Sytuacja jest dramatyczna. Kolejne 4 zgony. 61 zarażonych

  • 17.11.2021, 19:58
  • redakcja
Sytuacja jest dramatyczna. Kolejne 4 zgony. 61 zarażonych
najnowsze dane o zachorowaniach w Tomaszowie Mazowieckim są dramatyczne. Zmarły kolejne cztery osoby. Żadna z nich nie miała tzw. chorób współistniejących. 61 pozytywnych wymazów również nie nastraja optymistycznie. Oznacza bowiem, że za tydzień część chorych będzie musiała skorzystać z pomocy specjalistów zakaźników w szpitalu. Ilu trzeba będzie intubować i podłączać de respiratorów? Ilu choroby nie przeżyje? Dla ilu na pomoc będzie zbyt późno? Tymczasem lokalni politycy nadal urządzają masowe imprezy autopromocyjne, na których nie istnieje jakikolwiek reżim sanitarny. Maseczki na uśmiechniętych twarzach stanowią rzadkość. Trudno o bardziej jaskrawe przykłady lekceważenia ludzkiego życia i zdrowia i... braku szacunku dla przepisów, które samemu się uchwala i jest się obowiązanym przestrzegać.

Badania potwierdziły 24 239 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej na Mazowszu – 5084. Zmarły 463 osoby z COVID-19 – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. To najwyższe wyniki w tej fali pandemii.

Tydzień temu, 10 listopada, zanotowano 18 550 nowych przypadków i 269 zgonów. Z kolei rok temu, 17 listopada, wykryto 19 152 nowe zakażenia, zmarło 357 osób.

Nowe zakażenia wykryto u osób z województw: mazowieckiego (5084), śląskiego (2728), wielkopolskiego (2135), lubelskiego (1938), dolnośląskiego (1712), łódzkiego (1543), małopolskiego (1538), zachodniopomorskiego (1238), pomorskiego (1015), podkarpackiego (988), podlaskiego (984), kujawsko-pomorskiego (973), warmińsko-mazurskiego (790), opolskiego (531), świętokrzyskiego (491) i z lubuskiego (363).

Resort podał, że w 188 informacjach o zakażeniach nie wskazano adresu, dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Ministerstwo poinformowało też, że na COVID-19 zmarły 124 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 339 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 254 875 przypadków. Zmarły 79 624 osoby z COVID-19.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sąsiad
sąsiad 21.11.2021, 19:22
Dziś rano na pasku któregoś TVN, w związku z koronawirusem ( cytuję z pamięci) " Rząd nie przewiduje posunięć ograniczających ( i uwaga ). W szpitalach nie wszystkie łóżka i respiratory są zajęte."
Nie pada daleko jabłko ( znaczy się: młodzi uczniowie ) od jabłoni ( znaczy się: od rządu ) . Bywam ostatnio w LIDLU w godzinach wędrówek uczniów do szkoły i zakupach w tym sklepie - można "rzec" totalna makabra , maski nie zobaczysz.
Zresztą czemu się dziwić:przykład idzie z góry. Pozdrawiam - po 3 - ciej dawce - oczywiście szczepionki.
Gulgulgul
Gulgulgul 21.11.2021, 18:11
... Z całej Polski docierają dane o coraz większej liczbie zakażeń oraz hospitalizacji wśród osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski nie dowierza ...
Zaszczepionka
Zaszczepionka 24.11.2021, 10:22
"Gil gul gul" to chyba bylo u Ciebie za często i w zbyt dużych ilościach. No tak, ale "gul gul gul" nie szkodzi. To szczepionki szkodzą.
Diabeł
Diabeł 19.11.2021, 15:26
Do redakcji, dla czego nie włączacie się do akcji walki z fakenewsami i nie blokujecie wypowiedzi ludzi którzy celowo wprowadzają w błąd publikując fałszywe informacje o szkodliwości szczepień oraz zachęcają do dziwnych terapii pseudomedycznych ? Wolność słowa nie polega na wolności do szerzenia kłamstw i teorii spiskowych.
redakcja_
MS 19.11.2021, 20:48
Z idiotami trudno jest walczyć. Przyznam, że pandemia pokazała jedno z całą pewnością: w naszym kraju mieszka niespotykana chyba gdzie indziej zgraja cymbałów. W Tomaszowie siarczek uczynił spustoszenie nie tylko w mozgach ale i genetyczne.

Przyglądam się temu z przerażeniem. To, co ludzie wypisują na naszym FB woła naprawdę o pomstę do nieba. Ostatnio niektórym odpowiadam tak jak na to zasługują. Ironii nie wyczuwają, więc trzeba być bardziej dosadnym.

Zadziwia mnie to, że tępaki nie wstydzą się swojej tępoty. Głoszą prawdy objawione nie poparte żadnymi badaniami.

Pani na przykład komentuje artykuł wcale go nie czytając. Przy okazji na nas wyzywając. No ale przeczytała nagłówek i coś tam skojarzyła.

Przygłupy mówią nam o czym mamy pisać a o czym nie powinniśmy. To nic, że o czymś pisaliśmy kilka dni wcześniej. No ale głupek nie przeczytał więc się domaga.

Chociaż w przypadku covid-19 odpowiedzialny jest też moim zdaniem Rząd. Chaos informacyjny, niezrozumiałe decyzje, często nie oparte na zdrowym rozsądku i wiedzy epidemicznej a na sondażach i obawie utraty kilku procent poparcia. A przecież wiadomo jaki poziom intelektualny reprezentują wyborcy nie tylko rządzacej partii.

Jak czytam, że na grypę umiera tyle samo ludzi co na covid, to wiem, że osoba, która to pisze jest absolutnym debilem do potęgi entej. Jak słyszę, że są takie same powikłania, to normalnie mam chęć takiej osobie przypier.... Słowo, wcale nie żartuję

Sam zachorowałem w grudniu ubiegłego roku. Mija prawie rok, a ja wciąż nie wróciłem do zdrowia. Co gorsza, wciąż pojawiają się nowe objawy. Większość moich znajomych po roku od zachorowania nadal narzeka na spadek wydolności organizmu.

Natomiast nie jestem w stanie kontrolować każdego wpisu i czytać go od początku do końca i analizować. Jak ktoś zgłasza wątpliwe komentarze to je usuwamy lub przynajmniej poddajemy ocenie
Julcio
Julcio 20.11.2021, 19:06
Ja też popieram. Nie publikować , blokować i skutecznie zwalczać antyszczepionkowców. Jeszcze trochę to przestaną pisać , gadać bzdury bo sami się wyeliminują zarażając się czego im nie życzę , ale będzie to niestety na ich własme życzenie !
Zaszczepionka
Zaszczepionka 19.11.2021, 18:11
Popieram! 1.Nie publikować, blokować i skutecznie zwalczać antyszczepionkowców. 2 Karać za nieprzestrzeganie obostrzeń. 3.Wprowadzić obowiązek szczepień dla wszystkich. 4. Pobierać opłatę za leczenie w szpitalu od osób które świadomie się nie zaszczepiły.
Popieram
Popieram 22.11.2021, 13:46
Brawo zaszczepionka, ty jesteś odważna, wiesz jak powiedzieć do wiwatu.
TEATR
TEATR 19.11.2021, 13:56
Pandemia - przepis na sukces:

1. Bez szczepionek 17.11.2020

Nowe przypadki 19 152
Średnia z 7 dni 22 762

2. Po szczepieniu i w trakcie 17.11.2021

Nowe przypadki 24 241
Średnia z 7 dni 15 879

Jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać ?
100 mln dawek x kilkaset zł/dawkę = minimum 10 miliardów złotych + koszty fikcyjnych maseczek, respiratorów, lockdałnów,
Dramat dramatyczny
Diabeł
Diabeł 19.11.2021, 15:23
Dla ciebie rzeczywiście nie ma różnicy bo chorują głównie niezaszczepieni, o czym informują wszystkie szpitale. Zaszczepieni widzą różnicę bo jeśli nawet chorują to przechodzą łagodnie. Ty przepłaciłeś, zapłaciłeś za coś z czego nie skorzystasz frajerze.
Andrzej
Andrzej 02.12.2021, 22:30
Czyżby wszystkie?
"Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich Spółka z o.o. wobec napływających zapytań odnośnie prawdziwości danych podanych według stanu na dzień 24.11.2021 przez Pana Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie – Rafała Piecha potwierdza, iż dane liczbowe są zgodne ze stanem faktycznym"
http://zozsiemianowice.pl/?p=2…
"Prezydent Siemianowic Śląskich opublikował w ostatnich dniach raport z miejskiego szpitala. Z raportu wynikało, że około 45% wszystkich pacjentów covidowych, to osoby zaszczepione. Dodatkowo okazało się, że pięciu na sześciu pacjentów na OIOM, to osoby, które zdecydowały się przyjąć preparat na koronawirusa."
https://tarnogorski.info/reporter-wp-pli/
Głupich się nie produkuje oni sami się rodzą.
Głupich się nie produkuje oni sami się rodzą. 22.11.2021, 17:02
Debil jesteś jak większość przeszczepieńców tu piszących
Zresztą po szepieniach jesteście produktem GMO więc roślinki nie dyskutować tylko czekać na4-5-6 I 55 dawkę szczepień.
Zaszczepionka
Zaszczepionka 24.11.2021, 10:24
Dobrze że sam się niedługo wyeliminujesz. Mam nadzieję że nie zdążyłeś się jeszcze rozmnożyć.
Poco
Poco 20.11.2021, 06:06
80% z 40 mln mieszkańców przechodzi bezobjawowo to ponad 30 mln.
Po co ich szczepią ?
Zaszczepionka
Zaszczepionka 20.11.2021, 16:46
Bezobjawowo przechodź Covid-19 ok. 35% zarażonych a nie 80%. Kolejny " dobrze poinformowany"... Nasz kraj zalała fala tsunami w postaci imbecyli i ignorantów, którzy zaraz doprowadzą do tragedii w służbie zdrowia. Ci co się nie szczepią "bo nie", nie powinni być leczeni za darmo! Tymbardziej że koszt leczenia jest bardzo wysoki, sięga nieraz miliona złotych. Skoro są tacy mądrzy to powinni ponieść konsekwencje swoich "jedynie słusznych" decyzji. Oczywiście Ci troglodyci są tylko mocni w gębie i to dopóki nie potrzebują pomocy. Gdy zachorują to już tacy odważni nie są. Uważam że najwyższy czas skończyć z pobłażaniem tym szkodnikom. Zero tolerancji!!!
Zniesmaczony
Zniesmaczony 21.11.2021, 23:09
To teraz powiedz na czym się opierasz głosząc swoją prawdę, bo na razie poza opiniami nic merytorycznego nie znajduję w twoich wypowiedziach.
Szczepionka jest skuteczna, wystarczy zobaczyć ostatnio popularne przypadki "zmarł nagle". Natomiast badania mówią że do pół roku działa niestety później już nie jest tak wesoło, co zresztą widać w krajach co tak ochoczo szczepiły. Polecam się dokształcić, chyba że dostajesz kasę za pisanie jednej słusznej prawdy to sprawa jasna.

Poza tym szczepiony nieszczepiony to już sprawa wtórna, kwestią zasadniczą jest wczesne leczenie na poziomie POZ.
Jeśli to by funkcjonowało nie było by tematu szczepionek zapchanych szpitali i całej reszty.
Proszę sobie sprawdzić jak wygląda sytuacja w Japonii po tym jak w sierpniu wprowadzono do powszechnego stosowania Ivermektynę.
Kolejny przykład Uttar Pradesh w Indiach 220 mln mieszkańców, słynna medialnie fala z kwietnia, w ciągu miesiąca się zakończyła ale zaczęli działać. Wszystkim dodatnim rozdawali zestaw ivermektyna, azytromycyna, doxycylina, wit c, cynk, witamina d. Można ? Można
phu
phu 19.11.2021, 10:42
A moja siostra to fenomen. Cały czas na kasie w Biedronce. Kaganiec zakłada tylko na widok policji. Nawet kataru nie miała :)
S
S 19.11.2021, 14:05
Nie wierzę że przez 2 lata ktoś mógł nie mieć nawet kataru. Znam takich wiecznie zdrowych, którzy niezależnie czy zdrowy czy chory chodzą do pracy i zarażają wszystkich współpracowników i klientów. Miesiąc ich kaszel mączy, a twierdzą, że wcale nie chorują odkąd biorą witaminę C i czosnek ;)
Do dzieła redakcjo
Do dzieła redakcjo 18.11.2021, 17:11
Tajemnicza redakcja napisała sytuacja jest dramatyczna natomiast nie widzę podstawowego pytania dlaczego sytuacja jest dramatyczna?
Dlaczego ci ludzie lądują w szpitalu? Gdzie są lekarze POZ, gdzie jest wczesne leczenie, gdzie jest profilaktyka by zapobiec tej sytuacji?
Skoro jedynym zaleceniem jest "nie leczymy" zamykamy w domu i czekamy aż się pogorszy. Czy to dla redakcji jest w porządku?

Całkowicie błędna strategia która zebrała swoje żniwo w zeszłym roku a w tym roku nic się nie zmieniło, za co ministerstwo zdrowia cała rada medyczna do zwolnienia. Nie działa ale dalej w to brną.

Niech lekarze zaczną w końcu leczyć i to natychmiast, liczy się tu każda chwila by nie dopuścić do rozwinięcia się infekcji.

Jedynym rozwiązaniem jest niech zaczną leczyć, wtedy nie potrzeba żadnych innych środków obostrzeń, niszczenia gospodarki, nie będzie nadmiarowych zgonów.
Na świecie są skuteczne protokoły wczesnego leczenia ale u nas nic w tym kierunku przez ten czas nie zrobiono. To też redakcji nie przeszkadza, rozumiem?

W temacie profilaktyki, czy powstałą jakakolwiek kampania informacyjna prezydenta, ministerstwa zdrowia, powiatu, miasta mediów jak bardzo proste środki mogą pomóc w zapobieżeniu zakażeniu, tudzież ciężkiemu przebiegowi, hospitalizacji. Odpowiedni poziom witaminy d3 plus witamina c, kwercetyna, cynk, melatonina do tego płukanie gardła, nosa, olejek z czarnuszki. Czy to jest takie trudne ?

Link do protokołu wczesnego leczenia.
https://psnlin.pl/artykuly,pro…

https://psnlin.pl/artykuly,kro…

https://psnlin.pl/artykuly,ape…

W temacie szczepionek które nie zapobiegają transmisji, zachorowaniu lepiej trzymać się od nich z daleka, wielu lekarzy i naukowców domaga się natychmiastowego wstrzymania podawania tych preparatów.
Zaszczepionka
Zaszczepionka 18.11.2021, 23:30
Rozumiem że jesteś dr spec. chorób zakażnych lub wirusologiem skoro podajesz linki dot.leków i tak pewnie wypowiadasz się na ten temat ??? Wiesz tyle ile zjesz. Założę się że jesteś kierowcą, ślusarzem a w najlepszym przypadku ekonomistą i o medycynie nie masz bladego pojęcia. Tak samo jak Ci wspomniani przez ciebie "lekarze" ,którzy ponoć domagają się wycofania szczepionek... Totalna bzdura. Tacy "doktorzy" powinni natychmiast stracić prawo wykonywania zawodu i zostać np. ślusarzami.....
Zniesmaczony
Zniesmaczony 22.11.2021, 13:40
Naprawdę jestem pod wrażeniem, rzeczowe, uzasadnione odniesienie się do zagadnienia.
tylko ty
tylko ty 19.11.2021, 14:26
Łatwo oceniasz innych, a sam wychodzisz z założenia, że szczepionki są takie ,,cudowne" bo ty tak uważasz. Masz swoją prawdę i nic innego do swojego łba nie dopuszczasz. Dlaczego dla ciebie eksperci, lekarze mówiące o szczepieniach negatywnie są źli, a ci co popierają w każdym aspekcie szczepienie są cacy? bo tak TY uważasz. Propaganda szczepień daje odwrotny efekt i zatrzymamy się na tych 55-58% zaszczepionych Polaków. Nikt nie ma prawa oceniać tych 45% mających stosunek negatywny do szczepień, tak samo jak ci zaszczepieni nie powinni być krytykowani przez druga stronę.
Diabeł
Diabeł 18.11.2021, 22:21
A co, mają po domach chodzić i pytać ludzi dlaczego nie poszli do lekarza i dlaczego się nie zaszczepili? Media alarmują przecież, że trzeba się szczepić, oraz zgłaszać do lekarza. Na pewno do ciebie też dotarła informacja o skutecznej, bezpiecznej i darmowej szczepionce, ale ty wolisz kłamać i zniechęcać ludzi do szczepień.
rwd
rwd 19.11.2021, 07:27
Nie ma czegoś takiego jak darmowa szczepionka. Zapłaciło za nią państwo, czyli każdy z nas. Nadal uważam, że najwięcej zgonów jest z powodu braku odpowiedniej opieki w szpitalach, a nie z powodu covidu (brak personelu to jedna z przyczyn)
Diabeł
Diabeł 19.11.2021, 14:08
rwd, w porównaniu do kosztu leczenia niezaszczepionego kretyna, którego terapia kosztuje często setki tysięcy złotych, a nawet milion, szczepionka jest darmowa.
Hans
Hans 18.11.2021, 13:52
Ile zgonów na powikłania pogrypowe?
Ile zgonów z powodu udaru?
Ile zgonów onkologicznych?
Gdzie można zdobyc takie info?
Diabeł
Diabeł 18.11.2021, 19:15
"Narodowy Instytut Zdrowia publicznego publikuje na swojej stronie internetowej cotygodniowe raporty dotyczące zachorowań i zgonów z powodu grypy. Wynika z nich, że w ostatnich dziesięciu latach roczna śmiertelność z powodu grypy była następująca: 2020 (do 7.02) – 12 zgonów, 2019 – 146, 2018 – 53, 2017 – 79, 2016 – 103, 2015 – 17, 2014 -11, 2013 – 115, 2012 – 4, 2011 – 95, 2010 – 28, 2009 – 87."
Diabeł
Diabeł 18.11.2021, 12:16
Niektórzy uważają, że to spisek i żadne dane, żadne argumenty ich nie przekonają. Tylko przymusowe szczepienie może coś zmienić. Na przykład taki Jimmy czy varan są impregnowani na wiedzę, dla nich to zwykła grypka i koniec.
Jimmy
Jimmy 18.11.2021, 17:19
Skoro już się na mnie powołujesz, to mam pytanko. Jak to jest, że osoby zaszczepione są automatycznie, bez względu na ich stan zdrowia, wyłączane z wszelkich obostrzeń, które próbuje się narzucać osobom niezaszczepionym? Przecież nawet covidianie nie przeczą, że osoba zaszczepiona może chorować, a chorując zarażać innych. Jak więc wyjaśnić to, że całkowicie zdrowej, niezaszczepionej osobie próbuje się narzucać pewne ograniczenia (okazywanie wyników testów, limity zgromadzeń itp.), a osoba zaszczepiona z racji samego przyjęcia szprycy jest z nich zwolniona niezależnie od bieżącego stanu zdrowia? Chory zaszczepiony zaraża inaczej niż chory niezaszczepiony? Nagła zmiana frontu u Szumowskiego - podobno dyplomowanego lekarza - który jednego dnia śmiał się do rozpuku z maseczek, a tydzień później ogłosił powszechny nakaz ich noszenia, też nikogo nie zastanowiła? Rozumiem, że w ciągu tamtego magicznego tygodnia nastąpiła jakaś globalna rewizja ugruntowanej i obowiązującej od dekad wiedzy w zakresie medycyny, immunologii i epidemiologii? Przydałby się jakiś drugi Snowden i powtórka z wikileaks, może to by rzuciło nowe światło na całą sprawę, chociaż z drugiej strony... po co? Efektem działań Snowdena był tygodniowy szum w mediach i nic więcej. W dzisiejszych czasach zombie wgapionych non stop w ekran smartfona problemem nie jest to, czy "pandemia" jest prawdziwa czy nie, ważne żeby Facebook działał - jak miesiąc temu padł na 2 dni, biedaczyska nie wiedziały co ze sobą zrobić.
Diabeł
Diabeł 19.11.2021, 13:56
Jimmy przecież według ciebie oraz innych niezaszczepionych covid nie jest groźny, więc z jakiego powodu chorzy zaszczepieni mieli by na ciebie uważać i chronić przed zachorowaniem ? Poza tym skoro dane są fałszowane według ciebie, testy też, a w szpitalach leżą aktorzy opłaceni przez światowy spisek lekarzy, koncernów farmaceutycznych oraz rządów, to czego się boisz ? Przecież nie zarazimy cię wymyślonym wirusem ;)
Jimmy
Jimmy 20.11.2021, 15:01
Chodzi mi o rażącą niekonsekwencję, która zdaje się być przez wszystkich ignorowana - jak pomysłodawcy obostrzeń i wyjątków od tych obostrzeń tłumaczą fakt, że niezaszczepiony bez względu na swój stan zdrowia jest groźny dla otoczenia, ale zaszczepiony chory już nie? Czyli jak się wzięło szprycę, to już wolno zarażać bez ograniczeń i nikt się nie przyczepi? Akurat ja się nie boję. Nie zamierzam tu też nikomu niczego narzucać. Jeśli ktoś chce się szczepić, niech się szczepi. Nie wiem tylko czego się tak boicie skoro jesteście zaszczepieni i podobno bezpieczni. Coś słaba ta wasza wiara w szczepionki. Za pięć lat, po dwudziestej dawce, nadal będziecie się bać?
Ula
Ula 18.11.2021, 07:37
Potrzeba inteligencji by szanować. I tu zaczyna się problem.
Julcio
Julcio 17.11.2021, 22:17
Coś nie słychać antykoronkowych niedowiarków. Czyżby zaprzyjaźnili się z koronką , albo zmądrzeli i się zaszczepili?
Zaszczep się póki nie jest za późno , noś maskę na swoim licu , aby nie zarazić siebie i innych !
trzeżwy
trzeżwy 18.11.2021, 11:12
Wyłącz tv- włącz myślenie i będzie dobrze. Choroba jak każda inna, gdyby nie codzienna nagonka ludzie żyli by w spokoju i planeta by nie ucierpiała przez 9 mln ton śmieci wyprodukowanych w trakcie 1 roku Plandemii, które trafią do Oceanów.
Zaszczepionka
Zaszczepionka 18.11.2021, 16:38
Już Ci pisałam - idź się człowieku zaszczep i nie produkuj więcej tych żenujących tekstów. Nie wiem kim jesteś i jakie masz wykształcenie ale czytając Twoje "mądrości" mniemam, że raczej lichutkie albo żadne. Obciach Trzeżwy, jeden wielki obciach...
Julcio
Julcio 18.11.2021, 13:17
No właśnie (nie)trzeźwy) włącz myślenie. Może jak cię dopadnie z przytupem to wtedy zmądrzejesz. Oby tylko za późno nie było. Takich "chojraków" jak ty było już bardzo dużo , ale już nie ma bo myślenia nie włączyli , albo włączyli wtedy kiedy już żadnych szana nie było. Pomimo wszystko zdrówka nawet tym niemyślącymi i tobie "nie"trzeźwy życzę!
Gość
Gość 18.11.2021, 10:12
Nosiłem maskę, dezynfekowałem ręce, stosowałem się do wszystkich zaleceń a i tak zachorowałem. To nie jest głos za ani przeciw. Po prostu sucha informacja.
Julcio
Julcio 18.11.2021, 16:18
Ale żyjesz i na pewno w krytycznym stanie nie byłeś, pod respiratorem modłów do Pana Boga nie słałeś , bo zaszczepiony byłeś , bo byłeś mądry i się wczrśniej zaszczepiłeś. Zdrówka życzę !

Pozostałe