Sklep Play usunął siedem aplikacji, które kradły dane. Sprawdź swój telefon

  • 22.11.2021, 10:50 (aktualizacja 24.11.2021, 20:32)
  • News4Media
Sklep Play usunął siedem aplikacji, które kradły dane. Sprawdź swój telefon iStock
W sklepie z aplikacjami dla użytkowników systemu operacyjnego Android zidentyfikowano siedem aplikacji, których użytkowanie może prowadzić do nieoczekiwanej utraty pieniędzy na rachunku bankowym. To wszystko za sprawą wirusa wykradającego dane z urządzenia. Programy nie są już dostępne do pobrania, jednak ze smartfona należy usunąć je samodzielnie.

Bankowy Joker narzędziem cyberprzestępców

Na stronie z aplikacjami stworzonymi w celu urozmaicenia korzystania ze smartfonów co jakiś czas pojawiają się zainfekowane programy. Zainstalowanie ich w pamięci urządzenia wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy z konta, ponieważ wirus nazywany potocznie Jokerem umożliwia złodziejom pozyskanie nie tylko danych logowania do bankowości elektronicznej, ale również kody SMS, którymi przestępcy bez wiedzy właściciela urządzenia mogą autoryzować operacje na rachunku.

Usuń je ze swojego telefonu

Jak podaje australijski portal „7NEWS”, lista zainfekowanych aplikacji powiększyła się o kolejnych siedem pozycji. Oznacza to, że użytkownicy korzystający z Androida powinni przejrzeć zawartość swoich telefonów i sprawdzić, czy żaden z poniższych programów nie został wcześniej przez nich pobrany. Jeśli tak, należy bezzwłocznie usunąć go z pamięci urządzenia. Nie zaszkodzi również ustalenie nowego hasła logowania do bankowości elektronicznej. Oto nazwy wadliwych aplikacji:

- Now QRcode Scan,
- EmojiOne Keyboard,
- Battery Charging Animations Battery Wallpaper,
- Dazzling Keyboard,
- Volume Booster Louder Sound Equalizer,
- Super Hero-Effect,
- Classic Emoji Keyboard.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe