundurowymi, wzięli udział w uroczystym apelu inaugurującym rok szkolny szkół ponadgimnazjalnych, prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych, podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w dniu 05 września 2017 roku w Kielcach.

Wśród uczniów szkół biorących udział w uroczystym apelu znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim oraz wicedyrektor szkoły Jolanta Nikodemska z opiekunem klas wojskowych majorem rezerwy Sławomirem Miszczukiem. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach stanowi idealne miejsce na zwiększenie świadomości narodowej młodzieży i kształtowanie postaw patriotycznych uczniów, zakresie ich przygotowania do służby wojskowej oraz formacjach Wojsk Obrony Terytorialnej.           

 

W uroczystości udział wziął minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz przedstawiciele naczelnego dowództwa Wojska Polskiego na czele z generałem broni Leszkiem Surawskim. W swoim przemówieniu do uczniów klas mundurowych minister Macierewicz powiedział: "Dzisiaj na tę waszą, szczególną uroczystość stawiło się całe dowództwo polskiej armii. (…) Dzisiaj przyszli do was ludzie, którzy kiedyś będą wami dowodzili, bo taki jest cel waszej służby, którą już teraz realizujecie w szkołach, w klasach mundurowych.  Za  to, że się na to zdecydowaliście  chcę podziękować. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że jesteśmy dumni  z waszego wyboru, bo jesteście Wojsku Polskiemu potrzebni".

           

 

Po uroczystym apelu odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i opiekunów klas mundurowych realizujących pilotażowy program szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe, opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej z wiceministrem Michałem Dworczykiem. Podczas spotkania jego uczestnicy wymienili się nabytymi już doświadczeniami w pracy z młodzieżą oraz uwagami i propozycjami dotyczącymi zwiększenia efektywności szkolenia młodzieży w ramach przedmiotu Edukacja wojskowa.

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

                            www.mon.gov.pl

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe